بازاریابی ایمیلی | Email marketing

بازاریابی ایمیلی | Email marketing

بازاریابی ایمیلی | Email marketing
بازاریابی ایمیلی | Email marketing

قبل از اینکه بخواهیم به نحوه همکاری بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی بپردازیم، اجازه دهید از همان ابتدا شروع کنیم. بازاریابی محتوا و ایمیل مارکتینگ دقیقا چیست؟

 

بازاریابی ایمیلی | Email marketing شکلی از بازاریابی است که بر ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدف آنلاین متمرکز است. هدف آن کمک به شرکت‌ها برای ایجاد وفاداری به برند پایدار از طریق ایجاد اعتماد و ارتباط با مخاطبان از طریق اشتراک‌گذاری محتوای ارزشمند و اغلب رایگان به جای فروش مستقیم است.

بازاریابی ایمیلی عمل ارسال یک پیام تجاری، معمولاً برای گروهی از افراد، با استفاده از ایمیل است. اغلب برای تقویت رابطه یک تجارت یا برند با مشتریان فعلی یا قبلی و تشویق وفاداری، تکرار تجارت و به دست آوردن مشتریان جدید استفاده می شود. متوجه خواهید شد که هر دوی این استراتژی های بازاریابی وجه اشتراک مهمی دارند: ایجاد وفاداری و تکرار تجارت از طریق ارسال و به اشتراک گذاری محتوا.

ایمیل هایی که ارسال می کنید باید محتوای با کیفیت، مرتبط و جالب داشته باشند. آنها همچنین باید از نظر بصری جذاب باشند. در نهایت، آنها باید هدف داشته باشند.

بیایید یک ایمیل بازاریابی را به چهار بخش اصلی تقسیم کنیم.

نوار عنوان

کپی بدنه

فراخوان برای اقدام (CTA)

خروج از سیستم / پاورقی

هر یک از این بخش ها باید به عنوان فرصتی برای پیوند بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی در نظر گرفته شود. محتوا یک ایمیل را تکمیل می کند، اما وقتی زمانی را صرف نوشتن متفکرانه برای مخاطبان خود می کنید، آن ایمیل به بخش قدرتمندی از استراتژی بازاریابی شما تبدیل می شود.

1. خط موضوع در بازاریابی ایمیلی

تحقیقات بی پایانی در مورد بیشترین و کم اثرترین خطوط موضوعی وجود دارد. همه افراد از نوع تحقیق نیستند، و اگر شما هستید، یک مکان آسان برای شروع وجود دارد: صندوق ورودی خودتان.

به آنچه در چند روز گذشته برای شما ایمیل ارسال شده است نگاه کنید. احتمالاً مجموعه کاملی از نمونه ها را در دستان خود دارید. این سوالات را از خود بپرسید:

چه ایمیل هایی هنوز باز نشده اند؟

بلافاصله روی چه چیزی کلیک کردید؟

و برعکس، چه ایمیل هایی مستقیماً به سطل زباله رفتند؟

پاسخ به این سؤالات احتمالاً ارتباط زیادی با موضوع دارد. موضوع اولین برداشت ایمیل شما است و زمان زیادی برای ارسال آن ندارید. یک مطالعه نشان داد که شما ممکن است تنها 3 ثانیه فرصت داشته باشید تا توجه خواننده را جلب کنید. این در اصل یک نگاه سریع است. مهم است که این 3 ثانیه به حساب بیاید. موضوع خود را جالب، سریع و چیزی که می خواهید روی آن کلیک کنید، نگه دارید.

همچنین، به ایمیل هایی که بلافاصله پس از خواندن موضوع حذف کرده اید نگاه کنید. چرا آن اقدام را انجام دادید؟

آیا خط موضوع هرزنامه بود؟

آیا شخص یا شرکتی که پیام‌ها را ارسال می‌کند، اغلب به شما ایمیل می‌زند؟

آیا ایمیل‌های آن‌ها محتوای متنی متفاوت با موضوع موضوع را ارائه می‌دهند؟

نگاهی انتقادی به این نمونه‌ها بیندازید و ببینید با ارسال ایمیل‌های خود از چه چیزهایی می‌توانید جلوگیری کنید. همیشه رویکرد بازاریابی محتوا برای ایمیل را در نظر داشته باشید: شما سعی می کنید به خواننده کمک کنید، نه اینکه یک معامله را ببندید. مطمئن شوید که خط موضوع شما منعکس کننده آن است.

 

صحبت از محتوای ایمیل، ما را به نقطه بعدی هدایت می کند.

 

2. کپی بدنه در بازاریابی ایمیلی

اگر خط موضوع و فراخوان‌های اقدام، نان ساندویچ ایمیل شما هستند، کپی متن همان گوشت است.

هنگامی که توجه آنها را با موضوع بسیار قابل کلیک خود جلب کردید، از کپی متن خود برای به اشتراک گذاشتن محتوای با کیفیت، مرتبط و صنعتی استفاده کنید. هرچه مرتبط‌تر باشد، بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود و نام و برند شما بیشتر در مقابل مشتریان بالقوه قرار می‌گیرد.

اول از همه، کپی ایمیل شما باید خط موضوع شما را تقویت کند. اگر خط موضوع شما عبارت است از “10 بهترین راه برای صرفه جویی در پول امروز”، ایمیل شما باید ده روشی را که مخاطبان شما می توانند در پول خود صرفه جویی کنند ذکر کند، نه اینکه حلقه برجسته موفقیتی باشد که امسال به دست آورده اید یا بخواهید شما را در فیس بوک دنبال کند.

در اینجا یک مثال است. ما یک ایمیل با موضوع ارسال کردیم، “خانه خود را می فروشید؟ در اینجا نحوه تهیه آمده است.” این چیزی است که گیرنده پس از باز کردن آن ایمیل می بیند:

ببینید چگونه محتوا از خط موضوع پشتیبان می گیرد؟ این برای ایجاد اعتماد و برآورده کردن انتظاراتی که تعیین کرده اید بسیار مهم است.

زمان‌های مناسبی برای ارسال ایمیل‌هایی وجود دارد که نشان‌دهنده یک سال عالی برای کسب‌وکار شما است. اما نباید هر ماه باشد و زمانی که شما انتظارات دیگری را با موضوعی مانند موارد بالا در نظر می گیرید، نباید باشد. اگر اساساً یک چیز را قول می دهید و چیز دیگری را ارائه می دهید، احتمالاً لغو اشتراک و حتی گزارش های اسپم از طرف گیرندگان ناراضی را خواهید دید.

3. فراخوان برای اقدام (CTA) در بازاریابی ایمیلی

اگر یک پست وبلاگ را به اشتراک می گذارید، می خواهید مردم به وب سایت شما بروند و آن را بخوانند. دعوت به اقدام شما باید چیزی مانند “بیشتر بخوانید” خوانده شود.

اگر در نظرسنجی شرکت می‌کنید، می‌خواهید مردم به سؤالات پاسخ دهند. آن CTA می تواند بخواند “من کمک خواهم کرد!” برای تشویق بازدیدکنندگان برای کمک به جمع‌آوری داده‌ها با شرکت در نظرسنجی.

محتوای پاداش: به یک برنامه بازی نیاز دارید؟ یک کپی از نقشه راه بازاریابی ایمیلی ما بگیرید.

اکنون مال خود را دریافت کنید

اگر می‌خواهید افراد محتوایی را که ایجاد کرده‌اید دانلود کنند، می‌خواهید بدانند از کجا و چگونه آن را دریافت کنند.

شما عکس را دریافت می کنید. ایمیل خود را بخوانید و مطمئن شوید که از گیرندگان چیزی می خواهید. شما مخاطبان فعالی دارید که محتوای شما را می خوانند، بنابراین مطمئن شوید که از این فرصت استفاده می کنید. آنچه را که می خواهید مردم انجام دهند را روشن کنید و سپس انجام آن را برای آنها آسان کنید.

4.خروج از سیستم/ پاورقی در بازاریابی ایمیلی

مانند دسر بعد از یک شام دوست داشتنی، نحوه پایان دادن به ایمیل می تواند تاثیری ماندگار بر جای بگذارد. گاهی اوقات این کار ساده می تواند نسبتاً دلهره آور باشد. پیشنهاد ما این است که ایمیل خود را با یک تماس شخصی ببندید و مهمتر از همه، اطلاعات تماس خود را درج کنید. در اینجا یک مثال است:

 

بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی

 

حتی اگر بعد از یک کمپین ایمیلی تاثیر پولی فوری نمی بینید، بدانید که این تلاش ها در جهت ایجاد اعتماد در شبکه شما و قرار دادن خود به عنوان یک متخصص در زمینه کاری شما انجام می شود. افرادی که در لیست شما شرکت کرده اند می خواهند از شما بشنوند. ایجاد ایمیل می تواند زمان بر باشد، اما ارزش آن را دارد.

 

کاری کنید که بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی با هم برای شما کار کنند

در نتیجه، ایمیل ها بدون محتوا وجود ندارند. و نوشتن ایمیل های موثر سخت است! چه عاشق نوشتن باشید، اما وقت ندارید، یا از انجام این کار وحشت دارید، می تواند این کار مهم اما وقت گیر را از روی صفحه شما حذف کند. تیم متخصصان بازاریابی ما می توانند بازاریابی محتوا و بازاریابی ایمیلی را برای شما مفید کنند. وقت خود را صرف رشد کسب و کار خود کنید. یکی دیگر از راه های شکوفا شدن و تبلیغات و بازاریابی کسب و کارتان سئو و بهینه سازی سایتتان در نتایج گوگل است . برای سفارش سئو سایت خود میتوانید بر روی کلمه ی سفارش سئو سایت کلیک کنید و سئو تضمینی سایت خود را با مناسب ترین قیمت و کیفیت از ما بخواهید.