سئو بین المللی چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو بین المللی

سئو بین المللی چیست و چه کاربردی دارد؟

سئوی بین المللی: چگونه وب سایت خود را برای سایر کشورها بهینه کنیدبازاریابان در حال اجرای استراتژی سئو بین المللی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای کمک به برند شما برای رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو و صعود ایده آل به 5 موقعیت برتر برای کلمه کلیدی اصلی شما بسیار مهم است.

اما وقتی می خواهید خارج از بازارهای محلی گسترش پیدا کنید چه اتفاقی می افتد؟ با توجه به اینکه گوگل در حال حاضر بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز می بیند، فرصت زیادی برای برندها برای جذب مشتریان جدید وجود دارد. اخطار این است که شیوه‌های سئو موجود ممکن است ترجمه نشوند – و در برخی موارد ممکن است واقعاً به برند شما در کشورهای دیگر آسیب بزنند.

وب سایت خود را با سئو فنی موثر بهبود بخشید. با انجام این ممیزی شروع کنید.

برای جلوگیری از این دام بالقوه، یک استراتژی سئو بین المللی قوی بسیار مهم است. در اینجا آنچه شما باید در مورد چیستی آن، نحوه عملکرد، سودمندی آن، و اقداماتی که می توانید برای ایجاد یک برنامه موثر بردارید، بدانید، آمده است.

استراتژی سئو بین المللی

استراتژی سئو بین المللی ترکیبی از سیاست‌ها، فرآیندها و شیوه‌هایی است که برند شما برای بهینه‌سازی محتوای جستجو برای کشورهای دیگر استفاده می‌کند. هدف سئو بین المللی این است که موتورهای جستجو را آسان کند تا تشخیص دهند که عملیات تجاری شما در کجا قرار دارد و از چه زبان‌هایی پشتیبانی می‌کنید.

استراتژی‌های مؤثر ترکیبی از داده‌های جغرافیایی و زبانی را برای توسعه طرح‌های سئو که ROI قابل اعتماد را ایجاد می‌کنند، به کار می‌گیرند. یک استراتژی سئو بین المللی قوی به شرکت شما کمک می کند تا به بازارهای جدید دست یابد و درآمد را چند برابر کند.

سئو بین المللی چه کاری برای وب سایت های شرکت انجام می دهد؟

یک استراتژی سئو بین‌المللی برای وب‌سایت‌ها بر ایجاد محتوای مناسب برای بازارهای محلی و همچنین توسعه ساختار وب‌سایتی تمرکز دارد که موتورهای جستجو را آسان می‌کند تا صفحات وب مناسب را پیدا کرده و در زمان مناسب به کاربران مناسب ارائه دهند.

شرکتی را در نظر بگیرید که سایه بان پنجره را در ایالات متحده می فروشد و در حال حرکت به کانادا است. ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان کانادایی به صفحات مناسب در وب سایت شما فرستاده می شوند – صفحاتی که حاوی اطلاعاتی در مورد مکان های کانادا، زمان حمل و نقل کانادا، و هزینه ها و هزینه ها به دلار کانادا هستند.

شما به ساختار وب‌سایتی نیاز دارید که شامل صفحات ایالات متحده و کانادا باشد و از ابرداده‌های کافی استفاده کند که درخواست‌های جستجو از سوی کاربران، آنها را به صفحه مناسب برای مکان فعلی‌شان هدایت کند.

آیا کسب و کار من به استراتژی سئو بین المللی نیاز دارد؟

اگر برنامه ای برای گسترش فراتر از بازارهای محلی ندارید – مانند شهر یا ایالت فعلی خود – سئوی بین المللی احتمالاً ارزش زمان و منابع مورد نیاز را ندارد. در واقع، اگر کسب و کار شما کاملا محلی باشد، سئوی بین المللی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. مشتریانی که در صفحات بین المللی قرار می گیرند، وقتی متوجه شوند که شما در یک منطقه جغرافیایی بسیار کوچک خدمات ارائه می دهید، خوشحال نخواهند شد.

از سوی دیگر، اگر به دنبال گسترش فراتر از مرزهای کشور هستید، ارزش آن را دارد که برای سئوی بین المللی هزینه کنید. با توجه به تعداد بسیار زیاد شرکت هایی که در صحنه جهانی با هم رقابت می کنند و افزایش چالش در رتبه بندی بالا برای کلمات کلیدی مرتبط، یک استراتژی جامع بسیار مهم است.

هنوز مطمئن نیستید که آیا باید به دنبال استراتژی سئوی محلی باشید یا استراتژی سئو بین المللی؟

سئو بین المللی در مقابل سئو محلی

بزرگترین تفاوت بین سئو داخلی و بین المللی در مقیاس است. در حالی که سئوی محلی بر کلمات کلیدی و مخاطبان هدف در یک منطقه جغرافیایی باریک متمرکز است، سئوی بین المللی مخاطبان را در مناطق مختلف جغرافیایی هدف قرار می دهد.

چهار تفاوت اصلی بین سئوی محلی و سئوی بین المللی وجود دارد:

هزینه:

تلاش‌های بین‌المللی سئو با توجه به مقیاس و گستره آن، هزینه‌های قابل توجهی را به همراه دارد.

محتوا:

برای اطمینان از دسترسی بین المللی، باید محتوای بیشتری نسبت به استراتژی سئوی محلی ایجاد کنید.

جذب:

سئوی بین‌المللی بازار هدفی را که می‌خواهید به دست آورید، گسترش می‌دهد، که نیاز به تحقیق عمیق دارد تا اطمینان حاصل شود که برند شما با انتظارات مشتری مطابقت دارد.

 رقابت:

رقابت برای کلمات کلیدی و مشتریان برای تلاش های سئو بین المللی بسیار بیشتر است. به جای اینکه صرفاً با سایر مشاغل در همان حوزه نفوذ محلی رقابت کنید، می توانید در مقابل شرکت های چند ملیتی قرار بگیرید.

سوالاتی که باید درباره سئوی بین المللی بپرسید

مطمئن نیستید که چگونه تلاش های سئوی بین المللی خود را آغاز کنید؟ با این سوالات شروع کنید.

به کجا می روید؟

آیا باید زبان یا کشور را هدف قرار دهید؟

چه عوامل محلی سازی بیشتر اهمیت دارد؟

چگونه می توانید لینک های محلی بسازید؟

آیا رسانه های اجتماعی اهمیتی دارد؟

آیا کلمات کلیدی فعلی به اندازه کافی خوب هستند؟

آیا ابزار و استعداد مناسبی دارید؟

1.به کجا می روید؟

بسته به بخشی از جهان که هدف آن قرار دارید، رویکرد سئوی بین المللی شما تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر به چین می روید، محبوب ترین موتور جستجو بایدو است. هر یک از این موتورها رویکرد خاص خود را به سئو دارند، به این معنی که ارزش تحقیق شما را دارد تا بفهمید چه چیزی برای رتبه بندی اهمیت دارد.

2.آیا باید زبان یا کشور را هدف قرار دهید؟

این یک سوال رایج سئوی بین المللی است: آیا هدف شما بهتر است؟

زبان خاص یا کشور؟ پاسخ به اهداف شما بستگی دارد. اگر به دنبال جذب مخاطبان گسترده بدون توجه به محل زندگی آنها هستید، بهینه سازی زبان ممکن است پاسخگو باشد. اگر به دنبال افزایش آگاهی از برند در بخش خاصی از جهان هستید، سئوی مبتنی بر کشور را انتخاب کنید.

3.چه عواملی بومی سازی بیشتر اهمیت دارد؟

محلی سازی فرآیند بهینه سازی وب سایت و محتوای شما برای انعکاس زبان و فرهنگ محلی است. دو مورد از مهم‌ترین عوامل در اینجا دقت و استفاده متداول است: اول، مهم است که مطمئن شوید ترجمه‌های هر کلمه کلیدی یا شعاری دقیق هستند – ترجمه‌های مستقیم می‌توانند برند و خدمات شما را در معرض تفسیرهای نادرست قرار دهند، مانند همیشه کلاسیک «زنده شوید». با پپسی» در بازارهای چین، شعار «پپسی اجداد شما را از مردگان برمی گرداند» ترجمه شده است.

استفاده متداول نگرانی دیگر است. ممکن است کلمات و عباراتی که برای توصیف کسب و کار شما و کارهایی که انجام می دهد در سایر زبان ها یکسان نباشد، حتی اگر ترجمه تحت اللفظی کلمات چنین تصوری را ایجاد کند. دریابید که مردم محلی از چه کلماتی برای توصیف محصولات و خدمات شما استفاده می کنند و به جای آن از آنها استفاده کنید.

4.چگونه می توانید لینک های محلی بسازید؟

ایجاد پیوندهای محلی به سایت شما نیز به سئوی بین المللی کمک می کند. در اینجا، نوشتن مقاله برای وبلاگ‌های محلی، دریافت نام حمایت مالی در وب‌سایت‌هایی که مشاوره یا اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهند، ارتباط با تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی محلی و حمایت از رویدادهای محلی ایده خوبی است.

5.آیا رسانه های اجتماعی مهم هستند؟

در حالی که گوگل به صراحت اعلام کرده است که رسانه‌های اجتماعی در رتبه‌بندی سئو بین‌المللی نقشی ندارند، می‌توانید با حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی، آگاهی از برند و ارتباطات تأثیرگذار محلی را افزایش دهید.

6.آیا کلمات کلیدی فعلی به اندازه کافی خوب هستند؟

در حالی که کلمات کلیدی فعلی شما ممکن است به شما در رتبه بندی در بین 5 رتبه برتر محلی کمک کنند، تعداد بسیار زیاد شرکت هایی که برای این کلمات کلیدی در بازارهای جهانی رقابت می کنند به این معنی است که باید نگاهی بیندازید که چه کسانی از این کلمات کلیدی استفاده می کنند، در کجا رتبه بندی می شوند و اینکه آیا سایر کلمات کلیدی مشابه ممکن است باعث ایجاد انگیزه شوند.

آموزش رایگان سئو داخلی

 

7.آیا ابزار و استعداد مناسبی دارید؟

در نهایت، در نظر بگیرید که آیا این چیزی است که می‌توانید آن را به عهده بگیرید یا بهتر است یک شرکت با تجربه بین‌المللی سئو را استخدام کنید.

عوامل موثر بر سئوی بین المللی

عوامل متعددی بر سئوی بین المللی تاثیر می گذارد، از جمله:

نظرات مشتریان

نظرات مشتریان در وب سایت شما یا در سایت های بررسی محلی می تواند تأثیر مثبت یا منفی بر تلاش های SEO شما داشته باشد. بررسی های بهتر به معنای ارتباط بهتر با کلیدواژه اصلی شماست و در نتیجه باعث افزایش دید شما می شود.

پاسخگویی موبایل

پاسخگویی وب سایت شما در تلفن همراه نیز برای رتبه بندی کلی جستجو مهم است. در نتیجه، یافتن یک شبکه تحویل محتوا (CDN) که قادر به ارائه یک تجربه وب‌سایت سطح بالا باشد، صرف نظر از اینکه کاربران در کجای جهان هستند، ارزش دارد.

حساب کسب و کار من در گوگل

حساب «Google برای کسب‌وکار من» شما می‌تواند به تقویت تلاش‌های سئوی شما کمک کند – تا زمانی که مطمئن شوید که محل فعالیت شرکتتان را به‌روزرسانی کنید. این به عنوان نقطه شروعی برای گوگل عمل می کند تا به دنبال داده های جغرافیایی و زبانی در سایت شما باشد.

لینک بیلدینگ

هرچه تعداد لینک های بیشتری از منابع بین المللی به سایت شما برگردد، بهتر است. همانطور که در بالا ذکر شد، ایده خوبی است که برای وبلاگ های محلی بنویسید یا با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید تا لینک ها را به وب سایت خود بازگردانید.

چگونه یک استراتژی سئو بین المللی ایجاد کنیم

برای توسعه استراتژی سئوی بین المللی خود آماده اید؟ از اینجا شروع کنید.

1.تصمیم بگیرید که کجا و چه کسی را هدف قرار دهید.

ابتدا بازار و مخاطب هدف خود را انتخاب کنید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید بازار بزرگ‌تر برزیل را هدف قرار دهید، سپس زیرمجموعه‌ای از آن بازار را که ابزار و انگیزه خرید محصول شما را دارد، انتخاب کنید. هر چه تصمیمات شما در مورد «کجا» و «چه کسی» متمرکزتر باشد، نتایج بهتری خواهید داشت.

2.تعیین کنید که آیا یک آژانس بین المللی سئو را استخدام خواهید کرد یا خیر.

آیا می خواهید کارهای سنگین سئوی بین المللی را خودتان انجام دهید یا این تلاش را برون سپاری کنید؟ هر دو مزیت‌هایی دارند – شما بهتر از هرکس دیگری برند خود را می‌شناسید، اما کارشناسان سئو در درک آداب و رسوم و ترجیحات محلی و ایجاد استراتژی مناسب مهارت دارند.

3.تحقیقات بین المللی کلمات کلیدی را انجام دهید.

کلمات کلیدی که در خانه برای شما کار می کنند ممکن است در خارج از کشور کارایی نداشته باشند. این ممکن است صرفاً به دلیل حجم کلمات کلیدی باشد یا ممکن است به نحوه ارجاع مشتریان در بازار هدف شما به تجارت شما مرتبط باشد. به عنوان مثال، وکلای محاکمه در ایالات متحده به عنوان وکیل دادگستری در بریتانیا شناخته می شوند – اگر یک شرکت حقوقی هستید که به دنبال گسترش عملیات هستید، این یک تفاوت کلیدی مهم است.

4.ساختار دامنه بین المللی مناسب را انتخاب کنید.

ساختار دامنه وب سایت شما، یافتن محتوای شما را برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو آسان تر (یا سخت تر) می کند. گزینه های مختلف عبارتند از:

ccTLD

دامنه های سطح بالای کد کشور (ccTLD) دامنه های دو حرفی هستند که به کشورهای خاصی اختصاص داده شده اند. برای مثال، .us برای ایالات متحده، .ca برای کانادا، و .uk برای بریتانیا است. برای بهبود سئوی بین المللی، می توانید برای هر کشوری که محصولات یا خدمات شما در آن موجود است، یک سایت ccTLD منحصر به فرد ایجاد کنید.

gTLD

در همین حال، یک دامنه سطح بالای عمومی (gTLD)، به پسوندهای دامنه با سه یا بیشتر نویسه اشاره دارد. این TLD ها توسط سازمان شماره های اختصاص داده شده اینترنت (IANA) نگهداری می شوند. نمونه های رایج عبارتند از .com، .gov و .org.

استفاده از gTLD به این معنی است که موتورهای جستجو نتایج را بر اساس منطقه محدود نمی‌کنند، اما ممکن است ترافیک کل را کاهش دهد زیرا بسیاری از کاربران سایت‌هایی را ترجیح می‌دهند که کد کشورشان TLD را شامل می‌شود.

ccTLD یا gTLD با زیر دامنه

شما همچنین می توانید انتخاب کنید که برای سایت خود زیر دامنه هایی ایجاد کنید که جنبه های هر دو ccTLD و gTLD را ترکیب می کند.

این مزیت کد کشور و مزایای gTLD را ارائه می دهد.

ccTLD یا gTLD با زیر شاخه ها

در همین حال، زیر شاخه ها، مکان کد کشور را تغییر دهید:

5.محتوا را برای منطقه و زبان بهینه کنید

در نهایت، مطمئن شوید که تمام محتوای شما هم برای منطقه هدف و هم برای زبان محلی آن بهینه شده است. این شامل بررسی مجدد همه TLDها، ترجمه‌ها و دارایی‌های محتوا می‌شود تا اطمینان حاصل شود که با انتظارات محلی همسو هستند.

اوه، و تگ hreflang را فراموش نکنید. این ویژگی HTML منطقه جغرافیایی و زبان یک صفحه وب را مشخص می کند. برای متمایز کردن صفحات وب مشابه با هدف مخاطبان مختلف استفاده می شود تا موتورهای جستجو آنها را به عنوان محتوای تکراری در نظر نگیرند و به نظر می رسد:

بهترین روش های سئو بین المللی

مهم نیست چه رویکردی برای سئوی بین‌المللی دارید – زبان محور یا مبتنی بر کشور، برون سپاری یا داخلی – بهترین روش‌ها اعمال می‌شود. بیایید نگاهی به آنها در زیر بیاندازیم.

1.به سوالات به زبان بومی منطقه و در زمینه مناسب پاسخ دهید.

اگر یک چیز برای سئوی بین المللی وجود دارد، این است که مطمئن شوید به همان زبان مشتریان خود صحبت می کنید. این بدان معنی است که تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که همیشه به سؤالات به زبان مادری و در زمینه مناسب پاسخ می دهید.

2.مطالب موجود را با دقت ترجمه کنید.

در حالی که ابزارهای ترجمه تبدیل تحت اللفظی کلمات و عبارات را فراهم می کنند، اغلب محلی ها از این روش استفاده نمی کنند، به این معنی که مشتریان به سرعت متوجه می شوند که چیزی کاملاً درست نیست. به جای ترجمه، چیزی که واقعاً به دنبال آن هستید «تبدیل» است – می‌خواهید همان محتوا را بازآفرینی کنید اما از فرهنگ و زبان بازار هدف خود به عنوان راهنما استفاده کنید.

3.کل تجربه کاربری را در استراتژی خود در نظر بگیرید.

سئوی بین المللی فقط در مورد کلمات کلیدی و محتوا نیست. همچنین در مورد این است که مطمئن شوید کل تجربه کاربر – از پر کردن فرم‌ها گرفته تا مشاهده قیمت‌ها به ارز محلی یا دسترسی به دارایی‌های چند رسانه‌ای که شامل سخنرانان بومی می‌شود – به‌طور یکپارچه در سراسر سایت شما هماهنگ است.

4.از تغییر مسیر خودکار کاربران بر اساس آدرس IP آنها خودداری کنید.

در حالی که ارائه محتوایی که با انتظارات کاربران محلی مطابقت دارد بسیار مهم است، به جای آنها تصمیم نگیرید. به جای تغییر مسیر خودکار به جایی که بر اساس آدرس IP خود فرود می آیند، به آنها این امکان را بدهید که منطقه دلخواه خود را انتخاب کنند.

سئو: بهبود تاثیر بین المللی شما

استراتژی سئو مناسب برند شما را از سایرین متمایز می کند. و در حالی که این موضوع در بازارهای داخلی مهم است، اگر تصمیم بگیرید بین المللی شوید بسیار مهم است، زیرا تضمین می کند که وب سایت شما برای پشتیبانی از محتوا و کلمات کلیدی با ارزش در مناطق و کشورها بهینه شده است. با در نظر گرفتن آداب و رسوم، زبان و زمینه محلی، می توانید تعامل مصرف کننده را افزایش دهید،  با

سفارش سئو تضمینی سایت

نتایج موتورهای جستجو را بهبود بخشید، و تاثیر بین المللی خود را به حداکثر برسانید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.