سازگاری با موبایل

سازگاری با موبایل

سازگاری با موبایل

سازگاری با موبایل امروزه اکثر دستگاه های تلفن همراه تقریباً برای همه عملکردها از صفحه نمایش لمسی استفاده می کنند. شما فقط چند دکمه را در طرفین، پایین و بالای اکثر دستگاه ها خواهید یافت و اینها معمولاً دکمه پاور، دکمه های تنظیم صدا، دکمه هوم و چند دکمه دیگر هستند.

در واقع، موتورهای جستجوی اصلی، گوگل و بینگ، الگوریتم های رتبه بندی جستجوی خود را تغییر دادند، جایی که سایت های سازگار با موبایل اکنون رتبه بالاتری دارند. Bing در واقع نشان می دهد که آیا سایت در نتایج خود سازگار با موبایل است یا خیر:

نشانه سازگاری با موبایل در نتایج بینگ

وب سایت سازگاری با موبایل چیست؟

یک سایت سازگاری با موبایل به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. منظور ما از آن یک صفحه HTML است که محتوا را با استفاده از Flash یا سایر فناوری‌هایی که در دستگاه‌های تلفن همراه کار نمی‌کنند نمایش نمی‌دهد.

مقایسه بین صفحات سازگار با موبایل و غیر موبایل فرندلی

با این حال، «سازگاری با موبایل» را با «دوستانه تلفن همراه» اشتباه نگیرید.برای اینکه کاربران شما به راحتی تجربه خوبی در دستگاه های خود داشته باشند، باید سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه بهینه کنید.سازگاری با موبایل به معنای سازگاری با موبایل نیست!

بنابراین تفاوت بین سایت سازگار با موبایل و سایت سازگار با موبایل چیست؟

یک وب سایت سازگار با موبایل برای مرورگرهای وب در رایانه های شخصی طراحی شده است، اما می توانید آن را در دستگاه تلفن همراه مشاهده کنید. از آنجایی که به طور ایده آل برای صفحه نمایش های بزرگ با گزینه های ناوبری بیشتر طراحی شده است، کاربر برای دسترسی به اطلاعات سایت نیاز به پیمایش بسیار بیشتری دارد. متن نیز کوچک است، بنابراین برای خوانا کردن صفحه باید به فشار دادن آن ادامه دهید.

در اینجا برخی از ویژگی های یک وب سایت سازگار با موبایل آورده شده است

یک درگاه نمایش تلفن همراه که برای نمایش محتوا مطابق با صفحه دستگاه پیکربندی شده است.

بارگذاری سریع تصاویر و رسانه های دیگر.

محتوای بهینه شده برای کاربران تلفن همراه، به عنوان مثال، متن کوتاه تر و اجتناب از قالب هایی که در مرورگرهای تلفن همراه بارگیری نمی شوند (این سازگاری با تلفن همراه است).

نماهای حالت افقی یا عمودی. این بسیار مهم است به خصوص اگر محتوای ویدیویی زیادی را در سایت خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از کاربران دستگاه های تلفن همراه ترجیح می دهند ویدیوها را در حالت افقی و انواع دیگر محتوا را در حالت عمودی تماشا کنند.

دکمه های کلیک به ایمیل یا کلیک برای تماس به راحتی در دسترس هستند تا بازدیدکنندگان سایت شما به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

یک ساختار سایت که برای کاربران موبایل طراحی شده است.

بنابراین، همانطور که می بینید، سازگاری با تلفن همراه بخشی ضروری از دوستی تلفن همراه است.

تاثیر سازگاری با موبایل بر سئو

سایت های بهینه سازی شده برای موبایل از بهبود رفتار کاربر بهره می برند.48 درصد از مصرف کنندگان تحقیقات خود را در مورد تلفن همراه از یک موتور جستجو آغاز می کنند.علاوه بر این، طبق گفته McKinsey، 61٪ از کاربران به یک سایت تلفن همراه با تجربه کاربری ضعیف باز نمی گردند و 40٪ از سایت یک رقیب بازدید می کنند.از آنجایی که داشتن یک صفحه بهینه شده برای تجربه کاربر تلفن همراه برای افرادی که به دنبال وب سایت در Google هستند بسیار مهم است، اطمینان از سازگاری سایت شما با همه دستگاه ها تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی جستجو دارد.
در واقع، تجربه کاربر موبایل عامل اصلی در به‌روزرسانی موسوم به «mobilegeddon» در سال 2015 بود.

آموزش رایگان سئو داخلی

آمادگی صفحه لمسی چیست؟

آمادگی صفحه لمسی معیاری است که نشان می‌دهد آیا اهداف ضربه‌ای صفحه به اندازه کافی از هم فاصله دارند تا کلیک‌های تصادفی کاربران روی دستگاه‌های تلفن همراه حذف شوند. از آنجایی که کلیک‌های تصادفی برای کاربران تلفن همراه بسیار آزاردهنده هستند، آماده بودن صفحه لمسی عاملی در تعیین سازگاری صفحه با موبایل است.چه چیزی یک صفحه نمایش لمسی را آماده می کند؟

آماده کردن صفحه لمسی صفحه مستلزم رعایت بهترین شیوه های فنی خاص است:

لوگوی سایت/کسب و کار خود را پیوندی به صفحه اصلی خود قرار دهید. یک مطالعه توسط Google [PDF] نشان داد که شرکت‌کنندگان معمولاً انتظار داشتند که روی لوگوی بالای صفحه ضربه بزنند تا آن‌ها را به صفحه اصلی بازگردانند و اگر کار نکرد، ناامید می‌شوند.

اگر طراحی شما اجازه می دهد، صفحه ناوبری/منو را 5-10 پیکسل یا بیشتر افزایش دهید.از متنی استفاده کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا در صفحه نمایش های کوچکتر خوانده شود.

از یک فونت آسان برای خواندن استفاده کنید.مطمئن شوید که اهداف ضربه‌ای برای پیوندها و دکمه‌های شما به اندازه کافی از هم فاصله دارند. میانگین پهنای انگشت اشاره برای بیشتر بزرگسالان حدود 45-57 پیکسل است.برای تبلیغات برنامه‌ها یا پنجره‌های بازشو تخفیف، شرکت‌کنندگان بنرهایی را ترجیح می‌دهند که به راحتی قابل رد کردن هستند به جای تبلیغات بزرگ. به هر حال این نوع هشدارها می تواند منجر به رتبه های پایین تر شود.

با استفاده از رنگ متضاد، پیوندهای موجود در صفحه خود را قابل مشاهده کنید. همین امر در مورد هر فراخوانی برای اقدام مانند دکمه های کلیک به تماس نیز صدق می کند. اگر هر فرمی وجود دارد که کاربران شما قرار است پر کنند، مطمئن شوید که اندازه فیلدها به اندازه کافی بزرگ هستند و فاصله آنها کافی است تا از ناوبری ناخواسته که می تواند بسیار آزاردهنده باشد جلوگیری کنید.

از نقشه های حرارتی در صفحات خود استفاده کنید تا ببینید کاربران بیشترین زمان را در کجا می گذرانند و کجا روی صفحات شما کلیک می کنند تا ایده ای از تنگناها، نقاط داغ و نقاط درد بالقوه داشته باشید.

آمادگی صفحه لمسی و سئو

آمادگی صفحه لمسی صفحه با اطمینان از تجربه کاربری بهینه شده برای دستگاه های تلفن همراه، بر بهینه سازی موتور جستجو تأثیر می گذارد. یک صفحه بدون اینکه صفحه لمسی آماده باشد نمی‌تواند سازگار با موبایل باشد.

دکمه r برای باز کردن منوی آن. شما چیزی را که به دنبالش هستید پیدا نمی کنید، بنابراین می روید تا آن را ببندید، اما سایت دکمه بستن را در زیر دکمه منو بارگذاری کرده است:

منوی همبرگر صفحه موبایل با دکمه های باز و بسته روی هم قرار گرفته اند

وقتی با چیزی شبیه به این روبرو می شوید، به احتمال زیاد آن وب سایت را ترک می کنید و سعی می کنید آنچه را که به دنبال آن بودید در جای دیگری پیدا کنید. و احتمالاً تمایل زیادی به بازگشت به این سایت در آینده ندارید.

از آنجایی که مأموریت گوگل این است که تنها بهترین وب سایت ها را به کاربران خود توصیه کند، صفحاتی که تجربه های بدی را برای کاربران تلفن همراه ارائه می دهند مانند مورد خیالی بالا.چگونه مطمئن شویم سایت شما با موبایل سازگار است و صفحه لمسی آماده است

اگر فایل‌هایی وجود دارد که کاربران ممکن است نیاز به دانلود از سایت شما داشته باشند، فرمت‌های فایل باید با دستگاه‌های مختلف از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی سازگار باشد. این به همه بازدیدکنندگان سایت شما امکان می دهد فایل های شما را دانلود و به اشتراک بگذارند و در نهایت محبوبیت سایت شما را افزایش می دهد.

تست سازگاری با موبایل را اجرا کنید

در واقع می توانید بگویید که آیا سایت شما صفحه لمسی آماده است یا خیر. می توانید از WooRank برای بررسی URL های خود از نظر سازگاری با تلفن همراه استفاده کنید. این شامل سازگاری با تلفن همراه و آمادگی صفحه لمسی است:

بررسی WooRank سازگاری تلفن همراه و آمادگی صفحه نمایش لمسی را نشان می دهدمی‌توانید URL خود را با استفاده از تست سازگار با موبایل Google آزمایش کنید:

صفحه تست دوستی موبایل گوگل

URL خود را کپی و جایگذاری کنید، سپس روی دکمه اجرای تست کلیک کنید.

هر دو تست به شما می‌گویند که وب‌سایت شما تا چه حد برای موبایل‌پسند است و همچنین هر مشکلی که بر سازگاری تلفن همراه و آمادگی صفحه لمسی تأثیر می‌گذارد. برای خواندن مقاله های بیشتر و سفارش طراحی سایت به آژانیس دیجیتال مارکتینگ وب الماس مراجعه کنید.:)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.