مزایای بک لینک نوفالو | Nofollow

مزایای بک لینک نوفالو | Nofollow

مزایای بک لینک نوفالو | Nofollow

زمانی که بنیانگذاران گوگل لری پیج و سرگئی برین اولین الگوریتم جستجوی خود را در سال 1996 نوشتند، این الگوریتم بر این ایده بود که وقتی وب سایت ها به یک وب سایت خاص لینک می دهند، آن وب سایت باید معتبر و با کیفیت باشد.
در ادامه برخی از مزایای بک لینک نوفالو | Nofollow که کمتر به آن پرداخته شده است را باهم بررسی خواهیم کرد.
در طول 23 سال گذشته، گوگل هزاران بار الگوریتم خود را به روز کرده است. در سال 2019، آنها 3620 تغییر در الگوریتم خود گزارش کردند. این تغییرات الگوریتم گوگل را بسیار پیچیده تر کرده است. با وجود تمام این تغییرات، پیوندهای بین وب سایت ها یا بک لینک ها هنوز یکی از فاکتورهای برتر رتبه بندی گوگل هستند.

اگرچه گوگل اهمیت بک لینک ها را تغییر نداده است، اما انواع مختلفی از بک لینک ها را معرفی کرده است که تعیین می کند موتور جستجو چگونه لینک های بین وب سایت ها را مدیریت می کند. در ادامه مزایای انواع بک لینک ها | انواع بک لینک ها را باهم بررسی خواهیم کرد .

 

انواع بک لینک

وقتی به این موضوع دست پیدا کنید، تنها دو نوع بک لینک وجود دارد: فالو و نوفالو. شخصی که یک صفحه وب را می خواند هرگز تفاوت بین بک لینک dofollow و nofollow را نخواهد دید. تفاوت در کد منبع است. یک برچسب خاص در کد منبع وجود دارد که تعیین می کند گوگل و سایر موتورهای جستجو چگونه بک لینک را مشاهده می کنند، که همچنین تاثیر آن بک لینک را بر پروفایل سئوی شما تعیین می کند.

 

مزایای انواع بک لینک
مزایای بک لینک نوفالو | Nofollow

بک لینک های فالو رایج ترین و با ارزش ترین نوع بک لینک برای سئو هستند.

هنگامی که یک لینک فالو  را در وب سایت خود قرار می دهید، به گوگل می گویید که پیوند ارگانیک است – همانطور که وب سایت مورد نظر پیوند را نخریده است – و شما صحت محتوا را در انتهای دیگر تضمین می کنید. از آن لینکDofollow به سادگی به گوگل و سایر موتورهای جستجو می گوید که “محتوای طرف دیگر این پیوند مهم است و باید به آن توجه کرد.”

بک لینک های نوفالو | Nofollow

بک لینک های نوفالو ارزش کمتری دارند. آنها به موتورهای جستجو می گویند که یک پیوند خاص را نادیده بگیرند.

تعریف رسمی گوگل از تگ نوفالو این است که «Nofollow» راهی را برای مدیران وب‌سایت فراهم می‌کند تا به موتورهای جستجو بگویند «پیوندهای این صفحه را دنبال نکنید» یا «این پیوند خاص را دنبال نکنید».

نشانه گذاری HTML برای این پیوندها مشابه پیوندهای dofollow است، با یک تفاوت بزرگ – تگ “rel=nofollow”. اگر از یک لینک nofollow در مثال خود از بالا استفاده کنیم، به شکل زیر خواهد بود:

درصد پیوندهای dofollow در مقابل nofollow که یک وب سایت دارد متفاوت است. گوگل می خواهد ترکیب خوبی از هر دو را برای پروفایل پیوند سالم ببیند.

بزرگترین تفاوت بین این دو نوع پیوند این است که گوگل ارزش زیادی برای پیوندهای dofollow قائل است – به این معنی که آنها برای SEO عالی هستند. از سوی دیگر، لینک های Nofollow در اکثر موارد توسط الگوریتم گوگل نادیده گرفته می شوند. این بدان معناست که آنها به ندرت برای سئو ارزشمند هستند.

بک لینک های Nofollow برای سئو مفید هستند !!!

با کمال تعجب، بک لینک های nofollow مقداری ارزش سئو را ارائه می دهند.

موضع رسمی گوگل در مورد لینک های nofollow این است: “به طور کلی، ما آنها را دنبال نمی کنیم.” این بدان معناست که گوگل بیشتر اوقات لینک های nofollow را دنبال نمی کند، اما شرایط خاصی وجود دارد که در آن گوگل لینک ها را دنبال می کند. سخت است که بگوییم این شرایط چیست، زیرا گوگل آن اطلاعات را به اشتراک نگذارده است. به همین دلیل است که جامعه سئو تست های زیادی برای شناسایی چند نمونه از لینک های nofollow انجام داده است.

لینک های نوفالو از سایت های معتبر

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد لینک‌های nofollow از وب‌سایت‌های با مشخصات بالا، مانند ویکی‌پدیا، می‌توانند رتبه‌بندی ارگانیک شما را بهبود بخشند.

تصور این است که وب سایت هایی وجود دارند که گوگل کاملاً به آنها اعتماد دارد. این وب سایت ها به دلیل محتوایی که کیفیت بسیار بالایی دارند شناخته شده اند. این بدان معناست که اگر آن وب سایت ها به وب سایت دیگری پیوند می دهند، آن وب سایت پیوند شده نیز ارزشمند است. در این صورت، گوگل تا حدودی لینک nofollow را نادیده می گیرد.

بعید است که در آن موارد، برچسب nofollow را کاملاً نادیده بگیرند. اگر بخواهید یک پیوند dofollow را از ویکی‌پدیا انتخاب کنید، هنوز هم بسیار ارزشمندتر از پیوند nofollow از همان منبع است.

احتمالا تعداد کمی از وب سایت ها در این دسته قرار می گیرند

خرید بک لینک های فالو

مزایای غیر مستقیم لینک های nofollow

شاید بزرگترین دلیلی که می خواهید یک لینک nofollow داشته باشید، مزایای غیرمستقیم به دست آوردن آن باشد.  یک بک لینک nofollow از یک وب سایت با ترافیک بالا می تواند منجر به تعداد زیادی بک لینک dofollow شود. این اغلب به این دلیل است که سازندگان محتوا از آن وب‌سایت‌های پر ترافیک برای تحقیق در مورد محتوای خود استفاده می‌کنند.

مزیت غیرمستقیم دیگر لینک‌های nofollow این است که آن لینک‌ها همچنان ترافیک را به وب‌سایت شما منتقل می‌کنند، که بدیهی است که بهتر از بدون لینک است.

 

به طور خلاصه، ما هیچ مدرک مشخصی نداریم که بگوییم پیوندهای nofollow خوب هستند، اما شواهد حکایتی کافی برای اثبات بد نبودن آنها وجود دارد. اگر در حال برنامه‌ریزی هر گونه کمپین لینک‌سازی هستید، وب‌سایت‌هایی را که فقط لینک‌های nofollow ارائه می‌دهند، نادیده نگیرید، به‌خصوص اگر وب‌سایت‌های بزرگ‌تر و با اعتبار بالا هستند. آنها هنوز هم از نظر ترافیک، قرار گرفتن در معرض، و حتی کمی سئو ارزشمند هستند.

چه زمانی باید از بک لینک های dofollow و nofollow استفاده کنید؟

در بیشتر موارد، هنگام پیوند دادن به وب سایت های دیگر از وب سایت خود، می خواهید از پیوندهای dofollow استفاده کنید. تا زمانی که به منابع ارزشمندی لینک می دهید که به خوانندگان خود کمک می کند، دلیلی وجود ندارد که از پیوند dofollow استفاده نکنید.

اگر به هر دلیلی به تعدادی از وب سایت های با کیفیت پایین پیوند می دهید، ممکن است بخواهید از یک برچسب nofollow استفاده کنید تا Google فکر نکند که کیفیت و دقت آن وب سایت های بی کیفیت را تضمین می کنید.

با این حال، این تنها دلیلی نیست که از تگ nofollow استفاده می کنید. به گفته گوگل، سه موقعیت دیگر وجود دارد که در آنها می‌خواهید از لینک‌های nofollow استفاده کنید.

1) شما کنترلی بر آنچه که پست می شود ندارید

اگر یک فروم یا بخش نظرات به عنوان بخشی از وب سایت خود دارید، می خواهید همه پیوندهایی را که افراد در آنجا ارسال می کنند را فالو نکنید. این به کاهش نظرات اسپم در وبلاگ یا انجمن شما کمک می کند. اگر مردم بدانند که نمی توانند لینک های dofollow را از وب سایت شما دریافت کنند، احتمال اینکه تعداد زیادی لینک نامربوط را ارسال کنند، کمتر خواهد بود.

پیوندهایی که با رنگ سبز برجسته شده اند – پیوند به محتوای اصلی و پیوندهای داخلی – همه دنباله هستند. نظر بالا که شامل یک پیوند خارجی است، با رنگ بنفش برجسته شده است زیرا یک پیوند nofollow است.

2) شخصی برای لینک دادن به وب سایتش به شما پول پرداخت کرده است

بک لینک ها قرار است ارگانیک باشند. اگر شخصی برای تبلیغ وب سایت خود به نوعی به شما پول پرداخت کرده است، باید آن لینک را فالو نکنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند که پیوند برای جستجوی ارگانیک ارزشمند نیست زیرا دستکاری شده است.

اگر پیوند پولی را فالو نکنید، گوگل می تواند شما را جریمه کند. در اینجا همه انواع پیوندهایی وجود دارد که نباید آنها را دنبال کنید:

پست‌های مهمان پیوند متنی غنی از کلیدواژه: ارسال مهمان معمولاً مشکلی ندارد، به جز زمانی که پست دارای تعداد زیادی پیوند dofollow به وب‌سایت نویسنده باشد.

پیوندهای مورد نیاز قرارداد: اگر قراردادهای مشتری شما مستلزم این است که آنها به وب سایت شما پیوند داده شوند، بهتر است مطمئن شوید که آنها این پیوندها را دنبال نمی کنند.

اساساً، اگر به هر دلیل غیر ارگانیک به وب سایت دیگری پیوند می دهید، بهتر است از برچسب nofollow استفاده کنید. شما نمی خواهید به خاطر یک اشتباه ساده در تگ لینک توسط گوگل جریمه شوید.

3) شما نگران اولویت بندی خزیدن هستید

اولویت بندی Crawl به طور کلی چیزی است که فقط وب سایت های بسیار بزرگ باید نگران آن باشند. اگر تعداد زیادی صفحه وب دارید، ممکن است گوگل در تشخیص اینکه کدام صفحات مهم هستند برای فهرست کردن مشکل داشته باشد.
اگر صفحاتی در وب سایت خود دارید که ایندکس نشده اند، هر پیوند داخلی به آن صفحات باید nofollow شود. این باعث می‌شود ربات‌های موتور جستجو روی بخش‌هایی از وب‌سایت شما متمرکز شوند که اهمیت دارند.

به عنوان مثال، فرض کنید نمی خواهید موتورهای جستجو صفحه ورود شما را ایندکس کنند. هر پیوندی در وب سایت شما که کاربران را به آن صفحه ورود هدایت می کند باید دارای برچسب nofollow باشد.

نحوه شناسایی بک لینک های نوفالو

اگر در مورد انواع بک لینک هایی که برخی از صفحات وب استفاده می کنند مطمئن نیستید، چند راه آسان برای بررسی وجود دارد.

ابتدا می توانید نگاهی گذرا به کد منبع بیندازید. با کلیک راست و گرفتن اینسپکت میتوانید اتریبیوت تگ را مشاهده کنید فالو یا نوفالو بودن آن مشخص است.

اگر از Google Chrome استفاده می کنید، در هر نقطه از صفحه وب کلیک راست کرده و «View page source» را انتخاب کنید. از آنجا، پیوند را در HTML صفحه پیدا کنید. اگر آن پیوند دارای یک تگ nofollow باشد، آن را بلافاصله بعد از URL خواهید دید.
هنگامی که با چنین وب سایت هایی برخورد می کنید، می توانید از یک افزونه کروم مانند NoFollow یا MozBar برای برجسته کردن پیوندهایی که دارای برچسب nofollow هستند استفاده کنید.

همچنین میتوانید برای آموزش رایگان سئو خارجی بر روی لینک کلیک کرده اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.