انواع الگوریتم های گوگل

انواع الگوریتم های گوگل

انواع الگوریتم های گوگل

برای کاربران روزمره، موتور جستجوی گوگل ممکن است بسیار غیر قابل توجه به نظر برسد. در ابتدای کار گوگل ، الگوریتم ها ، بسیار ضعیف و ساده بودند و نیازهای کاربر را به طور کامل برآورده نمیکردند و به راحتی میشد آنها را دور زد . با گذشت زمان و پیشرفته شدن زبان های برنامه نویسی و ….، باگ ها هر چه بیشتر و بیشتر بر طرف شد و الگوریتم های گوگل پیچیده تر و کامل تر و امروزه تقریبا دور زدن آنها غیر ممکن است و با خطر و ریسک زیادی همره است.

در زیر فهرستی به‌روز از تاثیرگذارترین به‌روزرسانی‌های الگوریتم Google از سال 2003 آمده است. با گذشت زمان به این فهرست اضافه می‌کنیم.

به روز رسانی های برتر الگوریتم گوگل در سال 2021 را اینجا ببینید.
بیایید شروع کنیم !

الگوریتم گوگل فرد

به‌روزرسانی الگوریتم «فرد» گوگل (نام غیررسمی) در مارس 2017 انجام می‌شود. هدف آن سرکوب سایت‌هایی است که کسب درآمد را بر تجربه کاربر اولویت می‌دهند. نام “فرد” دلخواه است و توسط متخصص تجزیه و تحلیل گوگل، گری ایلیس، به شوخی به آن اختصاص داده شده است. نتایج به روز رسانی دلخواه نیست.
مشاهده به‌روزرسانی Google Fred
سایت‌هایی با درگیری کاربر با کیفیت پایین – محتوای نازک، محتوایی که به شدت برای تبدیل‌ها طراحی شده است، موانع UX (پاپ‌آپ‌ها، موانع ناوبری) و تاکتیک‌های تبلیغاتی تهاجمی روی صفحه – یک شبه ترافیک جستجوی ارگانیک را از دست می‌دهند. برخی از سایت ها تا 90 درصد از دست دادن ترافیک را گزارش می دهند.

جریمه بین‌المللی نفوذی گوگل – ژانویه ۲۰۱۷
Google Fred Update Stitals
گوگل در آگوست 2016 مجازات بینابینی نفوذی را اعلام کرد و نوشت: «صفحاتی که در آن ها محتوا به راحتی برای کاربر در انتقال از نتایج جستجوی تلفن همراه قابل دسترسی نیست، ممکن است رتبه بالایی نداشته باشند.» خود این به‌روزرسانی در ژانویه 2017 منتشر می‌شود و سایت‌هایی را که دارای میان‌افزارهای تلفن همراه مزاحم هستند، سرکوب می‌کند. گوگل نمونه‌های زیر را از تکنیک‌هایی ارائه می‌کند که بر رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک صفحه تأثیر منفی می‌گذارند:

1. نمایش یک پنجره بازشو که محتوای اصلی را پوشش می‌دهد، یا بلافاصله پس از اینکه کاربر به صفحه‌ای از نتایج جستجو پیمایش می‌کند، یا در حالی که در حال تماشای صفحه است.

2. نمایش یک بینابینی مستقل که کاربر باید قبل از دسترسی به محتوای اصلی آن را رد کند.

3. استفاده از طرح‌بندی که در آن قسمت بالای صفحه شبیه به یک بینابینی مستقل به نظر می‌رسد، اما محتوای اصلی در زیر تاشو خط‌بندی شده است.

گلن گیب پیامدهای مجازات بینابینی نفوذی را دنبال می‌کند و بینش‌های جالبی را در این پست وبلاگ ثبت می‌کند.

گوگل پنگوئن Google Penguin – سپتامبر 2016

الگوریتم گوگل پنگوئن  در سپتامبر 2016 معرفی کرد. دو ویرایش اصلی به‌روزرسانی اصلی پنگوئن عبارتند از:

1.الگوریتم گوگل پنگوئن در زمان واقعی حرکت می کند و بخشی از الگوریتم اصلی گوگل می شود.

2.الگوریتم گوگل پنگوئن اکنون ارزش پیوندهای “هرزنامه” را در سطح گرانول کاهش می دهد و جریمه هایی را که قبلاً در سراسر سایت اعمال شده بود، معکوس می کند.

سایت‌هایی که پس از به‌روزرسانی‌های پنگوئن 1.0-3.0 کاهش دید را مشاهده می‌کنند، اکنون رتبه‌بندی‌های بهبود یافته‌ای را مشاهده می‌کنند – تا زمانی که اقدامات لازم را برای پاک کردن پیوندهای هرزنامه خود انجام داده باشند.

الگوریتم گوگل پوزوم Google “Possum” – سپتامبر 2016

Possum که توسط گوگل اعلام نشده و تایید نشده است، نام خود را از تاثیری که بر فهرست‌های کسب و کار من در گوگل می‌گذارد گرفته است. فیلتر موقعیت مکانی تازه اصلاح شده گوگل، مشاغل را بر اساس معیارهای خاصی فیلتر می کند.». Possum به روش های زیر بر رتبه بندی جستجوی محلی تأثیر می گذارد:
1. مشاغل خارج از محدوده شهر رتبه های بالاتری را برای کلمات کلیدی جستجوی محلی تجربه می کنند. قبل از Possum، کسب‌وکارهایی که از نظر فنی در محدوده شهر نیستند، برای رتبه‌بندی مناسب برای آن کلمات کلیدی مشکل داشتند.

2. یک فیلتر مکان جدید مکان هایی را که آدرس یکسانی دارند فیلتر می کند.

3. مکان فیزیکی شخصی که پرس و جو را تایپ می کند تأثیر بیشتری بر نتایج دارد.

الگوریتم گوگل رنک برین Google RankBrain – اکتبر 2015

بلومبرگ این خبر را منتشر کرد که RankBrain، یک سیستم هوش مصنوعی یادگیری ماشینی، در الگوریتم اصلی گوگل گنجانده شده است. گرگ کورادو، دانشمند تحقیقاتی ارشد در گوگل، به بلومبرگ می‌گوید که RankBrain ماه‌هاست که فعال بوده است و به سرعت به سومین سیگنال رتبه‌بندی مهم گوگل تبدیل شده است. سیستم جدید به الگوریتم جستجوی گوگل این توانایی را می دهد که روابط بین کلمات را درک کند و نتایج را برای پرس و جوهایی که قبلاً دیده نشده است استنتاج کند.

الگوریتم گوگل “Mobilegeddon”

در فوریه 2015، گوگل گسترش سازگاری با موبایل را به عنوان سیگنال رتبه بندی اعلام کرد. این الگوریتم جدید که “Mobilegeddon” نام دارد، در آوریل 2015 فعال می شود و وب سایت های سازگار با موبایل و محتوای برنامه مرتبط بیشتری را در نتایج جستجو ارائه می دهد. سایت هایی که برچسب “موبایل پسند” را تجربه می کنند، دید جستجو را بهبود می بخشند.

الگوریتم کبوتر گوگل  Google Pigeon – جولای 2014

Google Fred Update Pigeon
در جولای 2014، گوگل یک به روز رسانی الگوریتم جستجوی محلی قابل توجه را منتشر کرد. Search Engine Land آن را “کبوتر” می نامد، زیرا “کبوترها تمایل دارند به خانه پرواز کنند.” الگوریتم محلی جدید عمیق‌تر به قابلیت‌های جستجوی وب گوگل مرتبط است – از جمله صدها سیگنال رتبه‌بندی الگوریتم اصلی، و همچنین ویژگی‌هایی مانند نمودار دانش، تصحیح املا، مترادف‌ها و غیره.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل – آگوست 2013

گوگل متوجه می شود که پرس و جوها بیشتر و بیشتر محاوره ای می شوند. مردم شروع به برخورد با دسکتاپ و دستگاه های خود مانند انسان کرده اند. برای همگام شدن با نیاز روزافزون به درک هدف کاربر، گوگل مرغ مگس خوار را در تابستان 2013 منتشر کرد.

مرغ مگس خوار کمتر تغییری در الگوریتم اصلی گوگل ایجاد می کند تا یک اصلاح کامل – این توانایی را دارد که در هنگام بازگرداندن نتایج برای یک پرس و جو، هم زمینه و هم هدف را تشخیص دهد. Matt Cutts از گوگل تخمین می زند که 90٪ از تمام نتایج جستجو تحت تأثیر قرار می گیرند.

الگوریتم نمودار گراف دانش گوگل – می 2012

گوگل نمودار دانش را در ماه می 2012 معرفی کرد. به گفته گوگل، هدف این است که به کاربران کمک کند اطلاعات را سریعتر و آسانتر کشف کنند. نمودار دانش به شکل پانل هایی در سمت راست نتایج کاربر ظاهر می شود. گوگل می گوید که نمودار دانش توانایی درک موجودیت های دنیای واقعی و روابط آنها با یکدیگر را دارد – برای درک جهان کمی بیشتر مانند مردم. هنگام راه‌اندازی، نمودار دانش حاوی بیش از 500 میلیون شی و همچنین بیش از 3.5 میلیارد واقعیت در مورد روابط بین آن اشیا است.

گوگل پنگوئن – آوریل 2012

گوگل در آوریل 2012 پنگوئن را با یک پست وبلاگی با عنوان “گامی دیگر برای پاداش دادن به سایت های با کیفیت بالا” معرفی کرد. در واقع، هدف اصلی پنگوئن کاهش رتبه سایت هایی است که دستورالعمل های کیفیت گوگل را نقض می کنند. سایت‌هایی که در تکنیک‌های هرزنامه وب مانند پر کردن کلمات کلیدی و طرح‌های پیوند مشارکت دارند، ترافیک جستجوی ارگانیک را کاهش می‌دهند. این به روز رسانی جریمه هایی را در سطح سایت به جای صفحات خاص اعمال می کند. گوگل به تمایز «SEO کلاه سفید» از «Webspam کلاه سیاه» اشاره می‌کند و مدیران وب‌سایت‌ها را تشویق می‌کند تا به ایجاد سایت‌های باکیفیت بالا که تجربیات کاربری مثبتی را ایجاد می‌کنند ادامه دهند.

الگوریتم گوگل پاندا Google Panda – فوریه 2011

پاندا که در ابتدا به دلیل سرکوب مزارع محتوایی «کشاورز» نام داشت، نام خود را از یکی از مهندسانی که به توسعه الگوریتم کمک می‌کرد – مهندسی به نام پاندا – گرفته است. به‌روزرسانی پاندا پاسخی است به تعداد فزاینده شکایات در جامعه جستجو مبنی بر اینکه «سایت‌های محتوایی» با کیفیت پایین بالاتر از سایت‌های با کیفیت بالا با تجربه کاربری مثبت هستند. Panda اساساً به دنبال سایت‌هایی با محتوای کم، سایت‌هایی است که محتوا را به «مزرعه‌های» شخص ثالث واگذار کرده‌اند، و سایت‌هایی با نسبت آگهی به محتوا بالا.

الگوریتم گوگل کافئین Google Caffeine – ژوئن 2010

کافئین که در سال 2009 اعلام شد، در ژوئن 2010 فعال شد. 50 درصد نتایج جستجوی تازه‌تری ارائه می‌کند و بزرگترین مجموعه محتوای وب است که Google تا به حال ارائه کرده است. این کمتر یک به روز رسانی الگوریتم است تا یک سیستم کاملاً جدید نمایه سازی وب. قبل از کافئین، فهرست گوگل از لایه هایی تشکیل شده است که برخی از آنها سریعتر از بقیه به روز می شوند. کافئین وب را به صورت مداوم و جهانی تجزیه و تحلیل می کند و به کاربران اجازه می دهد اطلاعات تازه تری نسبت به قبل پیدا کنند. کری کرایمز گوگل می نویسد: «اگر این یک توده کاغذ بود، هر ثانیه سه مایل بلندتر می شد.»

الگوریتم Google Suggest – آگوست 2008

پس از تقریباً چهار سال آزمایش، Google Suggest در آگوست 2008 کاهش می‌یابد. Suggest به جستجوهای مربوط به یک جستار معین به طور انبوه نگاه می‌کند، سپس جستجوهای محبوب حاوی آن عبارت را در یک پانل کشویی فهرست می‌کند. این پیشرو برای Google Instant (2010) است، که نتایج را با تایپ کاربران جستجوهای خود برمی گرداند. گوگل در سال 2017 Google Instant را به دلیل عوارضی که برای کاربران تلفن همراه ایجاد می کند کنار گذاشت. پیشنهاد به عنوان پایه اصلی باقی می ماند.

الگوریتم جستجوی جهانی گوگل – می 2007

دنی سالیوان در سال 2003 پستی را برای «جستجوگر موتور جستجو» می‌نویسد و آنچه را «کوری زبانه» می‌نامد توصیف می‌کند – تمایل کاربران Google به نادیده گرفتن برگه‌هایی مانند اخبار، تصاویر، ویدیوها و غیره هنگام درخواست. با انتشار جستجوی جهانی در می 2007، گوگل راه حلی برای کوری زبانه ارائه کرد. جستجوی جهانی نتایج همه بخش‌های گوگل را برای ارائه SERP دقیق‌تر و متنوع‌تر یکپارچه می‌کند. صفحه نتایج سنتی 10 پیوندی به گذشته تبدیل می شود.

الگوریتم جستجوی شخصی گوگل – ژوئن 2005

به‌روزرسانی Google Fred شخصی‌سازی شده است
جستجوی شخصی که در سال 2005 معرفی شد، از تاریخچه جستجوی کاربر استفاده می‌کند تا نتایج شخصی‌سازی‌شده‌تری را به او ارائه دهد. تلاش‌های قبلی برای شخصی‌سازی بر تنظیمات و پروفایل‌های مشتری متمرکز بود. شخصی سازی کنید
ed Search اولین باری است که گوگل مستقیماً از تاریخچه جستجوی کاربران خود استفاده می کند.

الگوریتم گوگل فلوریدا – نوامبر 2003

برای دریافت ایده ای از اهمیت به روز رسانی فلوریدا، باید به مقاله دنی سالیوان، «چه اتفاقی برای سایت من در گوگل افتاد؟» نگاهی بیندازید. از این طریق به کسب و کار من لطمه می زند؟» به‌روزرسانی الگوریتم فلوریدا قبل از اینکه به‌روزرسانی‌های الگوریتم واقعاً «یک چیز» باشد، اتفاق می‌افتد. این تصور که الگوریتم گوگل نوعی «رقص» است که مدیران وب‌سایت‌ها برای حفظ رتبه‌بندی ارگانیک خود باید با آن همگام شوند – و این به خودی خود می‌تواند یک شغل (SEO) باشد – کاملاً جدید است. فلوریدا تاکتیک های اواخر دهه 90 مانند پر کردن کلمات کلیدی را سرکوب می کند. وب مسترها در همه جا گیج شده اند. سئو به یک ضرورت تبدیل می شود.

الگوریتم گوگل بوستون – فوریه 2003

اولین بروزرسانی رسمی گوگل، بوستون در سال 2013 در SES Boston، یک کنفرانس علمی مهندسی که توسط Northeastern برگزار شد، معرفی شد. هدف اولیه گوگل این است که هر ماه یا بیشتر الگوریتم خود را تغییر دهد. به زودی این هدف را به نفع تغییرات روزمره کنار می گذارد. سئوکاران و وب مسترها در همه جا شروع به تکان دادن سر نامحدود می کنند.

شما عزیزان میتوانید برای سفارش سئو سایت خود مطابق با الگوریتم های گوگل و استاندارد بر روی کلمه سفارش سئو سایت کلیک کنید.

پست های مرتبط

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.