بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت

بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت

بهترین ابزار های بررسی سئو داخلی و خارجی سایت

چرا از ابزارهای سئو استفاده کنیم؟
چرا دانستن اینکه بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت کدامند مهم است ؟
ابزارهای سئو به ما کمک میکنند تا بیشتر و بهتر از نقاط صعف و قوت سایتمان با خبر بشویم و بتوانیم در حل کردن آنها کوشا باشیم.

بهترین ابزارهای بهینه سازی موتور جستجو (SEO).

 1. 1. Ahrefs: ابزار کلمات کلیدی SEO
 2. 2. Google Search Console: Top SEO Tool
 3. 3. SEMRush: ابزارهای SEO بازاریابی
 4. 4. KWFinder: ابزار کلمات کلیدی SEO
 5. 5. Moz Pro: نرم افزار SEO
 6. 6. Ubersuggest: ابزار ردیابی کلمات کلیدی
 7. 7. پاسخ به عموم: ابزارهای سئو رایگان
 8. 8. SpyFu: ابزار رایگان SEO
 9. 9. Woorank: ابزار رتبه بندی SEO
 10. 10. Majestic: ابزارهای SEO بازاریابی
 11. 11. Google Trends: SEO Checker Tool
 12. 12. SEOQuake: ابزار رایگان SEO
 13. 13. Siteliner: ابزار تجزیه و تحلیل SEO
 14. 14. Fat Rank: ابزار SEO
 15. 15. کلمات کلیدی در همه جا: ابزار کلمات کلیدی SEO
 16. 16. Screaming Frog: SEO Tools Online
 17. 17. Serpstat: پلتفرم سئو همه کاره

تسلط بر بهینه سازی سئو می تواند سخت باشد، به خصوص اگر تازه شروع کرده اید. خوشبختانه، یافتن بهترین ابزار سئو آسان است، ما همه آنها را در این لیست گردآوری کرده ایم. ما با بیش از 30 متخصص سئو تماس گرفتیم تا بفهمیم بهترین نرم افزار سئو چیست و چه ابزارهای ردیابی کلمات کلیدی کارشناسان سئو را تحت تاثیر قرار می دهند. نیازی نیست همه این ابزارها را امتحان کنید، فقط باید بفهمید که کدام یک برای کسب و کار شما بهتر عمل می کند.

 

 

چرا از ابزارهای سئو استفاده کنیم؟

ابزارهای سئو شما را از تحقیقات خسته کننده کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل داده ها نجات می دهد. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید ببینید که چه چیزی کار می‌کند و کدام بخش از استراتژی شما می‌تواند از برخی تغییرات سود ببرد. بهترین ابزارهای سئو همچنین گزارش هایی را در مورد نحوه سنجش شما با رقبا و بهترین فرصت ها ارائه می دهند. علاوه بر این، آنها به شما این امکان را می دهند که کشورها، مناطق یا زبان ها عملکرد جستجو را اندازه گیری کنید.

 

اگر بیش از یک وب سایت را مدیریت می کنید، ابزارهای سئو می توانند به شما در ارزیابی عملکرد هر سایت  کمک کنند. بسیاری از کارآفرینان با چندین وب سایت در نهایت داده های زیادی را در صفحات گسترده قرار می دهند و به صورت دستی آن را تجزیه و تحلیل می کنند. اما این به زودی بسیار زیاد می شود و خطر نادرست بودن گزارش ها را افزایش می دهد. خوشبختانه می توانید از نرم افزار سئو برای صرفه جویی در ساعت ها تلاش و تولید گزارش های دقیق با یک کلیک استفاده کنید.

 

بهترین ابزارهای بهینه سازی موتور جستجو (SEO).

 1. 1. Ahrefs: ابزار کلمات کلیدی SEO

Ahref – ابزار کلمات کلیدی SEO

Ahrefs یکی از بهترین ابزارهای سئو آنلاین است. وقتی صحبت از بزرگ‌ترین خزنده‌های وب‌سایت به میان می‌آید، تنها پس از گوگل قرار دارد. کارشناسان سئو نمی توانند از ویژگی ممیزی سایت Ahrefs به اندازه کافی استفاده کنند زیرا این بهترین ابزار تجزیه و تحلیل سئو در سراسر جهان است. این ابزار مشخص می‌کند که چه بخش‌هایی از وب‌سایت شما برای رتبه بهتر در موتورهای جستجو به بهبود نیاز دارند. از دیدگاه تحلیل رقبا، احتمالاً از Ahrefs برای تعیین بک لینک های رقیب خود استفاده می کنید تا از آنها به عنوان نقطه شروع برای برند خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این ابزار سئو برای یافتن بیشترین پیوند به محتوا در جایگاه خود استفاده کنید، پیوندهای شکسته را در وب‌سایت خود بررسی و اصلاح کنید، و یک نمای کلی از بهترین صفحات خود را مشاهده کنید (بنابراین می‌توانید ببینید چه اطلاعاتی در بین بازدیدکنندگان ایجاد می‌شود) .

 

Ahrefs مطمئناً محبوب‌ترین ابزار ما در مورد جنبه‌های مختلف سئو مانند تحقیق کلمات کلیدی، ردیابی رتبه، تحقیقات رقبا، ممیزی SEO، تحقیقات محتوای ویروسی و موارد دیگر است. ما سایت خود و رقبای خود را به آن اضافه می کنیم. سپس این ابزار سایت هایی را به ما نشان می دهد که به رقبای ما بک لینک داده اند اما نه ما. این به ما کمک می کند فرصت های پیوند عالی را پیدا کنیم. اما اگر Ahrefs بزرگترین پایگاه داده بک لینک ها را نداشت، این کار چندان آسان نبود. Ahrefs در رتبه بندی سایت ما برای چندین کلیدواژه اصلی و رساندن ما به 350000 بازدید کننده در ماه بسیار موثر بوده است.

 

خرید بک لینک قوی

 

2. Google Search Console: Top SEO Tool

بهترین ابزار سئو

کنسول جستجوی گوگل که به صورت رایگان برای همه افراد دارای وب سایت ارائه می شود، به شما امکان می دهد حضور وب سایت خود را در Google SERP نظارت و گزارش دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وب سایت خود را با افزودن یک کد به وب سایت خود یا مرور از طریق Google Analytics تأیید کنید و می توانید نقشه سایت خود را برای نمایه سازی ارسال کنید. اگرچه برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل نیازی به یک حساب کنسول جستجو ندارید، می‌توانید کنترل کنید چه چیزی ایندکس می‌شود و چگونه وب‌سایت شما با این حساب نمایش داده می‌شود. به عنوان یک ابزار جستجوگر سئو، کنسول جستجو می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که گوگل و کاربرانش چگونه وب سایت شما را مشاهده می کنند و به شما اجازه می دهد برای عملکرد بهتر در نتایج جستجوی گوگل بهینه سازی کنید. این به ویژه برای وب سایت های جدید مفید است زیرا به صاحبان سایت اجازه می دهد صفحات وب را برای فهرست بندی جستجو ارسال کنند.

 

3. SEMRush: ابزارهای SEO بازاریابی

SEMRush – ابزارهای سئو بازاریابی

 

ابزارهای سئوی بازاریابی مانند SEMRush معمولاً در جامعه SEO مورد علاقه طرفداران هستند. کارشناسان دوست دارند که به شما اجازه دهند به راحتی رتبه بندی خود را ارزیابی کنید و همچنین تغییرات و فرصت های رتبه بندی جدید را شناسایی کنید. یکی از محبوب ترین ویژگی های این ابزار سئو، تجزیه و تحلیل دامنه در مقابل دامنه است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را به راحتی مقایسه کنید.

e به رقبای خود. اگر به دنبال گزارش های تحلیلی برای کمک به درک بهتر داده های جستجوی وب سایت، ترافیک یا حتی رقبای خود هستید، می توانید کلمات کلیدی و دامنه ها را با هم مقایسه کنید. ابزار جستجوگر سئو روی صفحه به شما امکان می دهد به راحتی رتبه بندی خود را نظارت کنید و توصیه هایی در مورد بهبود عملکرد وب سایت خود پیدا  کنید.

لیراز پستان، مدیر ارشد سئو و محتوا در Outbrain، SEMRush را به عنوان یکی از بهترین ابزارهای SEO توصیه می کند. او می گوید: “ابزار سئوی مورد علاقه من SEMrush با ویژگی “بینش ترافیک ارگانیک” است. این ویژگی به من امکان می‌دهد همه مقالات پیشرو خود را با یک داشبورد به همراه کلمات کلیدی مرتبط، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی و تعداد کلمات مشاهده کنم. این به من یک نمای کلی از آنچه کار می کند و کجا بهینه می شود به من می دهد. من معمولاً از SEMrush در کارهای روزانه خود استفاده می کنم، این ابزار را دوست دارم و از ممیزی سایت آن برای بهینه سازی سلامت سایت خود استفاده می کنم. از زمانی که شروع به استفاده از SEMrush کردیم، سلامت سایت خود را 100٪ بیشتر بهبود دادیم و تبدیل ها را 15٪ بیشتر از صفحات محتوای خود افزایش دادیم.”

 

 

 

4. KWFinder: ابزار کلمات کلیدی SEO

KWFinder – ابزار کلمات کلیدی SEO

 

یک ابزار کلمات کلیدی SEO مانند KWFinder به شما کمک می کند کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید که سطح رقابت کمتری دارند. کارشناسان از این ابزار سئو برای یافتن بهترین کلمات کلیدی و اجرای گزارش های تحلیلی بر روی بک لینک ها و SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) استفاده می کنند. ابزار Rank Tracker آنها به شما کمک می کند به راحتی رتبه خود را تعیین کنید و در عین حال پیشرفت خود را بر اساس یک معیار کلیدی پیگیری کنید. به‌علاوه، اگر این کافی نباشد، ایده‌های جدیدی برای کلمات کلیدی دریافت خواهید کرد که به شما کمک می‌کنند تا وبسایت خود را حتی بالاتر ببرید.

 

جورج پری جورج پری، متخصص SEM در پهنای باند، از KWFinder خوشحال است. “من دوست دارم که نه تنها اطلاعاتی را در مورد کلمه کلیدی که جستجو می کردم به من نشان می دهد، بلکه پیشنهادهای خوبی برای عبارات مرتبط و نحوه مقایسه آنها (حجم، CPC، دشواری و غیره) با عبارتی که در ابتدا به آن نگاه می کردم ارائه می دهد. . من توانسته ام به مشتریانم کمک کنم تا نه تنها آن عبارات بزرگ را هدف قرار دهند، بلکه بهتر آن عباراتی را که در قیف پایین تر هستند و احتمال تبدیل آنها را بیشتر می کنند، هدف قرار دهم، به من این امکان را می دهد که آنها را از طریق محتوای متمرکز که پاسخ می دهد هدف قرار دهم. سوالاتی که در واقع می پرسند.»

 

5. Moz Pro: نرم افزار SEO

نرم افزار سئو Moz Pro

نرم افزار سئو Moz Pro به عنوان یکی از بهترین ابزارهای سئو که کارشناسان در واقع از آن استفاده می کنند، همچنان ظاهر می شود. برخی از متخصصان در مورد اینکه Moz علیرغم تغییرات منظم الگوریتم گوگل، همیشه به‌روز بود، ابراز خوشحالی کردند. دیگران پورتال چت Moz را ستایش کردند که به آنها امکان می دهد همیشه به هر سؤالی که پرسیده می شود پاسخ روشنگری دریافت کنند. فرقی نمی‌کند به دنبال توصیه‌های کلمه کلیدی باشید یا به دنبال خزیدن در سایت باشید، Moz یک نیروگاه با خدمات کامل است. شما می توانید بینش خوبی در مورد نحوه عملکرد وب سایت خود و همچنین نحوه بهبود آن به دست آورید. آنها همچنین یک نوار ابزار MozBar رایگان دارند که می توانید آن را دانلود کنید تا معیارهای وب سایت خود را هنگام مرور هر صفحه مشاهده کنید. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد SEO هستید، باید به بررسی MozCon، کنفرانس سالانه آنها نیز فکر کنید.

 

Keri Lindenmuth، مدیر بازاریابی در Kyle David Group، ابزار جستجوی SEO چیزی نیست جز Moz Pro. او می‌گوید: «ویژگی مورد علاقه من در این ابزار «ویژگی بهینه‌سازی صفحه» آن است. این ابزار دقیقاً به شما می‌گوید چه مراحلی را می‌توانید برای بهبود سئوی هر صفحه در وب‌سایت خود انجام دهید. به عنوان مثال، به شما می‌گوید «کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه وارد کنید» یا «یک تصویر با برچسب جایگزین کلمه کلیدی اضافه کنید». ما می توانیم ترافیک و بهینه سازی سایت آنها را با رقبای آنها مقایسه کنیم. ما می‌توانیم ببینیم رقبای آنها در کدام صفحات و عبارات جستجو عملکرد خوبی دارند و روش‌های وب ما را برای رقابت با آنها تغییر می‌دهیم. بدون ابزاری مانند Moz، سئو واقعا به یک بازی حدس زدن تبدیل می شود. شما نمی دانید کجا خوب کار می کنید و کجا می توانید از پیشرفت استفاده کنید.”

 

 

 

6. Ubersuggest: ابزار ردیابی کلمات کلیدی

Ubersuggest: ابزار ردیابی کلمات کلیدی

 

Ubersuggest که توسط نیل پاتل توسعه داده شده است، یک ابزار یاب کلمه کلیدی رایگان است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی و همچنین هدف جستجوی پشت آنها را با نشان دادن رتبه بندی برتر SERPها از عبارات کوتاه تا بلند، شناسایی کنید، می توانید عبارات مناسب برای استفاده در وب سایت خود را پیدا کنید. صدها پیشنهاد از این ابزار عالی کلمه کلیدی رایگان. Metrics Ubersuggest در گزارش های خود شامل حجم کلمات کلیدی، رقابت، CPC و روندهای فصلی است. این ابزار هم برای سئوی ارگانیک و هم برای PPC پولی عالی است، این ابزار می تواند به شما کمک کند تعیین کنید آیا یک کلمه کلیدی ارزش هدف گذاری دارد و چقدر رقابتی است.

7. پاسخ به عموم: ابزارهای سئو رایگان

پاسخ به عموم – ابزارهای سئو رایگان

 

ابزارهای رایگان سئو مانند Answer The Public به شما این امکان را می دهد که به راحتی موضوعاتی را برای نوشتن در مورد وبلاگ خود پیدا کنید. من در گذشته از این ابزار برای ایجاد محتوا پیرامون کلمات کلیدی خاص برای رتبه بندی بهتر آنلاین استفاده کرده ام. بگویید که در بخش «تناسب اندام» هستید. شما می توانید از این ابزار رایگان سئو برای ایجاد محتوا پیرامون کلمات کلیدی مانند تناسب اندام، یوگا، دویدن، کراس فیت، ورزش و پوشش کل طیف استفاده کنید. برای یافتن فرصت‌های قطعه برجسته عالی است. بگویید که یک فریلنسر به جمحتوا را برای شما تکرار کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که این لیست را دانلود کرده و برای آنها ارسال کنید. و این فقط پنج دقیقه از شما زمان می برد و آن را به یکی از کارآمدترین راه ها برای ارائه موضوعات SEO برای وب سایت های جدید تبدیل می کند.

 

مت جکسون، مدیر محتوای Wild Shark، عاشق ابزارهای رایگان SEO مانند AnswerThePublic است. او به اشتراک می‌گذارد: «یکی از ابزارهای مورد علاقه من هنگام جمع‌آوری محتوای سئو برای یک سایت، AnswerThePublic.com است. بهترین ویژگی این ابزار این است که لیستی از سوالاتی را که کاربران وب درباره یک کلمه کلیدی خاص می پرسند ارائه می دهد. اگر ایده‌های محتوای واقعاً مفیدی از دستم برود، یا اگر در حال جمع‌آوری یک صفحه پرسش‌های متداول هستم، راهنمایی ارزشمندی در مورد اینکه مردم دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند، ارائه می‌کند. این نه تنها برای محتوای سئو مفید است، بلکه به این معنی است که مشتریان ما می توانند به سؤالات سایت خود پاسخ دهند، تعداد تماس های خدمات مشتری را که دریافت می کنند به حداقل می رساند و به یک صفحه و کسب و کار کلی قدرت بیشتری می دهد. و در اینجا یک نکته سریع وجود دارد: با فشار دادن دکمه داده، به جای تلاش برای خواندن چرخ سوال، از گردن درد جلوگیری کنید.

 

8. SpyFu: ابزار رایگان SEO

SpyFu – ابزارهای SEO رایگان

 

در حالی که SpyFu یک نسخه عالی شگفت‌انگیز دارد، بسیاری از کارشناسان ما در مورد ویژگی‌های رایگان آن ابراز خوشحالی کردند. اگر تازه شروع کرده اید، می توانید با شروع موفقیت به راحتی به ویژگی های پولی تبدیل شوید. شما به راحتی می توانید تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی در هر ماه جستجو می شود را مشاهده کنید و در عین حال به راحتی درجه سختی آن کلمه کلیدی را تعیین کنید. همچنین می توانید درباره رقبای خود تحقیق کنید تا مشخص کنید از کدام کلمات کلیدی استفاده می کنند. علاوه بر این، می‌توانید وب‌سایت رقیب خود یا وب‌سایت خودتان را جستجو کنید تا به راحتی ببینید که چند کلمه کلیدی ارگانیک دارند، چند کلیک ماهانه دریافت می‌کنند، رقبای پولی و ارگانیک آنها چه کسانی هستند، کمپین‌هایی که با Google Ads اجرا می‌کنند و موارد دیگر. . این یکی از دقیق ترین ابزارهای تحلیل سئو در بازار است.

 

آدل استوارت، مدیر ارشد پروژه در Sparq Designs، نمی‌تواند از نرم‌افزار SEO SpyFu به اندازه کافی استفاده کند. او به اشتراک می‌گذارد: «من قبلاً از SEMrush و Agency Analytics استفاده کرده‌ام، اما SpyFu از رقبای مشتری من استفاده می‌کند. همه ویژگی های SpyFu عالی هستند، اما مورد علاقه مطلق من ویژگی تحقیقات SEO است. شما می توانید دامنه یک رقیب را وصل کنید و اطلاعاتی را در مورد استراتژی سئوی آنها جمع آوری کنید. می‌توانید ببینید که آنها برای چه کلمات کلیدی در مقایسه با رتبه‌بندی ارگانیک خود پول پرداخت می‌کنند، کلیدواژه‌های اصلی آن‌ها را مرور کنید، و حتی گروه‌های کلیدواژه خود را ارزیابی کنید. استفاده از SpyFu در موفقیت های سئوی مشتری من یکپارچه بوده است. موارد بسیار بیشتری برای پیگیری و گزارش وجود دارد، به علاوه من مجبور نیستم به اندازه سایر نرم افزارهای سئو در تحقیق تلاش کنم. SpyFu اطلاعات مورد نیاز من را جمع آوری می کند و گزارش ها را به گونه ای سازماندهی می کند که برای مشتریان من قابل ارائه و قابل درک باشد. من قبلاً شاهد افزایش در نمایه سازی و رتبه برای کلمات کلیدی بودم که حتی فکرش را هم نمی کردیم.”

9. Woorank: ابزار رتبه بندی SEO

ابزار رتبه بندی woorank seo

به عنوان یک ابزار برتر تجزیه و تحلیل SEO، Woorank گزینه های رایگان و پولی را برای پیگیری و گزارش داده های بازاریابی شما ارائه می دهد. شما می توانید رقبای خود را برای کشف کلمات کلیدی مورد نظر خود وصل کنید تا بتوانید با کلمات کلیدی آنها همپوشانی داشته باشید. سعی کنید عملکرد کلمات کلیدی را در طول زمان درک کنید تا به بهترین شکل ممکن برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه سازی شود. و مهمتر از همه، چیزهایی را که وب سایت شما از نظر فنی و محتوایی فاقد آن است، درک کنید. Woorank می تواند به شما در شناسایی محتوای تکراری، خرابی و مشکلات امنیتی کمک کند و دستورالعمل هایی را در مورد نحوه رفع آنها ارائه دهد.

10. Majestic: ابزارهای SEO بازاریابی

Majestic: ابزارهای SEO بازاریابی

Majestic یکی از بهترین ابزارهای سئو بازاریابی از نظر کارشناسان است. دارای ویژگی های مفید بی شماری مانند The Majestic Million است که به شما امکان می دهد رتبه بندی میلیون ها وب سایت برتر را مشاهده کنید. آیا وب سایت شما برش را انجام داده است؟ ویژگی Site Explorer به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک نمای کلی از سایت خود و تعداد بک لینک هایی که دارید مشاهده کنید. همچنین به عنوان یک ابزار کلمه کلیدی SEO برای یافتن بهترین کلمات کلیدی برای هدف گذاری عمل می کند و در عین حال دارای ویژگی هایی است که برای مقایسه سایت و ردیابی رتبه شما تنظیم شده است.

رایان اسکالون، مشاور سئو در RyanScollon.com ابزار سئو Majestic را توصیه می کند. او می گوید: «ابزار سئوی مورد علاقه من Majestic است که ویژگی اصلی آن به شما امکان می دهد بک لینک های وب سایتی را که مشخص می کنید بررسی کنید. ویژگی مورد علاقه من امکان افزودن سایت مشتری خود و تعدادی رقیب است که به شما امکان می دهد به راحتی انواع معیارهای SEO مانند جریان اعتماد، تعداد دامنه ارجاع دهنده و تعداد بک لینک های خارجی را با هم مقایسه کنید. نه تنها به ما کمک می‌کند تا نقاط ضعف [بهینه‌سازی مشتری] را درک کنیم، بلکه جدول ساده‌ای را نیز ارائه می‌کند که با مشتریان خود به اشتراک می‌گذاریم، بنابراین آن‌ها نیز می‌توانند مشکلات و نحوه انطباق با رقبای خود را درک کنند. ما همچنین از Majestic برای بررسی بک لینک‌های رقبا استفاده می‌کنیم، زیرا گاهی اوقات می‌توانیم تعداد انگشت شماری از فرصت‌های آسان را برای مقابله با سایر تاکتیک‌های لینک‌سازی پیدا کنیم.

 

 

11. Google Trends: SEO Checker Tool

شارژر تلفن بی سیم Google Trends

Google Trends سال‌هاست که وجود داشته است، اما مورد استفاده قرار نگرفته است. نه تنها انجام دهید

این به شما اطلاعاتی در مورد یک کلمه کلیدی می دهد، اما بینش خوبی در مورد روندهای پیرامون موضوع ارائه می دهد، که می تواند در هر مرحله از رشد یک کسب و کار ارزشمند باشد. کلمات کلیدی را در هر کشوری جستجو کنید و اطلاعاتی را در اطراف آن دریافت کنید، مانند جستارهای برتر، درخواست های رو به افزایش، علاقه در طول زمان و مکان های جغرافیایی بسته به علاقه. اگر مطمئن نیستید که کدام گرایش برای شما مناسب است، این بهترین ابزار سئو برای استفاده است.

 

12. SEOQuake: ابزار رایگان SEO

SEOQuake – ابزارهای SEO رایگان

 

SEOQuake یکی از بهترین ابزارهای رایگان سئو در نظر گرفته می شود. این افزونه کروم به عنوان یک ابزار جستجوگر سئو عمل می‌کند که ممیزی‌های سایت را در صفحه انجام می‌دهد، پیوندهای داخلی و خارجی شما را ارزیابی می‌کند، و همچنین مقایسه‌های وب‌سایت را برای تعیین عملکرد شما در برابر رقبا انجام می‌دهد. از دیگر ویژگی های این ابزار تجزیه و تحلیل سئو می توان به تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی مانند چگالی کلمات کلیدی، داشبورد سئوی خوانا و قابلیت صادرات اشاره کرد که به شما امکان می دهد به راحتی داده ها را دانلود و برای افراد کلیدی تیم خود ارسال کنید.

برین چارتیه، یک بازاریاب دیجیتال متخصص و سازنده محتوای سئو، عاشق ابزار سئو رایگان SEOQuake است. او می‌گوید: «من عاشق یک افزونه مرورگر خوب هستم و SEOquake بهترین ابزار سئوی رایگان برای معیارهای سئو فوری در هر وب‌سایت یا SERP است. من می‌توانم فوراً یک ممیزی SEO در صفحه برای خودم یا رقبا انجام دهم، و ویژگی پوشش SERP یک تجسم عالی از معیارهای صفحه کلیدی است که می‌توانم آن را به CSV صادر کنم و با تیمم به اشتراک بگذارم. این ابزار برای من ساعت‌ها کار دستی صرفه‌جویی می‌کند که می‌توانم از آن برای حرکت دادن سوزن و ایجاد محتوای بهینه‌شده SEO استفاده کنم.»

 

13. Siteliner: ابزار تجزیه و تحلیل SEO

Siteliner – ابزار تحلیل سئو

Siteliner یک ابزار جستجوگر سئو است که به شما کمک می کند محتوای تکراری را در وب سایت خود پیدا کنید. محتوای تکراری چیست؟ محتوای یکسان با وب سایت های دیگر. و گوگل وب سایت ها را با آن جریمه می کند. با ابزارهای سئو مانند این، می توانید کل وب سایت خود را برای یافتن محتوای تکراری، لینک های شکسته، اندازه و سرعت متوسط ​​صفحه، تعداد لینک های داخلی در هر صفحه و موارد دیگر اسکن کنید. همچنین وب سایت شما را با میانگین وب سایت های بررسی شده با این ابزار مقایسه می کند تا به شما در درک بهتر موقعیت شما کمک کند.

 

Tieece Gordon، یک بازاریاب موتور جستجو در Kumo Digital، ابزار SEO Siteliner را توصیه می کند. او به اشتراک می‌گذارد: «Siteliner یکی از ابزارهای سئوی من است که هر زمان که سایت جدیدی به من معرفی می‌شود. شناسایی و رفع مشکلات احتمالی تقریباً به‌طور خودکار کیفیت و ارزش را بهبود می‌بخشد، آدم‌خواری را کاهش می‌دهد و در صورت انجام صحیح، زمینه بیشتری را به یک صفحه خاص اضافه می‌کند که دلیل اصلی استفاده از این ابزار است. برای یک ابزار رایگان (نسخه پولی که بیشتر در دسترس است) برای ارائه توانایی بررسی سطوح تکراری، پیوندهای شکسته، و دلایل نادیده گرفته شدن هر صفحه (روبات‌ها، بدون فهرست، و غیره) هیچ شکایتی وجود ندارد. ویژگی کلیدی در اینجا که Siteliner بهتر از هر چیز دیگری که من با آن برخورد کرده ام، انجام می دهد، جدول محتوای تکراری است. به سادگی و به راحتی URL ها، کلمات مطابقت، درصدها و صفحات را نشان می دهد. و از آنجایی که به اندازه کافی هوشمند است که صفحاتی را با تگ های بدون فهرست رد کنید، این یک شرط مطمئن است که اکثر افرادی که درصد بالایی را نشان می دهند باید با آن برخورد شود. من بسیاری از سایت‌های تجارت الکترونیک را دیده‌ام که بر توضیحات سازنده تکیه کرده‌اند، سایت‌های خدماتی که می‌خواهند چندین منطقه را با متن یکسان هدف قرار دهند، و سایت‌هایی با صفحات نازک – گاهی اوقات ترکیبی از اینها نیز. من دیده ام که افزودن محتوای ارزشمند و منحصر به فرد باعث رتبه بندی شده است و به نوبه خود جلسات و تبدیل ها برای مشتریان افزایش می یابد. همه اینها از سایت لاینر نشات گرفته است. ممکن است این نرم‌افزار در سطح سازمانی، همه‌جانبه و رقصنده نباشد که به دنیا نوید می‌دهد، اما سادگی آن عالی است.»

14. Fat Rank: ابزار SEO

رتبه چربی – ابزارهای سئو

 

افزونه های سئو کروم مانند Fat Rank به شما این امکان را می دهد که به راحتی عملکرد وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. این ابزار کلمات کلیدی SEO به شما امکان می دهد رتبه بندی کلمات کلیدی خود را بدانید. می توانید کلمات کلیدی را به جستجوی خود اضافه کنید تا رتبه خود را در هر صفحه برای هر کلمه کلیدی که برای آن بهینه کرده اید، بیابید. اگر برای 100 نتیجه برتر رتبه بندی نکنید، به شما می گوید که برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی نمی کنید. این اطلاعات به شما این امکان را می دهد که وب سایت خود را برای آن کلمه کلیدی بهتر بهینه کنید تا بتوانید در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید.

 

Blake Aylott، متخصص سئو در Project Build Construction، ابزار رایگان سئو مورد علاقه یکی از ابزارهایی است که هیچ کس واقعاً در مورد آن صحبت نمی کند. ابزار SEO Fatrank نام دارد. این یک برنامه افزودنی کروم است و تا زمانی که در آن URL هستید، رتبه را برای هر عبارت جستجویی که تایپ می کنید به عنوان URL نشان می دهد. اگر بخواهم بدانم در حال حاضر چگونه برای یک کلمه کلیدی رتبه می‌دهم، می‌توانم آن را تایپ کنم و ببینم. بسیار دقیق و زنده است. این ابزار زمانی نجات‌بخش است که مشتریان می‌خواهند رتبه فعلی خود را برای چیزی بدانند، و من می‌توانم با دقت 100٪ به آنها بگویم. Fat Rank رایگان است و باید بخشی از زرادخانه ابزارهای SEO باشد.”

 

 

 

 

15. کلمات کلیدی در همه جا: ابزار کلمات کلیدی SE (keyword everywhere)

کلمات کلیدی در همه جا ابزار سئو

Keywords Everywhere یکی دیگر از برنامه‌های افزودنی عالی SEO کروم است که داده‌ها را از ابزارهای مختلف SEO مانند Google Analytics، Search Console، Google Trends و موارد دیگر برای کمک جمع‌آوری می‌کند.

شما بهترین کلمات کلیدی را برای رتبه بندی پیدا می کنید. ابزارهای رایگان سئو مانند اینها فرآیند تعیین بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت شما را ساده می کند. بنابراین به جای اینکه روزانه چندین وب سایت را مرور کنید، می توانید از این یک ابزار برای صرفه جویی در زمان خود استفاده کنید.

 

ایگان هیث، مالک Get Found Madison، یکی از طرفداران بزرگ ابزار SEO Keywords Everywhere افزونه کروم است. او به اشتراک می‌گذارد: «این امکان را به من و مشتریانم می‌دهد تا حجم جستجوی ماهانه کلمه کلیدی ایالات متحده را مستقیماً در Google ببینیم، که برای ایده‌های موضوع وبلاگ بسیار عالی است. همچنین به شما امکان می‌دهد فهرست‌های کلیدواژه‌ها را به‌صورت انبوه آپلود کنید و داده‌هایی را مشاهده کنید، که Google اکنون آن‌ها را در پشت محدوده‌های عظیم پنهان می‌کند، مگر اینکه برای Google Ads پولی بپردازید. ارزش باورنکردنی برای یک ابزار رایگان!”

 

 

16. Screaming Frog: SEO Tools Online

Screaming Frog – SEO Tools Online

ریبیت، ریبیت. Screaming Frog یکی از بهترین ابزارهای سئو آنلاین توسط کارشناسان در نظر گرفته می شود. آنها عاشق این هستند که چقدر در زمان خود صرفه جویی می کنند و این ابزار با آنالیز سریع وب سایت شما برای انجام ممیزی سایت شما را انجام می دهد. در واقع، هر فردی که با او صحبت می‌کردیم می‌گفت سرعتی که Screaming Frog به شما بینش می‌دهد سریع‌تر از اکثر ابزارهای سئو آنلاین است. این ابزار همچنین شما را از محتوای تکراری، خطاهایی که باید برطرف کنید، تغییر مسیرهای بد و مناطق بهبود یافته برای لینک سازی را به شما اطلاع می دهد. ابزار SEO Spider آنها بهترین ویژگی توسط کارشناسان برتر SEO در نظر گرفته شد.

 

جان هافر، مدیر محتوا در Fractl، عاشق ابزار SEO Screaming Frog است. او به اشتراک می‌گذارد: «من بدون آن نمی‌توانم کارم را انجام دهم. این به من امکان می‌دهد تا سایت‌های مشتری و رقیب را بررسی کنم و یک نمای کلی از آنچه در حال وقوع است داشته باشم. می‌توانم ببینم آیا صفحات خطاهای 404 را برمی‌گردانند، تعداد کلمات را بیابم، فهرستی از تمام برچسب‌های عنوان و H1s و داده‌های تحلیلی را در یک مکان دریافت کنم. با نگاه اولیه، می‌توانم فرصت‌هایی برای رفع سریع پیدا کنم و ببینم کدام صفحات باعث افزایش ترافیک می‌شوند. ممکن است توضیحات متا وجود نداشته باشد، یا تگ‌های عنوان در سایت تکراری شده باشند، یا ممکن است شخصی به طور تصادفی برخی از صفحات را ایندکس نکرده باشد – همه اینها آنجاست. من همچنین عاشق توانایی استخراج داده های خاص از صفحات هستم. اخیراً روی یک فهرست کار می‌کردم و باید تعداد فهرست‌های موجود در هر صفحه را پیدا کنم. من توانستم آن اطلاعات را با Screaming Frog جمع آوری کنم و در کنار داده های تحلیلی به آن نگاه کنم. خیلی خوب است که بدانید رقبا واقعاً چه چیزی در سایت های خود دارند. این برای ایده های محتوا عالی است. به طور کلی، Screaming Frog به من این شانس را می دهد که یک ممیزی سریع انجام دهم و با درک آنچه در حال رخ دادن است، کنار بیایم. فرصت هایی را برای پیروزی های آسان و بینش های عملی نشان می دهد. من می توانم تعیین کنم که آیا مهاجرت سایت بدون مشکل انجام شد یا خیر. آنها معمولا این کار را نمی کنند. با گنجاندن داده‌های ترافیک، من همچنین می‌توانم وظایف را اولویت‌بندی کنم.»

17. Serpstat: پلتفرم سئو همه کاره

 

 

Serpstat یک پلت فرم هک رشد برای SEO، PPC و اهداف بازاریابی محتوا است. اگر به دنبال یک ابزار همه کاره مقرون به صرفه برای حل وظایف سئو، تجزیه و تحلیل رقبا و مدیریت تیم خود هستید، Serpstat یک انتخاب عالی خواهد بود. بسیاری از کارشناسان اکنون به این ابزار روی می آورند، زیرا داده های تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و رقبا را برای تمام مناطق Google در جهان جمع آوری کرده است. علاوه بر این، Serpstat به دلیل ویژگی های عالی خود شناخته شده است. محبوب ترین آنها ویژگی Missing Keywords است که کلمات کلیدی را مشخص می کند که رقبای شما برای آنها در 10 نتیجه جستجوی برتر رتبه بندی می کنند، اما شما اینطور نیستید.

دن تیلور، مشاور ارشد فنی سئو و مدیر حساب در SALT.agency، پس از آزمایش ابزارهای دیگر، به Serpstat تغییر مکان داد: «در سال‌هایی که در بازاریابی دیجیتال کار می‌کردم، از ابزارهای زیادی برای تحقیق و تحلیل کلمات کلیدی استفاده کردم. بسیاری از آن‌ها واقعاً زیان‌ده شده‌اند و سعی کرده‌اند به چیزهای مختلف تنوع دهند، و تمرکز خود را بر آنچه که مردم در درجه اول از این ابزار استفاده می‌کنند، از دست داده‌اند. Serpstat یک ابزار عالی برای تحقیق، انجام برخی ردیابی عملکرد، و نظارت بر چندین نقطه داده است. همچنین کاربر پسند است، و این واقعیت که به چند کاربر در پلن ردیف سوم اجازه می دهد، یک تغییر بازی است. به طور خلاصه، Serpstat افزودنی عالی به مجموعه ابزارهایی است که ما استفاده می کنیم و جایگزینی بسیار توانا، ارزان تر و کم ضررتر برای سایر پلتفرم های محبوب است.

برترین کارشناسان سئو

سئو در 10 سال گذشته به یک رشته بزرگ تبدیل شده است و همه ابزارهای سئو فوق بدون وجود متخصصان سئو در پشت آنها وجود نداشتند. ما می‌خواستیم به‌خاطر سخت کوشی این افراد برای کمک به رتبه‌بندی بهتر وب‌سایت‌ها و تبدیل بیشتر به این افراد، فریاد بزنیم.

بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت

کارشناسان برتر سئو

اریک انج موسس و مدیر عامل آژانس بازاریابی دیجیتال برنده جوایز Stone Temple است که توسط Perfect در جولای 2018 خریداری شد. او اکنون مدیر کل Perfect Digital است.

نویسنده، محقق، معلم و سخنران اصلی. او برنده جایزه شخصیت جستجوی سال 2016 و مدیر عامل بهترین آژانس سئو سال 2016 شد.

بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت

رند فیشکین به عنوان شناخته شده ترین متخصص سئو در این صنعت، بنیانگذار Moz و Sparktoro است. رند که به‌خاطر ویدیوهای معروف «جمعه تخته سفید» معروف است، با صریح بودن در مورد سئو و محتوای متفاوتی که می‌توانید برای رتبه بهتر در موتورهای جستجو استفاده کنید، به شهرت رسید. ما حتی به ابزار SEO او، Moz، در لیست بالا اشاره کردیم.

بری شوارتز استاد به اشتراک گذاری محتوا در مورد هر چیزی است که مربوط به سئو است. بری که معمولاً اولین کسی است که درباره به‌روزرسانی‌های الگوریتم می‌نویسد (گاهی حتی قبل از گوگل)، سردبیر اخبار Search Engine Land است و میزگرد موتور جستجو را اجرا می‌کند، هر دو وبلاگ در مورد موضوع SEM. بری همچنین صاحب شرکت مشاوره وب خود به نام RustyBrick است.

ونسا فاکس به‌عنوان یک مشارکت‌کننده شگفت‌انگیز در بسیاری از وبلاگ‌های سئو در زمان خود، کار حرفه‌ای ونسا فاکس در گوگل آغاز نشد، اما او قطعاً اثر خود را در آنجا به جا گذاشت. ونسا یک نویسنده، سخنران اصلی است و یک پادکست در مورد مسائل مربوط به جستجو ایجاد کرده است. علاقه مند به نحوه تعامل مردم به صورت آنلاین و نیت کاربر تأثیر ونسا بر آینده سئو مطمئناً بسیار فعال خواهد بود.

Aleyda Solis سخنران، نویسنده و متخصص سئو برنده جایزه است. او بنیانگذار Orainti است، یک آژانس بین المللی مشاوره SEO، که به مشتریان بین المللی کمک می کند تا رشد جستجوی ارگانیک خود را افزایش دهند. او برنده جایزه شخصیت جستجوی سال اروپا در سال 2018 شده است و در 50 تأثیرگذار بازاریابی آنلاین که در سال 2016 دنبال می شود نام برده شده است.

بهترین ابزارهای بررسی سئو سایت

نتیجه

بهترین ابزار سئو در این لیست طلا هستند. آنها بینش هایی را به شما می دهند که در غیر این صورت برای ایجاد آن زمان زیادی طول می کشد. با این اوصاف، باید تلاش کنید تا به نتایج دلخواه خود برسید. این بدان معناست که محتوایی تولید کنید که بهینه‌سازی شده برای سئو باشد، تمام توضیحات محصول خود را بازنویسی کنید، و آنچه را که از این ابزارهای سئو آموخته‌اید، بگیرید و تنظیمات را انجام دهید. این چک لیست سئو را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه پایه های خود را پوشش داده اید. اگر بودجه کمی دارید، بیشتر این ابزارها دارای ویژگی‌ها یا نسخه‌های آزمایشی رایگان هستند که می‌توانید با آنها بازی کنید. آنها را امتحان کنید. انجام دهید. آنچه را که برای کسب رتبه بالاتر در SERP نیاز دارید، کشف کنید. و پیشنهادات ابزار را دنبال کنید تا رشد خود را افزایش دهید. موفقیت شما نصیب شما می شود. قدم بعدی را بردارید.

اگر تخصص و اطلاعت کافی در تحقیق کلمات کلیدی کسب و کارتان ندارید یا میخواهید آنالیز دقیقی از سئو وبسایتتان داشته باشید میتوانید بر روی سفارش تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

#بهترین_ابزارهای_بررسی_سئو_سایت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.