انواع اتریبیوت بک لینک ها

انواع اتریبیوت بک لینک ها

انواع اتریبیوت بک لینک ها

انواع انواع اتریبیوت بک لینک ها هنگامی که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می شود، به دو روش می توان وب سایت را پیوند داد. راه اول یک لینک dofollow و راه دوم یک لینک nofollow است. اگرچه هر دو نوع پیوند به یک هدف یعنی پیوند از سایت مبدا به سایت مقصد دست می یابند، اما دو چیز متفاوت را به موتور جستجو می گویند. بیایید در مورد تفاوت‌ها و موارد استفاده برای بک لینک‌های dofollow و nofollow بحث کنیم.

بک لینک فالو در انواع اتریبیوت بک لینک ها

لینک dofollow لینکی است که با انتقال اعتبار سایت مبدا به سایت مقصد از نظر سئو کمک می کند. به این گذر از اختیار، «آب پیوند» می گویند. به دست آوردن بک لینک های dofollow به بهبود اعتبار دامنه وب سایت یا رتبه بندی دامنه کمک می کند که به نوبه خود به بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند.به طور پیش‌فرض، لینک‌ها dofollow هستند، بنابراین در هنگام لینک دادن به یک وب‌سایت، نیازی به rel=”dofollow” نیست.

بک لینک نوفالو در انواع اتریبیوت بک لینک ها چیست؟

لینک nofollow یا بک لینک، لینکی است که به وب سایتی که به آن لینک می دهد، مجوز نمی دهد. این لینک ها از نظر سئو کمکی نمی کنند.برای ایجاد لینک nofollow، هنگام لینک دادن به یک وب سایت، rel=”nofollow” را به کد اضافه کنید.چه زمانی باید از بک لینک Nofollow استفاده کرد؟زمانی که نمی‌خواهید به وب‌سایت پیوند داده شده، آب پیوند را ارسال کنید یا آن را تأیید نکنید، باید از بک لینک nofollow استفاده شود.

به عنوان مثال، بک لینک های nofollow برای اولین بار توسط موتورهای جستجو در سال 2005 شناسایی شدند، زمانی که هرزنامه نظرات به یک مسئله تبدیل شد. مدیران وب‌سایت‌ها می‌توانستند لینک‌هایی را در قسمت‌های نظر nofollow ایجاد کنند تا وب‌سایت از ارسال نظرات هرزنامه با پیوندها سود نبرد.موقعیت های دیگری که ممکن است بخواهید از پیوند nofollow استفاده کنید، برای پیوندهای حمایت شده، پیوندهای وابسته یا محتوای تولید شده توسط کاربر است.

آیا لینک های Nofollow بد هستند؟

نه! به دست آوردن لینک های nofollow چیز بدی نیست. اگرچه شما از مزایای کامل سئو لینک dofollow بهره نمی‌برید، لینک‌های nofollow می‌توانند ترافیک وب‌سایت شما ایجاد کنند و همچنین سبد بک لینک شما را متنوع کنند. یک پروفایل بک لینک طبیعی از توزیعی از بک لینک های dofollow و nofollow تشکیل شده است.

چگونه بفهمیم که یک لینک Dofollow است؟

برای بررسی اینکه آیا یک لینک dofollow یا nofollow است، می توانید به سادگی پیوند را در مرورگر بررسی کنید و کد HTML را بررسی کنید.برای انجام این کار، روی پیوند موجود در مرورگر کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید. با این کار کد HTML مرتبط با آن پیوند ظاهر می شود. اگر rel=”nofollow” را می بینید، لینک یک لینک nofollow است. اگر rel=”nofollow” را نمی بینید، لینک یک لینک dofollow است.علاوه بر استفاده از ابزار inspect، می توانید از ابزار تحلیل بک لینک مانند Ahrefs یا Moz استفاده کنید.
یکی از بهترین راه ها برای داشتن بک لینک های فالو

خرید بک لینک تضمینی

و قوی در آژانس وب الماس میباشد که به شما تضمین بک لینک با کیفیت و قوی را میدهد.
برای جمع بندی همه چیز بک لینک های دافالو و بک لینک های نوفالو دو راه برای شناسایی یک لینک هستند و به گوگل می گویند که چگونه وب سایتی را که لینک می کنید به وب سایت شما مرتبط کند. لینک‌های Dofollow راهی برای انتقال اعتبار به یک وب‌سایت هستند، در حالی که پیوند nofollow به آب پیوند منتقل نمی‌شود

آیا باید از پیوندهای حمایت شده برای افزایش دید برند استفاده کنید؟

لینک سازی بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی جامع سئو است، زیرا لینک ها برای اطمینان از نمایش سایت شما در SERP های مرتبط ضروری هستند. اما لینک های حمایت شده چطور؟ آیا ارزش بررسی دارند و چگونه به تلاش های سئوی شما کمک می کنند؟

لینک های حمایت شده چیست و چگونه برای استراتژی شما مفید است؟

رتبه بندی موتورهای جستجو همه چیز برای موفقیت هر کسب و کار فعال در عصر دیجیتال است. از این گذشته، جست و جوهای جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجوی برتر یکی از راه هایی است که مصرف کنندگان مدرن به دنبال اطلاعات و خریدهای تحقیقاتی مورد نظر خود هستند.اگر وب‌سایت و محتوای شما برای عبارات کلیدی صحیح رتبه خوبی ندارد، ممکن است کسب‌وکار شما نیز وجود نداشته باشد.

یک استراتژی سئو قوی کلید دستیابی به رتبه بندی صفحه نتایج برتر موتورهای جستجو (SERP) است و بک لینک ها از وب سایت های خارجی بخشی از نحوه تعیین این رتبه بندی هستند.اما لینک های حمایت شده در کجای چنین استراتژی قرار می گیرند؟ آیا واقعا ارزش در نظر گرفتن دارند و اگر آنها را در نظر بگیرید چگونه ممکن است به شما در اصلاح استراتژی سئو کمک کنند؟ در اینجا نگاهی دقیق تر به آنچه باید بدانید است.

لینک های حمایتی در انواع اتریبیوت بک لینک ها چیست؟

هنگامی که اکثر مردم به پیوندهایی فکر می کنند که برای استراتژی سئوی یک کسب و کار طراحی شده اند، بک لینک های ارگانیک را به تصویر می کشند – پیوندهایی که توسط اشخاص ثالث ایجاد شده اند تا محتوای پشت آن لینک را توصیه یا به طور دیگری ارجاع دهند.اگرچه ممکن است یک پیوند ارگانیک توسط برندی که در پشت محتوای پیوندی قرار دارد پیشنهاد یا درخواست کند، اما همچنان آزادانه توسط سازنده پیوند ارائه می شود. از سوی دیگر، لینک‌های حمایت‌شده، لینک‌هایی هستند که هزینه آن‌ها توسط شرکت پشتیبان آنها پرداخت شده است و می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند.

شناخته‌شده‌ترین نوع پیوند حمایت‌شده، پیوند Google Ads است. Google Ads سرویس تبلیغاتی اختصاصی  گوگل برای برندهایی است که دوست دارند محصولات و خدمات آنها در SERP و سایر محصولات  گوگل تبلیغ شود.

با این حال، بسیاری از برندها نیز گهگاه خرید لینک از همتایان صنعتی، وبلاگ نویسان خاص و سایر اشخاص ثالث را انتخاب می کنند. از طرف دیگر، آنها ممکن است برای کل محتوای حمایت شده، نوشته شده یا غیر آن، هزینه پرداخت کنند.

ویژگی های اصلی لینک های حمایت شده چیست؟

مصرف کنندگان امروزی از احساس وقفه در هر کاری که به خاطر تماشای تبلیغات انجام می دهند، خوششان نمی آید.به طور طبیعی، این مورد زمانی است که آنها در حال گوش دادن به محتوای صوتی یا تماشای ویدیو هستند، اما در مورد تبلیغات آشکار یا مزاحم در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نیز غافل نیستند

به همین دلیل است که بسیاری از پیوندهای حمایت‌شده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مستقیماً با سایر محیط‌های اطراف خود ترکیب شوند، مانند پیوندهای Google Ad، تبلیغات بومی در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، و محتوای حمایت‌شده که ممکن است در اخبار یا فیدهای رسانه‌های مختلف ظاهر شوند. کاربری که توجه زیادی نمی کند به راحتی می تواند لینک های حمایت شده را با لینک هایی به محتوای استاندارد اشتباه بگیرد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که اگر در تشخیص تفاوت مشکل دارید باید به خاطر داشته باشید. بر اساس خط‌مشی  گوگل ، پیوندهای حمایت‌شده همیشه به‌طور محتاطانه به عنوان حمایت‌شده یا پولی برچسب‌گذاری می‌شوند.

پیوندهای حمایت‌شده در وب‌سایت‌ها یا درون محتوای اصلی اغلب با عنوان «nofollow» برچسب‌گذاری می‌شوند تا از پیوندهای ارگانیک متمایز شوند.

هدف از لینک های حمایت شده در صفحه نتایج موتور جستجو چیست؟

پیوندهای حمایت شده همانطور که در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شوند – مانند تبلیغات PPC مانند Google Ads – یک هدف دوگانه دارند. یکی از آنها طبیعتاً تبلیغ محصول، خدمات، تجارت یا برندی است که در آگهی به نمایش گذاشته شده است.تبلیغات گوگل و گزینه های مشابه می توانند به یک برند کمک کنند تا در معرض دید قرار بگیرد و همچنین ترافیک آماده تبدیل به یک وب سایت را در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه افزایش دهد.

با این حال، هدف دیگر ارائه ارزش واقعی به کاربری است که عبارت جستجوی اصلی را انجام داده است. صفحات فرود و وب‌سایت‌های پشت پیوندهای حمایت‌شده مانند Google Ads به دقت توسط Google و الگوریتم آن برای عوامل کلیدی مانند ارتباط، تجربه کاربر و کیفیت کلی بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که مطابقت دارند.

آیا باید از لینک های حمایت شده استفاده کنید؟

این سوالی نیست که در آن یک پاسخ بله یا خیر واضح برای هر وب سایت، برند و کمپین بازاریابی دیجیتال وجود داشته باشد.با این حال، مزایا و معایب معتبری وجود دارد که باید در نظر بگیرید که آیا در نظر دارید از پیوندهای حمایت شده برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید، یا از طرف شخص دیگری پیوندهای حمایت شده را به وب سایت خود ارسال کنید یا هر دو. در اینجا نگاهی به چند مورد برای در نظر گرفتن است.

چه پیوندهای حمایت شده شما با یک کمپین تبلیغاتی PPC Google Ads یا یک وب سایت یا وبلاگ شخص ثالث مرتبط باشد که به خودی خود ترافیک مرتبط زیادی را دریافت می کند، برند شما بلافاصله در لحظه پخش شدن پیوند بیشتر قابل مشاهده می شود.به طور خاص یک کار خوب برای ایجاد یک آگهی گوگل انجام دهید، و کسب و کار شما فوراً در همه SERP های مرتبط ظاهر می شود.

نحوه ایجاد بک لینک در انواع اتریبیوت بک لینک ها برای تجارت الکترونیک

پیش بینی می شود که خرده فروشی آنلاین ایالات متحده در سال 2021 به 407 میلیارد دلار برسد. شما نمی توانید از یک ساندویچ تخته در درب مغازه خود استفاده کنید. یا آن نوجوانانی که تابلوهای بزرگ را در گوشه خیابان تاب می دهند. یکی از کارهایی که می خواهید در عوض انجام دهید این است که چگونه بک لینک برای تجارت الکترونیک بسازید. این مقاله اصول اولیه را مورد بحث قرار می دهد.

بک لینک در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

خیلی ساده، این یک پیوند از یک سایت دیگر به وب سایت تجاری شما است. دلیل اینکه باید بخشی از استراتژی بازاریابی شرکت شما باشد؟ بک لینک های با کیفیت بالا به وب سایت کسب و کار کوچک شما اعتبار بیشتری با الگوریتم جستجوی گوگل می دهد. این می تواند موقعیت رتبه بندی شما را افزایش دهد، که باعث افزایش دید در نتایج موتور جستجوی مشتریان شما (SEO) می شود.

مزایای بک لینک در تجارت الکترونیک

بک لینک ها باید نقشی حیاتی در استراتژی سئوی شما داشته باشند. در اینجا دلیل آن است:

تبلیغات دیجیتال پولی گران تر می شوند.

رتبه جستجوی بالاتر = جریان ثابت ترافیک به وب سایت کسب و کار شما.

ترافیک ارجاع به تایید سایت شما کمک می کند.

بک لینک ها به ربات های موتور جستجو کمک می کنند تا سایت شما را برای فهرست بندی سریعتر پیدا کنند.

اکنون که از بک لینک برای سئو و سایر مزایای آن استفاده می کنید، باید بدانید که همه بک لینک ها برابر نیستند. دو نوع اصلی بک لینک وجود دارد:

دنبال کنید: سایت اصلی به طور موثر وب سایت شما را تایید می کند.

بدون دنبال کردن: شخص/وبسایتی که بک لینک می دهد سایت شما را تایید می کند اما آن را تضمین نمی کند.

پیوندهای رسانه های اجتماعی و پیوندهای نظرات وبلاگ ها و انجمن ها، تقریباً همیشه پیوندهایی بدون دنبال کردن هستند. بله، آنها هنوز آگاهی را هدایت می کنند. اما آنها بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر نمی گذارند. در مرحله بعد، در مورد ساخت بهترین بک لینک ها برای تجارت الکترونیک صحبت خواهیم کرد. آموزش رایگان سئو داخلی

نحوه ایجاد بک لینک برای تجارت الکترونیک

محتوای جذاب ایجاد کنید

بک لینک مانند کسی است که در مکالمه می گوید: “جیمی این نکته فوق العاده را در مورد آموزش سگ بیان کرد.” شما باید آن نکته عالی را به صورت آنلاین بیان کنید که مردم بخواهند در محتوای با کیفیت خود به آن اشاره کنند.

البته ایجاد محتوای جذاب برای بازاریابی کسب و کار بسیار مهم است. ارائه راه‌های خلاقانه برای بازاریابی کسب‌وکارتان می‌تواند مستقیماً بر سئو تأثیر بگذارد. دیگران می خواهند محتوای منحصر به فرد شما را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند.

«راهنماهای نهایی»، «بهترین‌های سال» و اینفوگرافیک‌های آماری همگی می‌توانند به خوبی محتوای جذاب عمل کنند. وبلاگ‌های طولانی و کاملی که به جزئیات کامل در مورد یک موضوع و جمع‌آوری نظرات متخصصان می‌پردازند نیز احتمالاً توسط دیگران ارجاع می‌شوند. (به علاوه، آن متخصصان احتمالاً محتوا را نیز تبلیغ می کنند).

اهمیت جذابیت بصری این محتوا را نیز فراموش نکنید!

2.نظرات محصول را دریافت کنید

این عصر اینفلوئنسر است. با افرادی که فالوورهای مرتبط با محصول یا خدمات شما دارند تماس بگیرید. این بررسی های محصول به خصوص بک لینک های قدرتمندی هستند زیرا محتوای تولید شده توسط کاربر هستند.

همچنین ممکن است مشتریان B2B خود را تشویق کنید تا کسب و کار شما را در سایت های خود بررسی کنند. باز هم، آگاهی را افزایش می دهد و به عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر به حساب می آید.مصاحبه با اینفلوئنسرها در مورد تعامل آنها با برند شما نیز می تواند کارساز باشد. یا از آنها دعوت کنید تا در یک وبلاگ نظر دهند. یا در یک وبینار یا پادکست مشارکت کنید. سپس، می توانید لینک آن محتوا را با آنها به اشتراک بگذارید. احتمالاً آن را بازنشر خواهند کرد.

3.وبلاگ های مهمان بنویسید

یک وبلاگ مهمان پیام شما را در مقابل یک مخاطب جدید و مرتبط دریافت می کند. این کمک می کند تا افراد خود را به عنوان رهبران فکری معرفی کنید. شما می توانید از این انجمن برای ایجاد روابط تجاری جدید استفاده کنید. به علاوه، بک لینک به سایت شما ارائه می دهد.

پاسخ دادن به وبلاگ های دیگران نیز می تواند مفید باشد. مستقیماً منجر به بک لینک نمی شود. با این حال، اگر به طور مداوم با یک وبلاگ نویس در زمینه یا صنعت خود تعامل داشته باشید، به زودی می توانید متوجه شوید که آنها به عنوان منبعی در محتوای آینده خود به شما لینک می دهند.

4.بر کیفیت بیش از کمیت تمرکز کنید

فراتر از تمایز فالو، بدون فالو، دلایل دیگری برای ارزش گذاری یک بک لینک بر دیگری وجود دارد. برای اولین بار، لینک های خارجی از سایت های با کیفیت بالا و مرتبط تاثیر بیشتری خواهند داشت. یک بک لینک از دامنه ای که قبلاً به شما پیوند داده نشده است نیز وزن بیشتری دارد. حتی دریافت بک لینک از صفحه‌ای با لینک‌های بی‌شمار روی آن، ارزش سئو را کاهش می‌دهد – شما تنها یکی از بسیاری از آن‌ها است.

علاوه بر این، اگر متن لنگر به یک کلمه کلیدی در صفحه شما مرتبط باشد، می تواند کمک کند. اگر Cosmo به “محصولات ارگانیک صورت” شما (چیزی که ممکن است کسی آن را جستجو کند) پیوند دهد، سئو آن را بیشتر دوست خواهد داشت. اگر آنها به سادگی بگویند “آن را بررسی کنید”، اعتبار کلمه کلیدی مشابهی را به شما نمی دهد.

5.یک لینک از یک تولید کننده یا تامین کننده دریافت کنید

بسیاری از تولیدکنندگان یا تامین کنندگان می خواهند روابط تجاری خود را به عنوان راهی برای کسب اعتبار معرفی کنند. اگر آنها لوگوی شرکت شما را در صفحه شریک خود دارند، از آن بخواهید که یک بک لینک داشته باشد.

Beardbrand خرده فروشان آنلاین و آفلاین روغن ریش خود را فهرست می کند که می تواند فروش خرده فروشان را افزایش دهد اما به سئوی آنها نیز کمک می کند:

6.در فهرست راهنمای آنلاین قرار بگیرید

دایرکتوری های آنلاین می توانند بک لینک های قدرتمندی ارائه دهند. داشتن وب‌سایت، نام کسب‌وکار و اطلاعات خود در فهرست راهنمای صنعتی یا Best.وب یا فهرست‌های محلی یاهو می‌تواند کمک کند. همانند نکته قبلی در مورد کیفیت در مقابل کمیت، باید فهرست راهنمای ویرایش شده توسط انسان را ترجیح دهید. الگوریتم های جستجو نیز این کار را انجام خواهند داد.

7.اسپانسر شوید

حمایت مالی از یک رویداد اجتماعی راه خوبی برای نشان دادن مراقبت های تجاری شما است. در عین حال، می تواند فرصت های بک لینک را فراهم کند. سازمان‌دهندگان رویداد ممکن است یک صفحه فهرست با پیوندهایی به همه حامیان مالی خود داشته باشند. حتی ممکن است در یک بیانیه مطبوعاتی در مورد حمایت مالی از شما نقل قول شود که می تواند پیوند معتبر دیگری را به وب سایت تجاری شما ارائه دهد.

8. یک گواهی بنویسید

یک گواهی به شرکای زنجیره تامین شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به مشتریان جدید ارتقا دهند. پیشنهاد نوشتن گواهینامه برای سایت آنها یا شرکت در یک مطالعه موردی می تواند از تلاش های تبلیغاتی شرکت آنها حمایت کند. در عین حال، این یک راه ارزان برای تبلیغ کسب و کار شما است. نام تجاری شما در مقابل افراد بیشتری قرار می گیرد و در طول مسیر برای سئو بک لینک دریافت می کنید.

9.یک Domainer باشید

با بسیاری از پسوندهای مختلف موجود، و چنین علاقه ای به دامنه های وب، دامنه را به استراتژی های بک لینک خود اضافه کنید. ممکن است زمان‌برتر باشد، اما می‌توانید سایت‌هایی را با کلمات کلیدی مرتبط در حال حاضر برای فروش شناسایی کنید. سپس، با صاحب یک سایت پارک شده تماس بگیرید تا ارتباط برقرار کنید و بخواهید پیوند به وب سایت شما تغییر کند.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.