چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟ 

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟  – کارشناسان سئوی Blackhat هر کاری را که می‌توان تصور کرد برای رتبه‌بندی سایت‌های خود در گوگل انجام دادند، از جمله پر کردن کلمات کلیدی و ایجاد بک لینک‌های هرزنامه.

این روزها، الگوریتم SERP گوگل کیفیت محتوا را کاهش داد و آن هک‌های قدیمی سئو مدت‌هاست که به خاک سپرده شده‌اند. جزئیاتی مانند anchor text اهمیت دارند. چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟ 

چرا؟ زیرا ما با یک الگوریتم هوشمندتر و پیچیده تر کار می کنیم. امروزه بیش از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل وجود دارد.

به‌روزرسانی اخیر Core Web Vitals که می‌گوید وب‌سایت‌ها باید بارگذاری سریع، پایدار و ایمن باشند، بیش از یک میلیون وب‌سایت را تحت تأثیر قرار داد. این بدان معناست که اگر سایت‌ها می‌خواهند در کنار نوشتن و انتشار محتوای شما رتبه‌بندی کنند، باید تجربیات خود را در سایت بهبود بخشند.

به طور مشابه، پنگوئن، (معروف به “الگوریتم وب هرزنامه”) در چند سال گذشته تغییرات کمی داشته است. انکر تکست در بک لینک ها و لینک های داخلی شما بیش از همیشه مهم است. آموزش رایگان سئو

“نویز” بیش از حد،  الگوریتم را بر هم خواهید زد. خیلی کم است و الگوریتم را مختل خواهید کرد. این یک تعادل ظریف است.

با این حال، زمانی که در نظر می گیرید سئو اولویت اصلی اکثر بازاریابان در سال 2022 است، ارزش توجه را دارد.

این راهنما نحوه بهینه سازی انکر تکست های خود را برای بهبود سئو و جلوگیری از جریمه گوگل که حجم مخاطب شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد را پوشش می دهد.

مشاوره رایگان= 09960636013

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

 

با این حال، قبل از شروع، بیایید مطمئن شویم که انکر تکست چیست و چگونه می تواند بر سئو تاثیر بگذارد.

انکرتکست | Anchor Text چیست؟

این احتمال وجود دارد که شما روزانه از انکر تکست ها استفاده کنید، شاید حتی بدون اینکه متوجه شوید. Anchor text متن قابل کلیکی است که در یک هایپرلینک مشاهده می کنید.
نمونه راهنمای سئو انکر تکست انکر تکست
اگر اینترنت یک بزرگراه است، به متن های لنگر مانند علائم خروجی های آینده فکر کنید.
آنها سیگنال هایی را هم به کاربران وب سایت شما و هم به موتورهای جستجو ارسال می کنند. هنگامی که به درستی استفاده می شود، آنها شما را به یک “خط” متفاوت وصل می کنند و به شما اجازه می دهند اطلاعات معتبری را از وب سایت دیگری تهیه کنید.

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

آنها همچنین در کمک به کاربران در جهت یابی سایت شما نقش دارند و به الگوریتم گوگل ایده خوبی می دهند که محتوای شما برای چه کسانی مرتبط است.

هنگامی که کاربر روی پیوند کلیک می کند، او را به صفحه مشخص شده می برد.

اگر قبلاً جزئیات URL ها را بررسی نکرده اید، تصور اینکه صرفاً ایجاد یک پیوند جایی است که آتش بازی به پایان می رسد آسان است – اما دلیل بسیار عمیق تری برای تمرکز برندها بر روی این عنصر ساده وجود دارد.

چرا متن لنگر| Anchor Text برای سئو مهم است؟

همانطور که قبلاً اشاره کردم، در سال 2012، گوگل تصمیم گرفت با انتشار الگوریتم پنگوئن، دنیای سئو را تکان دهد. بعد دوباره آپدیت شد.
با توجه به این تغییرات، متن لنگر به سرعت به ساده ترین راه برای تعیین میزان مرتبط بودن یک وب سایت قابل اعتماد تبدیل شد.

گوگل همچنین شروع به استفاده از بک لینک ها و متن های لنگر آن کرد تا ببیند آیا یک وب سایت بیش از حد بهینه شده است یا خیر.

راهنمای سئوی Anchor Text Penalty

از آنجایی که گوگل در این مورد بهینه سازی بیش از حد را جریمه می کند، نقش انکر تکست تنها بزرگنمایی شد. از آنجایی که گوگل چندین بار الگوریتم پنگوئن را به‌روزرسانی کرده است، به راحتی می‌توان تصور کرد که در آینده شاهد تغییرات بیشتری خواهیم بود.
اگر می‌خواهید بازگشت سرمایه را از بازاریابی محتوای خود به حداکثر برسانید، چیزی است که باید تماشا کنید، زیرا، متأسفانه، وقتی الگوریتم‌ها تغییر می‌کنند، بسیاری از برندها شاهد کاهش شدید ترافیک هستند.آموزش رایگان سئو خارجی
به خاطر داشته باشید، کاهش ترافیک به معنای کاهش درآمد نیز خواهد بود. از تعداد بازدیدهای زیاد دور شوید و برند شما ممکن است دچار مشکل شود. به همین دلیل است که یافتن تعادل مناسب با انکر تکست ها برای تلاش های سئوی شما بسیار حیاتی است.

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

یک به‌روزرسانی در سال 2018 به 3.1 درصد از وب‌سایت‌هایی برخورد کرد که متن‌های لنگر خود را بیش از حد بهینه‌سازی کرده بودند (و این فقط از وب‌سایت‌های برجسته‌تر بود که افت خود را گزارش کردند، تصور کنید تعداد بیشتری از آنها رنج کشیده‌اند.)

انکر تکست پنگوئن در مقابل پاندا انکر متن سئو

حداقل، واضح است که متن لنگر مورد استفاده در بک لینک ها یک سیگنال SEO برای آینده قابل پیش بینی است.

به یاد داشته باشید: تئوری پشت انکر تکست به همان اندازه که برای بک لینک ها اعمال می شود، در مورد لینک های داخلی نیز صدق می کند.

خوشبختانه، الگوریتم به اندازه کافی هوشمند شده است که گوگل اکنون به جای کل سایت‌ها، فقط صفحه متخلف را جریمه می‌کند، اما این همچنان می‌تواند به طور چشمگیری بر ترافیک و درآمد شما در دراز مدت تأثیر بگذارد.

انواع مختلف Anchor Texts

وقتی نوبت به موتورهای جستجو می رسد، سئو اکسپت می شود

دوست دارد سنگ تمام بگذارد.

در مورد انکر تکست ها، ما بیش از یک دهه فرصت داشته ایم که تمام اطلاعات موجود را تجزیه کنیم. نباید تعجب کنید که راه های زیادی برای ایجاد متن های لنگر وجود دارد که هم مفید و هم بی فایده هستند.

1. Exact Match Anchor Text

انکر تکست تطبیق دقیق زمانی است که از عبارت انکر تکست به عنوان کلمات کلیدی مورد نظر برای کل صفحه خود استفاده می کنید. به عنوان مثال، استفاده از “ابزار SEO رایگان” به عنوان متن لنگر برای پیوند به ابزار SEO Ubersuggest.

در روزهای اولیه سئو، استفاده از منطبقات دقیق چندین بار در یک صفحه تقریباً تضمین می کرد که پست شما به خوبی انجام می شود. اما، به حدی از آنها بیش از حد استفاده شد که گوگل استفاده بیش از حد را جریمه کرد.

هنوز هم ایده خوبی است که از برخی متن های انکر تطبیق دقیق استفاده کنید. با این حال، به طور کلی، شما می خواهید آن را با انواع دیگر انکر تکست ها مخلوط کنید. خرید بک لینک تضمینی

2. متن لنگر مطابقت جزئی

متن‌های انکر تطبیق جزئی شامل کلمه کلیدی شما همراه با کلمات دیگر می‌شود.

این یک روش مخصوصاً مفید برای متن لنگر است زیرا من هنوز هم می‌توانم به طور مؤثر کلمه کلیدی خود را بدون اینکه به عنوان هرزنامه در نظر بگیرم اضافه کنم.
گوگل همچنان می‌تواند پیوند من را دنبال کند و ایده بهتری از محتوای صفحه من داشته باشد بدون اینکه من به تلاش برای دستکاری الگوریتم آن مشکوک باشم.

چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

از آنجایی که این به عنوان یک عمل پیوند دستکاری تلقی نمی شود، این یک روش بسیار توصیه شده برای افزایش اعتبار صفحه شما است. اما، مانند استراتژی های دیگر، شما نمی خواهید از آنها بیش از حد استفاده کنید.

همچنین توصیه می‌کنم از انکر تکست‌های طولانی جمله خودداری کنید. این‌ها کلمات کلیدی را که استفاده می‌کنید رقیق می‌کنند و می‌توانند کاربر را گیج کنند زیرا مطمئن نیستند که پیوند دقیقاً به کدام بخش از جمله مربوط است.

3. متن لنگر مارک دار

در مرحله بعد، شما همچنین متن های لنگر مارک دار دارید که برای ایجاد اعتبار به نام یک برند متکی هستند. در اینجا یک مثال از Ahrefs آورده شده است:

راهنمای سئو انکر تکست انکر تکست نام تجاری
به عنوان یک بک لینک خروجی، این یک تمرین عالی است.

این یک راه مطمئن و مؤثر دیگر برای ایجاد نمایه لنگر قوی‌تر است، زیرا به Google نشان می‌دهد که شما به سمت ابزارها و خدمات باکیفیت دیگر اشاره می‌کنید.

البته، شما همچنین می خواهید سعی کنید مارک های دیگری را نیز بیابید که در این راه به شما در تلاش برای ایجاد لینک کمک کنند.

هرگز در پیوند به برند دیگری تردید نکنید، به خصوص با کلمه کلیدی متصل به آن. گوگل این را به عنوان یک روش سالم می بیند زیرا شما بیش از حد به آن برند پیوند نمی دهید.

4. متن لنگر برهنه

استفاده از این نوع متن لنگر آسان است – اما موثرترین آنها نیز نیست. معمولاً برای منابعی مانند تصویر یا نقل قول استفاده می شود. این نشانی اینترنتی است که با تمام شکوه و عظمت خود در یک پست چسبانده شده است.

به عنوان مثال، ممکن است بگویم “طبق ، www.webalmas.com 45 درصد از بازاریابان فکر می کنند افزودن متن لنگر به رتبه بندی وب سایت آنها کمک می کند.”

می توانید ببینید که چرا این ایده خوبی نیست.

هنگام خواندن محتوا، این که ناگهان توجه شما به یک مرجع منحرف شود، بسیار مخرب است.

همچنین ممکن است بازدیدکننده شما را به این باور برساند که شما از نظر فنی تمایل چندانی ندارید و در نهایت آنها را به قدرت خود تبدیل می کند.

در صورت امکان، از این نوع متن لنگر اجتناب کنید.

5. متن لنگر عمومی

احتمالاً بسیاری از این موارد را دیده‌اید، زیرا ایجاد محتوایی را آسان‌تر می‌کنند که جریان داشته باشد و حتی دعوت به اقدام را تحریک کند.

زمانی که می خواهید چشم مخاطبان خود را به یک منبع معتبر یا ابزار مفید جلب کنید – از این نوع متن لنگر استفاده کنید – البته نه خیلی زیاد.

تمرین پیوند تکراری «این صفحه» و «اینجا را بخوانید» می‌تواند خیلی زود خسته‌کننده شود و چیزی در مورد محتوایی که به آن پیوند می‌دهید به گوگل نمی‌گوید.

در عوض، قسمت‌هایی از جمله را برجسته کنید تا به کاربران نشان دهید که وقتی کلیک می‌کنند چه چیزی را می‌توانند پیدا کنند، همانطور که در اولین جمله این بخش انجام دادم.

6. کلمات کلیدی شاخص معنایی پنهان (LSI)

در حالی که این گزینه بعدی ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما واقعاً روشی است که موتورهای جستجو برای پیش‌بینی آنچه کاربران در نوار جستجو تایپ می‌کنند، استفاده می‌کنند.

وقتی در Google تایپ می کنم «آنچه لنگر است»، نوار جستجو مجموعه ای از گزینه های جستجوی محبوب دیگر را برای من فراهم می کند تا از بین آنها انتخاب کنم.

پرس و جوی انکر متن در گوگل انکر تکست سئو
استفاده از کلمات کلیدی LSI به‌عنوان متن لنگر، عناصر جستجوگرپسندی از سایت شما ایجاد می‌کند که Google می‌تواند فوراً آن‌ها را به عنوان مرتبط با یک جستجوی منحصربه‌فرد تشخیص دهد.

در حالی که بحث بر سر اعتبار این رویکرد وجود دارد (برای مثال جان مولر گوگل می گوید که گوگل مفهومی از کلمات کلیدی LSI ندارد.) با این حال، اجرای این رویکرد برای کمک به خوانندگان برای درک زمینه پیوند ایده بدی نیست.

البته، شما می خواهید مطمئن شوید که می توانید به طور طبیعی از این کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید.

ممکن است استفاده از “anchor baby چیست” یا “برنامه لنگر چیست” به روشی که به عنوان یک فکر منسجم جریان یابد دشوار باشد، بنابراین هنگام افزودن این نوع پیوندها از این موضوع آگاه باشید.

7. لنگر تصویر

لنگرهای تصویر، تصاویر را قابل کلیک می کنند. آنها می توانند به کاربران کمک کنند تا در داخل و اطراف وب سایت شما حرکت کنند، اگرچه هشدار داده می شود: آنها می توانند وب سایت ها را کمتر در دسترس قرار دهند.

پیوندهای روی تصاویر می توانند مخاطبان شما را در زمانی که می خواهند اندازه آنها را تغییر دهند به یک سایت جدید منتقل کنند

چیزی برای بهتر دیدن آن یا در پست خود ورق بزنید.

معمولاً، شما این رویکرد را با یک دکمه فراخوان که قابل کلیک است، بسیار شبیه به یک تبلیغ، می بینید.

راهنمای سئو متن انکر متن CTA – چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

در این موارد، گوگل تگ alt تصویر شما را به عنوان متن لنگر می خواند
اگر یک تگ alt بهینه سازی نشده باشد، گوگل آن را به عنوان یک لنگر «NoText» می خواند که باید از آن اجتناب کنید.

این روش یک روش عالی برای تغییر روش های متن لنگر شما و ارائه یک رویکرد غیر سنتی است.

تا زمانی که کاربر شما می‌داند که می‌تواند روی آن کلیک کند، می‌توانید یکی از آن‌ها را در یک پست وبلاگ یا سایت خود قرار دهید.

Anchor Text SEO: بهترین روش ها برای استفاده از Anchor Text در استراتژی SEO شما
اکنون که در مورد انواع مختلف انکر تکست اطلاعات بیشتری کسب کرده اید، زمان آن رسیده است که به چند نکته کاربردی در سئو بپردازید.

اینها راهنماهای ساده و ابتدایی هستند که می توانند به شما کمک کنند با گذشت زمان یک استراتژی دقیق تر ایجاد کنید.

نکته شماره 1: در موضوع بمانید
حقیقت تاسف بار این است که تصورات غلط زیادی در مورد اینکه انکر تکست خوب چیست وجود دارد.

با این حال، وقتی صحبت از سئو در شیوه های پیوند دادن شما به میان می آید، مرتبط بودن در رتبه بندی گوگل در فهرست بالایی قرار دارد.

آن‌ها نمی‌خواهند با ارائه پاسخ‌های نامربوط به پرسش‌ها، شهرت بدی به دست آورند.

این بدان معناست که متن لنگر شما باید شامل کلمات و عباراتی باشد که دقیقاً با موضوع پیوند تعبیه شده شما مطابقت داشته باشد.

مثلاً شرکتی را اداره می کنید که خدمات بازاریابی محتوا را به مشاغل کوچک ارائه می دهد.

اگر می خواهید بازدیدکنندگان سایت شما به پست وبلاگی که در مورد اهمیت محتوا ایجاد کرده اید بروید، باید یک پیوند اضافه کنید.

در آن پیوند، باید یک کلمه یا عبارت را به عنوان متن لنگر مرتبط با محتوای وبلاگ خود انتخاب کنید.

در غیر این صورت، گوگل آن لینک را دستکاری می بیند و به طور بالقوه سایت شما را جریمه می کند.

انکر تکست مرتبط نمونه انکر تکست سئو

این مفهومی را معرفی می‌کند که من می‌خواهم خواننده‌ام آن را درک کند و به آنها نشان می‌دهد که باید بتوانند اطلاعات مرتبط در مورد آن موضوع را پیدا کنند.

در اینجا چیزی است که اگر آن پیوند را دنبال کنید، خواهید دید:

نمونه متن لنگر مربوطه 2 نمونه سئوی متن لنگر
در طرف دیگر یک پست وبلاگ وجود دارد که دقیقاً مطابق با موضوعی است که من معرفی کردم.

تصور کنید چه اتفاقی می افتد اگر به جای یک پست وبلاگ مفید، به صفحه ای که عینک آفتابی می فروخت لینک کنم.

شما گیج می شوید و احتمالاً نمی خواهید پیوند دیگری را در وبلاگ من دنبال کنید. احتمالاً برنمی‌گردید و محتوای من را می‌خوانید زیرا به عنوان دستکاری به نظر می‌رسد.

بنابراین گوگل تنها کسی نیست که در اینجا به دنبال ارتباط است – خواننده نیز همینطور است.

اگر می خواهید با بازدیدکنندگان وب سایت خود اعتماد ایجاد کنید، آنها باید بدانند که شما از منابع و شیوه های پیوند به نفع آنها استفاده می کنید.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که داشتن حداقل یک لنگر کلمه کلیدی که نشان دهنده ارتباط است، شانس بیشتری برای رتبه بندی محتوای شما ایجاد می کند.

بدون کلمه کلیدی لنگر متن لنگر متن راهنمای سئو
این بدان معناست که گوگل همچنان برای یک متن لنگر مرتبط با کلمه کلیدی ارزش قائل است که ایده خوبی در مورد موضوع محتوای شما ارائه می دهد.

تا زمانی که سعی می کنید حداقل برخی از انکر تکست های خود را مرتبط نگه دارید، گوگل کار آسان تری برای دسته بندی محتوای شما و رتبه بندی شما بر اساس آن خواهد داشت.

نکته 2: همیشه تنوع را بگنجانید – چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

اگر همیشه یک تطابق دقیق می‌خواهید، فیلتر هرزنامه Google از بین می‌رود و ضربه خواهید خورد.

اگر همیشه فقط به نام های تجاری پیوند دهید، احتمالاً تأثیر مشابهی خواهید داشت.

وقتی نوبت به ایجاد استراتژی برای متن های لنگر می رسد که به سئو کمک می کند، بهتر است از رویکرد منحصر به فرد و متنوع خود استفاده کنید.

این در مواجهه با توصیه‌های معمولی است که می‌بینید و بر روی متن‌های لنگر که باید بر اساس نسبت‌های خاص استفاده کنید، تمرکز دارد.

بهترین شیوه های سئوی لنگر متن شکست نسبت لنگر متن
برای یک صفحه اصلی، شما تمایل دارید از 5 درصد تطابق دقیق، 20 درصد تطابق عبارت و 10 درصد عبارات کلیدی استفاده کنید.

با این حال، توصیه‌ها بر اساس اینکه چه کسی مشاوره ارائه می‌کند و حتی در چه صنعتی هستید، بسیار متفاوت است.

در بیشتر موارد، می‌توانید توصیه‌های تجویز شده را دنبال کنید و سعی کنید یک استراتژی پایه برای تمرین‌های متن لنگر خود ایجاد کنید. هنگامی که به آن پایه رسیدید، کاری را انجام دهید که بهترین کار را برای افزایش سئو و رتبه بندی ارگانیک شما دارد – و این نیاز به ارزیابی عمیق تری دارد.

شما همیشه می توانید بررسی کنید که رقبای شما در حال انجام چه کاری هستند اگر در حال مبارزه هستید!

من این توصیه را بر اساس مطالعه‌ای ارائه می‌کنم که اثرات بعدی پنگوئن 4.0 را بر انواع مارک‌های مختلف در جایگاه‌های مختلف نشان می‌دهد.

Anchor text case 2 anchor text SEO

پس از به‌روزرسانی، اولین برند «هدف» یا کلمات کلیدی تطابق دقیق خود را کاهش داد و استراتژی متن لنگر خود را به طور گسترده‌تری توزیع کرد.

پس از اعمال تغییرات، راه خود را برای بازگشت به نسخه پیش از پنگوئن 4.0 خود در گوگل آغاز کرد.

فقط نمودار بالا را با این مقایسه کنید:

Anchor text case 2 anchor text SEO

قابل توجه ترین تفاوت این است که آنها متفاوت هستند، اما، در هر مورد، هر دو رتبه خوبی دارند. پس چه می کند

یعنی برای نسخه های جیره و دیگر طرح های بهینه سازی متن لنگر مشابه؟

باید آنها را با یک دانه نمک مصرف کنید.

در حالی که ممکن است برای یک برند کار کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که برای شما کار کند. بعلاوه، بسیار خسته کننده است که سعی کنید استراتژی برند دیگری را دقیقاً مطابقت دهید.

در عوض، باید روی ایجاد یک توزیع طبیعی تر برای طرح متن لنگر خود تمرکز کنید.

انکر تکست توزیع اینفوگرافیک انکر تکست سئو
همه این تغییرات به زبان بسیار طبیعی متکی هستند و قصد واضحی را هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربر شما نشان می دهند.

با تمرکز بر روی آزمایش و زبان طبیعی در متن های لنگر خود، به احتمال زیاد نتایج بهتری در دراز مدت خواهید دید.

نکته شماره 3: متن های Anchor خود را آزمایش و ردیابی کنید
ردیابی نحوه استفاده از متن های لنگر در سایت شما کمی تلاش می کند، اما این تنها راه برای آزمایش تأثیر آنها بر سئوی سایت شما در طول زمان است.

برای شروع ردیابی انواع انکر تکست‌هایی که استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنم از ابزار Anchor Text Categorizer Tool توسط Linkio استفاده کنید.

این ابزار از شما می‌خواهد جزئیات مختلفی را در مورد محتوای خود، از جمله URL، عنوان صفحه، نام تجاری و کلمات کلیدی وارد کنید.

همانطور که در زیر می بینید باید انکر تکست هایی را که در محتوا استفاده می کنید را نیز پر کنید.

اسکرین شات ابزار متن لنگر
در این مورد، من چند مورد را از یک پست وبلاگ واقعی در سایت خود پر کرده ام.

اسکرین شات ابزار anchor text 2
همچنین یک ماشین حساب درصد مفید فقط در کنار صفحه نمایش شما وجود دارد.

اسکرین شات ابزار anchor text 4

اینجاست که می توانید شروع به ایجاد یک خط پایه برای رویه انکر تکست خود کنید.

همانطور که در نکته قبل اشاره کردم، می توانید سعی کنید طرح برند دیگری را پیاده سازی کنید یا طرح خود را توسعه دهید. تا زمانی که طیف گسترده‌ای از متن‌های لنگر را می‌بینید که به سئوی شما کمک می‌کنند، روش درستی را در پیش گرفته‌اید.

 

ایده خوب دیگر این است که شروع به استفاده از Semrush کنید تا از انواع انکر تکست ها به سایت شما استفاده کنید. برای یافتن این اطلاعات، باید به برگه Backlinks در داشبورد Semrush بروید.

از آنجا، روی گزینه ای که می گوید “Anchors” کلیک می کنید.

راهنمای سئو انکر تکست Semrush anchor text

اکنون می توانید ببینید که مارک های دیگر هنگام پیوند به سایت شما از چه عباراتی استفاده می کنند.

به یاد داشته باشید که انکر تکست ها تا حد زیادی توسط گوگل به عنوان سیگنال مربوط به محتوا و اعتبار دامنه استفاده می شوند، بنابراین این متن های لنگر برای سئوی شما حیاتی هستند.

در مورد من، اکثر مجریان سایت من یا نام من هستند یا چیزی مرتبط با بازاریابی.

 

استراتژی متن لنگر برای سئو سوالات متداول
انکر تکست چیست؟

Anchor text متن قابل کلیکی است که در محتوای آنلاین مشاهده می کنید و شما را به صفحه جدیدی می برد. اغلب زیر آن خط کشیده یا به رنگ آبی است. مثل این.

چرا انکر تکست مهم است؟ – چگونه انکرتکست یا متن لنگر خود را سئو کنیم؟

گوگل از انکر تکست برای تشخیص مرتبط بودن و ارزشمند بودن یک لینک استفاده می کند. این مهم ترین عامل رتبه بندی نیست، اما بر سئو تاثیر می گذارد. علاوه بر این، خوانندگان برای تعیین اینکه آیا روی یک پیوند کلیک می کنند یا خیر، از متن لنگر استفاده می کنند

انواع مختلف انکر تکست چیست؟

انواع انکر تکست عبارتند از:

تطابق دقیق: از همان کلمات کلیدی مورد نظر برای صفحه خود استفاده کنید.
تطابق جزئی: کلمه کلیدی را به همراه سایر کلمات کلیدی وارد کنید.
Branded Anchor Text: پیوندی به نام برند اضافه کنید.
Naked Anchor Text: از کل URL به عنوان پیوند استفاده می کند.
Generic Anchor Text: عباراتی مانند «اینجا را کلیک کنید» یا «این صفحه».
شاخص معنایی پنهان: همچنین به عنوان LSI شناخته می شود، این کلمات کلیدی هستند که موتورهای جستجو پیش بینی می کنند که کاربران هنگام جستجوی یک کلمه یا عبارت خاص، آنها را جستجو کنند.
چند نکته برای بهینه سازی انکر تکست چیست؟
برخی از بهترین روش‌ها برای سئوی متن لنگر عبارتند از: در موضوع بمانید، ساختار ثابتی داشته باشید، تنوع را بگنجانید، و انکر تکست خود را آزمایش و پیگیری کنید. در صورت امکان، از کلمات کلیدی استفاده کنید – اما زیاده روی نکنید.

نتیجه گیری SEO Anchor Text
انکر تکست ها مهم هستند. در حالی که آنها به تنهایی سئوی شما را کاهش نمی دهند، اما یک عامل رتبه بندی برای سئو هستند. علاوه بر این، آنها می توانند بر اعتماد خواننده تأثیر بگذارند.

گوگل متن‌های لنگر و بک لینک‌ها را در یک بند همیشه سفت داشته است، بنابراین ایده خوبی است که مطمئن شوید از بهترین رویکرد برای سئوی خود استفاده می‌کنید.

همچنین ایده خوبی است که یک استراتژی منحصر به فرد تغییر بک لینک را بر اساس نتایج تحقیقات خود پیاده سازی کنید.

استفاده كردن

ابزارهایی مانند Anchor Text Categorizer و Semrush تضمین می‌کنند که هیچ تغییر مهمی را در تلاش‌های انکر تکست SEO خود از دست ندهید.

این نکات یک استراتژی متن لنگر به اندازه کافی قوی ایجاد می کند تا سئوی شما را تقویت کند و تغییرات آینده را تغییر دهد.

پست های مرتبط

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.