آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

 

آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟
آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

این چیزی است که این راهنما در مورد آن است.در اینجا مقاله ی  آیا خرید بک لینک ایده خوبی است؟خرید بک لینک برخلاف دستورالعمل وبمستر گوگل است. این بدان معناست که اگر گرفتار شوید، یک جریمه گوگل دریافت خواهید کرد. و چنین جریمه‌ای گوگل رتبه‌بندی موتور جستجوی شما را از بین می‌برد با این سلب مسئولیت، بیایید به سوال اول بپردازیم:

چرا مردم بک لینک می خرند آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

1.باعث صرفه جویی در زمان می شود

چیزی که برخی از مردم متوجه نمی شوند این است که تاکتیک های ایجاد لینک کلاه سفید یا کلاه سیاه هر دو نیازمند سرمایه گذاری زمانی زیادی هستند.فرض کنید می خواهید بر روی لینک سازی کلاه سفید تمرکز کنید.اگر می خواهید از طریق Outreach بک لینک به دست آورید، باید:

یک دارایی محتوای SEO با کیفیت بالا ایجاد کنید که ارزش تبلیغ داشته باشدچشم انداز فرصت های پیوند مرتبطآن فرصت ها را واجد شرایط کنیدبا هر فرصتی رابطه ایجاد کنیددر وب سایت های واجد شرایط، پیوندهای دنبال کنیدبرای بهبود میزان پاسخگویی خود، استراتژی های مختلف توسعه را آزمایش کنیداگر درخواست شما تایید شد، باید محتوا ایجاد کنیداگر نمی خواهید خودتان محتوا ایجاد کنید، باید مراحل استخدام نویسنده را طی کنید بشویید و تکرار کنیداما صبر کنید، موارد بیشتری وجود دارد:

اگر می خواهید زندگی خارج از لینک بیلدینگ داشته باشید، باید سیستم ها، رویه ها را ایجاد کنید و کارکنانی را برای انجام این وظایف استخدام کنید.نه تنها که:شما باید هر فرد را آموزش دهید تا بتواند کار را به روش صحیح انجام دهد.اوه بله، فراموش نکنیم که هیچ کدام از اینها طبق برنامه پیش نمی رود! یعنی شما یا باید مدیر پروژه استخدام کنید یا خودتان مدیر باشید.اخلاقیات این داستان کوتاه این است که وقتی مردم در حال خرید لینک هستند، در واقع یک بک لینک نمی خرند.آنها در حال خرید یک فرآیند ثابت هستند و این باعث صرفه جویی در زمان می شود.

اکنون احتمالاً فکر می کنید:”این فقط سئو کلاه سفید است! سئو کلاه خاکستری/سیاه آسان‌تر است!»

بیایید روش لینک سازی ترجیحی برای سئو کلاه خاکستری/سیاه را در نظر بگیریم:

شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN).

در اینجا مراحل ساخت شبکه آمده است:

دامنه های منقضی شده ای را پیدا کنید که حداقل معیارهای بررسی را دارند

هر دامنه را بر اساس تجزیه و تحلیل عمیق تر واجد شرایط کنید

دامنه را بخرید (یا برای ایمن سازی آن در مزایده های دامنه شرکت کنید)

خرید هاست برای دامنه

دامنه را روی یک CMS تنظیم کنید (مانند وردپرس)

اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه ها را نصب و راه اندازی کنید

صفحات اساسی ایجاد کنید و موضوعی را پیدا کنید تا سایت واقعی به نظر برسد

یک شخصیت جعلی بسازید (اگر جدی هستید)

کیفیت دامنه منقضی شده را تست کنید

اگر دامنه آزمون شما را با موفقیت پشت سر بگذارد، باید محتوا را برای قرار دادن پیوند خود بنویسید

یا مراحل سفارش محتوا را طی کنید

اگر سایت ایندکس نشده است، فرآیندی را برای ایندکس کردن آن طی کنید

محتوای پرکننده اضافی ایجاد کنید

سیگنال های اجتماعی یا ترافیک جعلی را بخرید تا “واقعیت” سایت را افزایش دهید

شما می توانید همه این کارها را خودتان انجام دهید، اما زندگی شما به PBN ها اختصاص دارد.

آنچه در بالا توضیح دادم برای یک دامنه است.

پس از دریافت بیش از یک مورد، مسائل عملیاتی دیگری مانند مدیریت شبکه، برخورد با سایت های هک شده، برخورد با هاست های غیرقابل اعتماد و حتی برخورد با فهرست زدایی سایت های شما وارد بازی می شوند.از طرف دیگر، شما فقط می توانید از یک سرویس استفاده کنید تا کل این فرآیند را برای شما طی کند.یک بار دیگر، شما در حال خرید یک فرآیند هستید.شما آن را دریافت می کنید:

خرید لینک های فالو (خرید یک فرآیند) باعث صرفه جویی در زمان می شود.

اما این تنها دلیل خرید بک لینک نیست.

2.نتایج سریعتر

من فرض می‌کنم که شما خودتان سعی در ایجاد بک لینک دارید. اگر اینطور است، پیوندهای پولی به شما کمک می کنند سریعتر به نتیجه برسید. این به این دلیل است که مجبور نیستید ماه‌ها را به ساختن سیستم‌ها اختصاص دهید.

در عوض، می‌توانید روی اولویت‌های دیگر SEO مانند ایجاد محتوا، بهینه‌سازی فنی، UX، بهینه‌سازی در سطح صفحه و حتی CRO تمرکز کنید.

آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

نحوه خرید بک لینک

اکثر مردم متوجه این موضوع نیستند، اما یک استراتژی پشت خرید لینک هایی مانند پست های مهمان یا ویرایش های خاص وجود دارد.در اینجا نحوه خرید بک لینک به روش صحیح آورده شده است:

1.تعداد بک لینک مورد نیاز خود را مشخص کنید

این مهم است که قبل از هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی، تعداد لینک هایی را که باید رتبه بندی کنید، مشخص کنید.در غیر این صورت، می توانید به تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی غیرممکن پایان دهید. یا کلمات کلیدی که برای رتبه بندی به بودجه هنگفتی نیاز دارند.

بنابراین بهترین راه برای شناسایی نحوه رتبه بندی بک لینک ها استفاده از Ahrefs Keyword Explorer است.فقط کلمه کلیدی را وارد کنید و زیر قسمت KD را نگاه کنید. Ahrefs یک تخمین تقریبی به شما می دهد.این کامل نیست، اما تخمین خوبی برای میزان بودجه ساخت لینک شما ممکن است نیاز داشته باشد.

2.تجزیه و تحلیل شکاف پیوند را انجام دهید

فقط دانستن اینکه به X مقدار پیوند دامنه ریشه نیاز دارید کافی نیست. همچنین باید از اعتبار وب سایت هایی که به آنها پیوند نیاز دارید بدانید.راه برای انجام این کار از طریق تجزیه و تحلیل شکاف پیوند است.5 پروفایل پیوند رقبای برتر را بررسی کنید و تعداد پیوندها را در هر سطح DR (رتبه بندی دامنه) وارد کنید.این به شما کمک می کند تا قدرت بک لینک های مورد نیاز خود را از پست های مهمان، ویرایش های تخصصی و غیره شناسایی کنید.

آخرین مرحله تجزیه و تحلیل ما شما است.bsite در برابر رقبا در سطح دامنه. اکثر مردم این بخش را نادیده می گیرند و بسیار مهم است. به عنوان مثال، شما باید مقدار مناسبی از پیوند دامنه های ریشه را بر اساس KD Ahrefs دریافت کنید.

اما اگر سایت شما به اندازه رقبای شما معتبر نیست، هنوز ممکن است رتبه ای نداشته باشید.بنابراین پروفایل لینک دامنه خود را با رقبای خود مقایسه کنید، فقط به ابزار مقایسه دامنه Ahrefs بروید.

اگر شکافی وجود دارد، پس می دانید که علاوه بر بک لینک به صفحه هدف، به بک لینک های بیشتری برای وب سایت خود به عنوان یک کل نیاز دارید.

3.متن انکر تکست خود را ترسیم کنید

از بهینه سازی متن لنگر غافل نشوید. اگر اشتباه متوجه شوید، رتبه نخواهید داشت یا ممکن است جریمه شوید.به طور کلی، بهتر است آن را ایمن قرار دهید و از تکرار همان anchor text خودداری کنید. بهترین راه برای انجام این کار از طریق چیزی است که من آن را چرخه متن انکر می نامم.به طور خلاصه، از بهترین متن انکر خود در بهترین فرصت های پیوند خود استفاده کنید. سپس در میان تغییرات چرخه بزنید و ببینید صفحه چگونه عمل می کند. اگر برای مدت طولانی (~1-2 ماه) در یک نقطه گیر کرد، سپس آن را با انکر تکست دقیق تطبیق دیگری بزنید.

من سعی می‌کنم متن انکر متن دقیق مطابقت خود را زیر 1% در هر صفحه معینی نگه دارم تا آن را ایمن بازی کنم. همچنین می توانید 10 رقیب برتر را بررسی کنید تا ببینید چقدر می توانید تهاجمی باشید.

4.تاریخ های قطره ای خود را تعیین کنید

این بخش حیاتی است! اکثر مردم لینک ها را به صورت دسته ای خریداری می کنند و این یک اشتباه بزرگ است.

بهتر است بک لینک ها را به طور مکرر بخرید تا به صورت عمده زیرا طبیعی تر است.

این همان چیزی است که من تاریخی را برای زمان خرید مکان تعیین می کنم.آن را تصادفی نگه دارید.زیبایی لینک‌های پولی زمان‌بندی‌شده این است که می‌توانید بر اساس عملکرد تکرار کنید.به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که به X مقدار پیوند دامنه های ریشه نیاز ندارید و می توانید از خرج کردن/بیش از حد آن جلوگیری کنید.

5.بک لینک های با کیفیت بخرید

فقط تحلیل شکاف لینک خود را دنبال کنید، بک لینک های با کیفیت بخرید، به برنامه پایبند باشید و عملکرد را تماشا کنید.

6.بک لینک های موجود خود را فراموش نکنید

اگر دامنه های ریشه پیوند دهنده توصیه شده را به دست آورده اید و هنوز رتبه ای ندارید، بهتر است مکان های موجود را تقویت کنید.شما نمی خواهید بک لینک های بیشتری از آنچه برای یک کلمه کلیدی خاص عادی است به دست آورید. راه حل این است که پیوندهای ردیف دو را بدست آورید.

از کجا می توان بک لینک خرید؟آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟

وب سایت های بی شماری وجود دارند که می توانید از آنها بک لینک خریداری کنید. اما حقیقت این است که بیشتر آنها یکسان خلق نشده اند. به همین دلیل است که ما تمام خدمات لینک بیلدینگ برتر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم تا دریابیم که کدام یک بهترین هستند. برای خرید بک لینک قوی و تضمینی می توانید به آژانس دیجیتال مارکتینگ وب الماس مراجعه کنید.

حالا برگردیم به سوال اصلی:

آیا خرید بک لینک ایده خوبی است یا بد؟ آیا باید بک لینک بخرید؟

خوب، من به شما اجازه می دهم تصمیم بگیرید، اما در اینجا چند گزینه وجود دارد:

گزینه شماره 1: تاس بیندازید

اگر می خواهید خطر از دست دادن ترافیک خود را در یک شب بپذیرید، فقط تاس بیندازید. این در نهایت یک موضوع تجزیه و تحلیل ریسک است.آیا صرفه جویی در زمان و گرفتن نتایج سریعتر ارزش این خطر را دارد که میخکوب شوید؟

این برای شماست که بفهمید

به یاد داشته باشید که انواع خاصی از پیوندها دارای ریسک بالایی هستند. به عنوان مثال، خرید پیوندهای PBN ریسک بیشتری نسبت به خرید یک پیوند در یک وبلاگ واقعی دارد.

گزینه شماره 2: از سایت پروکسی استفاده کنید

یکی از راه‌های کاهش ریسک این است که یک سایت خارج از کسب و کار واقعی خود ایجاد کنید. برای مثال، فرض کنید GotchSEO.com وب سایت شرکت من است. من یک سایت جداگانه با نام فرضی “SEOdudes.com” ایجاد می کنم و روی رتبه بندی آن تمرکز می کنم.به این ترتیب اگر “SEOdudes.com” ضربه بخورد، حداقل سایت شرکت من هنوز دست نخورده خواهد بود.البته این یک استراتژی کامل نیست زیرا الف) این اتلاف منابع است و ب) اگر این دو را به هم مرتبط کنید، سایت شرکت شما همچنان میخکوب می شود.

گزینه شماره 3: سرمایه گذاری در حوزه های دیگر

من می دانم که چگونه سئو می تواند همه کاره باشد. وقتی برای اولین بار وارد آن می شوید، فکر کردن به چیز دیگری سخت است.این در ابتدا مشکلی نیست زیرا غوطه وری روشی موثر برای یادگیری است، اما باید با گذشت زمان خود را تطبیق دهید.به راحتی می توانید در حباب سئو گرفتار شوید و فراموش کنید که فعالیت های بسیار تاثیرگذاری خارج از سئو وجود دارد که می تواند کسب و کار شما را منفجر کند.حقیقت این است که برخی از کسب و کارها برای سئو خارج از دروازه مجهز نیستند. سئو سوخت در آتش است. این نباید اولین حرکت شما باشد.ایجاد یک محصول/خدمت عالی بیشترین اهمیت را دارد. اگر کسی نمی خواهد محصول یا خدمات شما را بخرد، مهم نیست که چقدر در سئو مهارت دارید.

یک استثنا برای بازاریابان وابسته است. بازاریابان وابسته می توانند بدون نیاز به محصول درآمد قابل توجهی داشته باشند.

با این اوصاف، در اینجا چند زمینه برای سرمایه گذاری زمان و سرمایه به جای خرید بک لینک وجود دارد:

بهبود/توسعه محصول

ساخت سیستم هایی برای بهبود مقیاس پذیری

تجربه مشتری (CX)

ایجاد محتوا

تجربه کاربر (UX) / بهینه سازی فنی

بهینه سازی روی صفحه

نرخ تبدیل

بهینه سازی (CRO)

قیف فروش

هک رشد

برندسازی، طراحی و هویت شرکتی

ترافیک پولی (فیس بوک، یوتیوب، گوگل ادوردز)

اینفلوئنسر مارکتینگ

همانطور که می بینید کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا تجارت خود را خارج از سئو توسعه دهید. و این فقط خراش دادن سطح است.

حالا اجازه دهید چند ریاضی پایه را توضیح دهم تا بتوانید نحوه تخصیص سرمایه را بیابید.

ROI ریاضی

یکی از بزرگترین عناصر بازاریابی موثر این است که بفهمید چه چیزی بهترین بازده سرمایه (ROI) را برای یک کسب و کار به ارمغان می آورد. سئو می تواند بازدهی باورنکردنی ایجاد کند، اما باید بدانید که سرمایه خود را کجا سرمایه گذاری کنید. شما همچنین باید بر اساس مرحله ای که در چرخه عمر کمپین سئو خود هستید، تصمیم بگیرید.

اگر در مراحل اولیه یک کمپین سئو هستید، همیشه سرمایه گذاری روی محتوا بهتر است. اگر سایت بهینه سازی شده یا پایگاهی از دارایی های محتوا ندارید، دلیل خوبی برای سرمایه گذاری در کسب لینک وجود ندارد.

این حقیقت زشت در مورد خرید بک لینک در سال 2022 است:

خرید بک لینک های با کیفیت بالا گران است.

به عنوان مثال، می توانید یک پیوند NoFollow را در Inc. با قیمت 1500 تا 2000 دلار خریداری کنید.

آیا می دانید با 1500 دلار چه کاری می توانید انجام دهید؟

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید با 1500 دلار انجام دهید:

حداقل (x4) مقالات 1500 کلمه ای نوشته شده توسط یک نویسنده ممتاز (350 دلار در هر مقاله) را دریافت کنید

با تقویت محتوای خود با فیس بوک به بیش از 200000 نفر دسترسی پیدا کنید

50 ساعت طراحی و توسعه وب (30 دلار در ساعت)

75 ساعت ویرایش ویدیو (20 دلار در ساعت)

نکته مهم این است که راه های زیادی برای به دست آوردن بازگشت سرمایه (ROI) در کسب و کار شما غیر از خرید بک لینک وجود دارد. سئو یک بازی طولانی مدت است.

این بدان معنی است که شما احمقانه خواهید بود که از سرمایه گذاری در این زمینه های دیگر خودداری کنید در حالی که عقب می نشینید و منتظر رشد ترافیک جستجوی ارگانیک خود هستید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.