بهینه سازی محتوای وب سایت  

بهینه سازی محتوای وب سایت

بهینه سازی محتوای وب سایت

بهینه سازی محتوای وب سایت 
بهینه سازی محتوای وب سایت

روی موارد ضروری سئو تمرکز کنید. تکنیک هایی را که باید بدانید و  برای موفقیت چگونه محتوای وب سایت خود را بهینه سازی کنید، بیاموزید.آیا می خواهید امروز در نتایج جستجو رتبه خوبی کسب کنید؟سپس باید وب سایت خود را بهینه کنید.اما امروز چه چیزی واقعا اهمیت دارد؟در روزهای خوب قدیم (حدود سال 2009)، گوگل از حدود 200 فاکتور رتبه بندی برای تعیین SERP ها استفاده می کرد.

در 10+ سال گذشته چیزهای زیادی تغییر کرده است.اما یک چیز که نه؟نیازی نیست که از همه عوامل رتبه بندی عرق کنید.برخی از متغیرها وزن بسیار بیشتری نسبت به بقیه دارند.اگر فقط روی موارد ضروری سئو تمرکز کنید، هنوز هم می توانید آن را خرد کنید.این پست به این موضوع می پردازد که این عوامل چه هستند و چه چیزی برای بهینه سازی برای هر کدام دخیل است.

8 استراتژی اساسی بهینه سازی وب سایت

1.Mobile-First برای بهینه سازی محتوای وب سایت

گوگل رسماً در مارس 2018 شروع به انتشار فهرست اول موبایل کرد.بازاریابان هوشمند مدت ها قبل از عرضه رسمی رویکرد اول موبایل را در پیش گرفته بودند.به گفته دنی سالیوان از گوگل:

نه سازگاری با موبایل و نه چیدمان پاسخگو به موبایل الزاماتی برای نمایه سازی موبایل اول نیستند. صفحات بدون نسخه موبایل هنوز روی موبایل کار می کنند و برای نمایه سازی قابل استفاده هستند. با این اوصاف، زمان آن فرا رسیده است که از دسکتاپ خارج شوید و موبایل را در آغوش بگیرید :)”

در اینجا برخی از اصول اولیه برای سازگاری و بهینه سازی محتوای  وب سایت شما با موبایل آورده شده است:سایت خود را با هر دستگاهی سازگار کنید – خواه دسکتاپ، موبایل یا تبلت.هنگام استفاده از طراحی واکنشگرا، به ویژه برای کاربران تلفن همراه، همیشه تصاویر خود را مقیاس بندی کنید.از عناوین متا کوتاه استفاده کنید. خواندن آنها در دستگاه های تلفن همراه آسان تر است.از پاپ‌آپ‌هایی که محتوای شما را پوشش می‌دهند اجتناب کنید و بازدیدکنندگان را از اینکه نگاهی اجمالی به محتوای شما داشته باشند جلوگیری کنید.

کمتر می تواند بیشتر در تلفن همراه باشد. در دنیای موبایل اول، محتوای طولانی لزوماً با ترافیک بیشتر و رتبه‌بندی بهتر برابری نمی‌کند.از موبایل به عنوان بهانه ای برای پنهان کاری استفاده نکنید. کاربران و موتورهای جستجو باید محتوای یکسانی را ببینند.

2.سئو فنی

برخی ایده انجام سئو فنی را ترسناک می دانند.

به لطف بسیاری از ابزارهای سئو موجود، ممیزی سئو دیگر یک کار دلهره آور نیست.با این حال، نکته کلیدی این است که بدانید چگونه داده های ارائه شده را تفسیر کنید و با آن چه کاری انجام دهید.برای شروع، باید موارد زیر را بررسی کنید:

مطمئن شوید که سایت شما واجد شرایط سازگاری با موبایل است.

خطاهای کد وضعیت را بررسی کنید و آنها را اصلاح کنید.

robot.txt را برای خطا بررسی کنید. در صورت نیاز بهینه سازی کنید.

فهرست بندی سایت خود را از طریق کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید. مشکلات کشف شده را بررسی و رفع کنید.

تگ های عنوان تکراری و توضیحات متا تکراری را برطرف کنید.

محتوای وب سایت خود را حسابرسی کنید. آمار ترافیک را در Google Analytics بررسی کنید. بهبود یا هرس کردن محتوای ضعیف را در نظر بگیرید.

لینک های خراب را برطرف کنید. اینها دشمن تجربه کاربر – و به طور بالقوه رتبه بندی هستند.

نقشه سایت XML خود را از طریق کنسول جستجوی گوگل به گوگل ارسال کنید.

3.Core web vitals

همانطور که از نام آن پیداست، این ابتکار گوگل برای تعیین کمیت معیارهای ضروری برای یک وب سایت سالم طراحی شده است. هدف نهایی ارائه بهترین تجربه کاربری است.از زمانی در سال 2021، این سیگنال “تجربه صفحه” به عنوان یک عامل رتبه بندی در الگوریتم اصلی گوگل گنجانده می شود.به گفته گوگل، “تجربه بارگذاری، تعامل، و ثبات بصری محتوای صفحه، و ترکیبی از آنها، اساس Core Web Vitals 2020 است.”هر یک از این معیارها:

بر جنبه ای منحصر به فرد از تجربه کاربر تمرکز می کند.

برای تعیین عینی نتیجه، قابل اندازه گیری و اندازه گیری است.

ابزارهایی برای اندازه گیری حیاتی وب اصلی

PageSpeed ​​Insights: عملکرد موبایل و دسکتاپ را اندازه گیری می کند و توصیه هایی برای بهبود ارائه می دهد.

Lighthouse: یک ابزار متن باز و خودکار که توسط گوگل برای کمک به توسعه دهندگان برای بهبود کیفیت صفحه وب توسعه یافته است. چندین ویژگی دارد که در PageSpeed ​​Insights موجود نیستند، از جمله برخی بررسی‌های SEO.

کنسول جستجو: یک گزارش Core Web Vitals اکنون در GSC گنجانده شده است که عملکرد URL را براساس وضعیت، نوع متریک و گروه URL گروه بندی می کند.

4.هدف کاربر

نوشتن «محتوای عالی»، بهینه سازی آن، و به دست آوردن لینک های قابل اعتماد اکنون تنها شروعی برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی است.

فریلنسرهای برتر برای هر تجارتFiverr Business به تیم شما این انعطاف‌پذیری را می‌دهد تا قابلیت‌های داخلی خود را گسترش دهد و هر پروژه را با ارتباط با مترجمان آزاد بررسی شده برای هر مجموعه مهارتی که نیاز دارید، اجرا کند.

الان شروع کن
تبلیغات
با ادامه تکامل یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق، هر کدام وزن بیشتری در الگوریتم اصلی گوگل خواهند داشت.

هدف نهایی گوگل درک زمینه و ارائه نتایج بر اساس قصد جستجوگر است.

این امر تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی سطح پیشرفته را بیش از هر زمان دیگری مهم می کند.برای شروع، باید بدانید که کلمات کلیدی و پرس و جوهایی وجود دارند که رتبه بندی برای آنها غیرممکن خواهد بود.ارتباط متنی یک کلمه کلیدی باید با یک عبارت جستجو هماهنگ باشد.قبل از صرف زمان و منابع برای رتبه بندی یک عبارت، باید به وب سایت ها و عبارات رتبه بندی فعلی نگاه کنید.به‌طوری‌که وب‌سایت و صفحه فرود شما شبیه به رتبه‌بندی هستند، به احتمال زیاد این اتفاق نخواهد افتاد.

5.بازاریابی محتوا

پیش‌بینی می‌شود تا امسال روزانه 44 زتابایت داده تولید شود.برای در نظر گرفتن این موضوع، این معادل 8.48 تریلیون آهنگ یا 1440 سال ویدیوی HD در هر روز است.چالش شکستن درهم و برهمی با گذشت زمان به طور تصاعدی دشوارتر می شود.به منظور انجام این کار:
یک مرکز محتوا در قالب یک مرکز منبع ایجاد کنید.
مرکز منابع خود را با ترکیبی از محتوای مفید، آموزنده و سرگرم کننده پر کنید.
قطعات “گفتار” مربوط به مرکز منبع و پیوند بین خود را بنویسید.
مقالات خبری مرتبط با منبع و پیوند خود بنویسید.
انتشار کلمه – مقالات خبری خود را در کانال های اجتماعی تبلیغ کنید.
موضوعات پرطرفدار مرتبط با محتوای خود را ربوده – در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.
از دوربین گوشی هوشمند خود استفاده کنید. تصاویر و ویدیوها معمولاً بهتر از متن به تنهایی تبدیل می شوند.
محتوای قدیمی و کم ترافیک را به روز کنید.

6.طرحواره

نشانه گذاری طرحواره، پس از اضافه شدن به یک صفحه وب، یک “قطعات غنی” ایجاد می کند – یک توضیح پیشرفته که در نتایج جستجو ظاهر می شود.همه موتورهای جستجوی پیشرو، از جمله گوگل، یاهو، بینگ و یاندکس، از استفاده از میکروداده پشتیبانی می کنند.ارزش واقعی در طرحواره این است که می تواند زمینه یک صفحه وب را فراهم کند و تجربه جستجو را بهبود بخشد.هیچ مدرکی مبنی بر اینکه افزودن طرحواره تأثیری بر SERP ها داشته باشد وجود ندارد.طرحواره برای چه استفاده می شود؟
در زیر برخی از محبوب ترین کاربردهای طرحواره آورده شده است:

مقالات
مناسبت ها
سوالات متداول
کسب و کار های محلی
شرایط پزشکی
سازمان های
مردم
محصولات
پرسش و پاسخ
بررسی ها
دستور پخت
و بیشتر…
اگر فکر اضافه کردن طرحواره به صفحه را ترسناک می‌دانید، نباید این کار را انجام دهید.

اجرای طرحواره در واقع بسیار ساده است.اگر یک سایت وردپرسی دارید، تعدادی افزونه وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهند.

7.تجربه کاربری

تجربه کاربر (UX) بر کسب بینش در مورد کاربران، نیازهای آنها، ارزش ها، توانایی ها و محدودیت های آنها متمرکز است.

UX همچنین اهداف و مقاصد تجاری را در نظر می گیرد.

بهترین شیوه های UX بر بهبود کیفیت تجربه کاربر تمرکز دارد.

به گفته پیتر مورویل، عواملی که بر UX تأثیر می گذارند عبارتند از:
مفید: محتوای شما باید منحصر به فرد باشد و نیازی را برآورده کند.
قابل استفاده: وب سایت شما باید برای استفاده و پیمایش آسان باشد.
مطلوب: عناصر طراحی و برند شما باید احساسات و قدردانی را برانگیزد.
یافتنی: عناصر طراحی و ناوبری را ادغام کنید تا کاربران به راحتی بتوانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.
در دسترس: محتوا باید برای همه – از جمله 10٪ از جمعیت دارای معلولیت – در دسترس باشد.
معتبر: سایت شما باید قابل اعتماد باشد تا کاربران شما را باور کنند.
ارزشمند: سایت شما باید از نظر تجربه به کاربر و از نظر بازگشت سرمایه مثبت به شرکت ارزش ارائه کند.

8.لینک بیلدینگ

مدت زیادی است که لینک ها در میان عوامل رتبه بندی برتر قرار دارند.گوگل در شناسایی و کاهش ارزش لینک های هرزنامه ماهرتر شده است.در این صورت، کیفیت بر کمیت غلبه خواهد کرد.بهترین استراتژی های لینک سازیاز صفحات منبع استفاده کنیدساختمان لینک شکسته.استخراج بک لینک.اصلاح پیوند.ادعای ذکر نامرتبط.

نتیجه استراتژی های بهینه سازی محتوای وب سایت

انبوهی از اطلاعات و اطلاعات نادرست که روزانه در فیدهای بازاریابی مختلف ارائه می شود می تواند بسیار زیاد باشد.اگر مراقب نباشید می تواند منجر به فلج تجزیه و تحلیل شود و هیچ کاری انجام نمی شود.گفتنی است، اگر فقط روی این هشت مورد ضروری تمرکز کنید، خود را برای موفقیت امسال و بعد از آن آماده خواهید کرد.
یکی از راهکار های سئو سایت ، بهینه سازی محتوای سایت است . همچنین برای سفارش سئو سایت میتوانید بر روی کلمه ی سفارش سئو سایت کلیک کنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.