معیار های  تشخیص بک لینک قوی

معیار های  تشخیص بک لینک قوی

معیار های  تشخیص بک لینک قوی

معیار های  تشخیص بک لینک قوی
معیار های  تشخیص بک لینک قوی

معیار های  تشخیص بک لینک قوی تجزیه و تحلیل پیوند بینشی در مورد پروفایل لینک سایت شما و رقبا ارائه می دهد. فراتر از کشف محل دریافت بک لینک، این نوع معاینه به تعیین کیفیت بک لینک کمک می کند.

علاوه بر این، انجام این نوع تحقیقات رقابتی، بازگشت سرمایه (ROI) تلاش‌های ایجاد لینک شما را به حداکثر می‌رساند. شما به سرعت فرصت های پیوند با کیفیت و احتمال بالا را شناسایی خواهید کرد.

بررسی معمول نمایه لینک سایت شما همچنین می تواند پیوندهایی را نشان دهد که ماهیت آنها ممکن است منجر به جریمه دستی Google شود. این پیوندها می توانند عمدا یا ناخواسته از جانب شما ایجاد شوند، اگرچه گاهی اوقات آنها نتیجه بازیگران بد در فضای بازار شما هستند.

تجزیه و تحلیل بک لینک: بیشترین بهره را از لینک سازی ببرید

گسترش لینک سازی: نکات، ابزارها و تاکتیک ها

لینک سازی با روابط عمومی دیجیتال.

تحلیل بک لینک چیست؟

یکی از معیار های  تشخیص بک لینک قوی  تحلیل بک لینک است.تجزیه و تحلیل بک لینک عامل مهمی است که به ایجاد لینک قوی و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای یک دامنه یا صفحه وب فردی کمک می کند.

به طور کلی دو نوع تحلیل بک لینک وجود دارد: تحلیل بک لینک جزئی و تحلیل بک لینک کامل. تجزیه و تحلیل بک لینک جزئی به تجزیه و تحلیل نمایه بک لینک صفحات وب یا زیرپوشه های جداگانه در دامنه شما، با توجه به مجموعه ای از معیارهای SEO تعریف شده اشاره دارد. در مقابل، تجزیه و تحلیل کامل بک لینک با مجموع تمام بک لینک های یک دامنه انجام می شود.معمولاً یک نمایه بک لینک لیست ساده ای از صفحات منبع و متن لنگر آنها است. این به عنوان یک روش انتزاعی برای توصیف بک لینک های ترکیبی بدون پرداختن به جزئیات دقیق اینکه چرا یک بک لینک قوی است، استفاده می شود.

چگونه از تجزیه و تحلیل بک لینک استفاده کنیم تا بیشترین بهره را از لینک سازی ببریم

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که رقابت تمام بک لینک های خود را از کجا می آورد؟ تحلیل بانکی رقابتی به این سوال پاسخ خواهد داد.

مهمتر از آن، تجزیه و تحلیل کیفی به شما کمک می کند تا با تمرکز بر فرصت های با کیفیت بالا، بیشترین بهره را از کمپین های پیوند خود ببرید. در حالی که زمانی کمیت لینک بر سئو حاکم بود، اما کیفیت در جایگاه دوم قرار گرفت.

پروفایل پیوند، لیست ترکیبی از همه بک لینک ها در یک دامنه یا یک صفحه وب است. برخی از سئوکارها این را تا حد زیادی انجام می دهند و پروفایل پیوند خود را با رقبا مقایسه می کنند تا نتیجه مشابهی به دست آورند.ما نمی گوییم که شما باید تا این حد پیش بروید. اما اگر می‌خواهید برای ساختن لینک‌ها وقت بگذارید، منطقی است که بر روی آن‌هایی تمرکز کنید که از صفحات مرتبط و معتبری می‌آیند که می‌توانید یک لینک سرمقاله (در محتوا) دریافت کنید.اگر زمانی را صرف ایجاد لینک کنید، تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند فرصت هایی را برای به دست آوردن پیوندهای مرتبط و با اعتبار بالا نشان دهد. #سئو #لینک سازی

پس از ساخت لینک های موفق، باید یک تحلیل بک لینک دیگری برای مقایسه انجام دهید. این بررسی تضمین می کند که لینک سازی که انجام داده اید، قدرت نمایه بک لینک دامنه شما را بهبود بخشیده است، که ممکن است رتبه آن را در موتور جستجو بهبود بخشد.

یکی از دقیق‌ترین انواع تحلیل بک لینک رقابتی، مستقیماً بر روی بک لینک‌های رقبا انجام می‌شود. ابتدا باید رقبای مستقیم خود را مشخص کنید اگر قبلاً لیستی ندارید. صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) را برای مهمترین عبارات جستجوی خود بررسی کنید تا متوجه شوید که رقبای شما در جستجو چه کسانی هستند. اینها ممکن است با آنچه که شما معمولاً به عنوان رقابت در نظر می گیرید متفاوت باشد.معمولاً شما برای رتبه بندی موتورهای جستجو با آن وب سایت هایی – صرف نظر از منطقه – که تخصص را با شرکت شما به اشتراک می گذارند و در رتبه بندی کلمات کلیدی با آنها رقابت می کنید، رقابت خواهید کرد. دانستن اینکه رقبای شما به چه چیزی لینک می دهند اغلب یک استراتژی ساخت لینک فوق العاده موثر است.

ابزارهای رایگان و پولی زیادی برای تجزیه و تحلیل بک لینک های رقبا وجود دارد. به خاطر داشته باشید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید، دریافت می کنید. گزینه های رایگان احتمالاً حاوی تبلیغات و تجزیه و تحلیل عمیق کمتری هستند، در حالی که گزارش های پولی حاوی تجزیه و تحلیل بک لینک قوی و جامع هستند. با این حال، گزینه های رایگان ممکن است هنوز یک نقطه شروع مفید باشد.

در زیر ما برخی از موثرترین ابزارها را برای تجزیه و تحلیل بک لینک ها برای دامنه خود و رقیبتان معرفی کرده ایم.

بک لینک ها در گزارش به چه معنا هستند؟

بک لینک ها در یک گزارش، صفحه منبعی هستند که انکر تکست (یا بک لینک رقیب) پس از کلیک روی آن، بیننده را به آن می رساند. با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک، می توانید تعیین کنید که چه لینک هایی کار می کنند و کدام لینک های بد یا سمی هستند. سپس می توانید از این اطلاعات برای تأثیرگذاری بر استراتژی ساخت لینک خود استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که دامنه شما یا صفحه وب خاصی در دامنه شما حاوی پیوندهای شکسته است، می توانید برای یافتن و رفع خرابی یا شکستن پیوندها، اصلاح لینک انجام دهید

بک لینک های از دست رفته بعداً می خواهید آنها را با URL های به روز شده به روز کنید.

ابزار بررسی بک لینک این فرآیند را خودکار می کند، بنابراین لازم نیست روی هر پیوندی به صورت دستی کلیک کنید تا تشخیص دهید که آیا یکی از آنها خراب است یا خیر.

مزایای تجزیه و تحلیل بک لینک

اگرچه پیوندها در طول سال ها از اهمیت خود کاسته شده اند، اما همچنان به عنوان رای اعتماد عمل می کنند. پیوند از یک منبع مرتبط و تثبیت شده نشانه ای از اعتبار است – این روزها کیفیت بر کمیت بیشتر است.

نگهداری منظم دامنه باید شامل ممیزی بک لینک و سئو باشد تا مزایای تجزیه و تحلیل بک لینک شما به حداکثر برسد. از آنجایی که بک لینک ها در طول زمان تغییر می کنند – برخی را برنده می شوید و برخی را از دست می دهید – تجزیه و تحلیل بک لینک های شما از هرگونه غافلگیری ناخوشایند جلوگیری می کند و شما را در جریان فرصت های جدید قرار می دهد.

تجزیه و تحلیل روتین بک لینک می تواند به شما در مورد هرزنامه احتمالی لینک هشدار دهد و قبل از اینکه گوگل انجام دهد اقدامات اصلاحی انجام دهد. #سئو #لینک سازی

تجزیه و تحلیل بک لینک چه بینشی می تواند در مورد سایت شخصی شما ارائه دهد؟‌

مزایای تجزیه و تحلیل بک لینک متعددی را می توان از یک حسابرسی مناسب به دست آورد. این شامل درک کیفیت بک لینک ها، ارتباط آنها و استفاده آنها از انکر تکست است.

معیار های  تشخیص بک لینک قوی بک لینک های با کیفیت آنهایی هستند که:

از صفحات معتبر بیایید

مرتبط هستند

از انکر تکست مناسب استفاده کنید.

در محتوای اصلی ظاهر شود (برخلاف سرصفحه، پاورقی یا نوار کناری)

تجزیه و تحلیل بک لینک می تواند نشان دهد که شما چقدر به هدف دستیابی به لینک های با کیفیت بالا دست یافته اید. به همین ترتیب، می‌تواند به آشکار کردن کاستی‌هایی که ممکن است بر توانایی شما در رتبه‌بندی تأثیر بگذارد کمک کند.

با انجام تجزیه و تحلیل بک لینک رقابت خود چه چیزی می توانید بیاموزید؟‌

در حالی که ردیابی رتبه می تواند به شما بگوید که یک صفحه چقدر خوب کار می کند، تجزیه و تحلیل بک لینک حداقل بخشی از پاسخ به اینکه چرا یک صفحه آنقدر خوب انجام می دهد را ارائه می دهد. همان تجزیه و تحلیلی که در سایت خود انجام می دهید را می توان در رقابت انجام داد و در عین حال فرصت های پیوند جدید را نشان داد. دیگر نمی توانید تعجب کنید که آنها پیوندهای خود را از کجا دریافت می کنند!

معیار های  تشخیص بک لینک قوی

ابزارها و داده های تحلیل بک لینک

ما آن را دریافت می کنیم. همه اینها ممکن است پیچیده به نظر برسد. و اگر شما یک متخصص سئو نیستید، ممکن است مانند یک زبان متفاوت و پر از مبهم های بسیار فنی به نظر برسد. با این حال، خبر خوب این است که تجزیه و تحلیل بک لینک بسیار عالی و سایر ابزارهای SEO در دسترس است.

بیایید در مورد ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک سئو و داده هایی که ارائه می کنند صحبت کنیم. برخی رایگان هستند. بعضی ها پول می گیرند. گزینه های رایگان اطلاعاتی را ارائه می دهند که مطمئناً داشتن آنها خوب است. اما گزینه های پولی بینش بیشتر به همراه داده های بهتر و قابل اعتمادتر را در اختیار شما قرار می دهند.

Ahrefs یک بررسی کننده بک لینک رایگان دارد که نیازی به ثبت نام ندارد. تعدادی از معیارهای لینک ارزشمند را ارائه می دهد و مهمتر از آن، به نظر می رسد که آنها بهترین داده های بک لینک را دارند. اما همه بک لینک های خود را در نسخه رایگان نخواهید دید – برای این کار باید به یک نسخه پولی ارتقا دهید.

جستجوگر بک لینک Ahrefs

اهرفس

SEO Spyglass نیز یک پیشنهاد دارد، اما نمی تواند به اندازه Ahrefs بک لینک ها را شناسایی کند.

جستجوگر بک لینک جاسوسی SEO

SEO Spyglass

کنسول جستجوی گوگل به دلایل مختلفی ابزار همه کاره است. اما کسانی که از آن برای تجزیه و تحلیل بک لینک استفاده می کنند ممکن است آن را محدود کنند. در حالی که می توانید لیستی از بک لینک ها را به یکی از صفحات خود دریافت کنید، هیچ معیار مرتبطی وجود ندارد. همچنین، توجه داشته باشید که این فقط با سایتی قابل استفاده است که شما آن را تأیید کرده اید – بنابراین با این ابزار هیچ گونه تجزیه و تحلیل پروفایل لینک رقابتی انجام نخواهید داد.

کنسول جستجوی گوگل

ارزیابی کیفیت بک لینک

کیفیت بک لینک در حال حاضر مهمتر از تعداد بک لینک های دریافتی است – تغییر قابل توجهی نسبت به یک دهه یا بیشتر.

چه معیارهایی برای یک بک لینک با کیفیت ایجاد می کند؟

معیار های  تشخیص بک لینک قوی  یک بک لینک خوب ویژگی های متمایزی دارد. هنگام انجام ارزیابی کیفیت بک لینک، این عوامل را در نظر داشته باشید. این معیار شامل:

اعتبار صفحه

در حالی که برخی احساس می‌کنند که Domain Authority مهم است، Page Authority مستقیماً معادل ارزش یک لینک است. اگر یک صفحه سودمند و پربازدید در یک دامنه پربازدید به همان اندازه به محتوای وب سایت شما پیوند می دهد، موتورهای جستجو آن را به عنوان رأیی برای کیفیت محتوای شما در نظر می گیرند.

ارتباط صفحه

باید درجاتی از ارتباط بین صفحه شما و صفحه ارجاع دهنده وجود داشته باشد. به طور شهودی، این منطقی است. به هر حال، بدون این ارتباط، هر کسی که روی پیوند کلیک کند، به محض اینکه متوجه شود صفحه پیوند شده هیچ ارتباطی با موضوعی که دنبال می‌کند ندارد، به سرعت آن را ترک می‌کند. گوگل می تواند به راحتی با اندازه گیری نرخ پرش این موضوع را تعیین کند.

کیفیت صفحه

صفحات باکیفیت صفحاتی هستند که میزان بالایی از تخصص، اقتدار و اعتماد را نشان می دهند. می‌توانید با استفاده از همان معیارهایی که Google در دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت جستجوی خود انجام می‌دهد، آنها را ارزیابی کنید. از طرف دیگر، می توانید از معیارهای اختصاصی مانند Domain Authority (DA) و Page Authority (PA) استفاده کنید. ابزارهای تحلیل بک لینک معمولاً این معیارها را ارائه می دهند و پروکسی خوبی برای کیفیت هستند.

موقعیت پیوند

یک پیوند از محتوای اصلی ارزش بیشتری نسبت به پیوندی دارد که از یک فوتر، سرصفحه یا نوار کناری آمده است. تا حدی این به متن اطراف مربوط می شود که زمینه بیشتری را برای ارتباط پیوند فراهم می کند. همانطور که این مقاله توسط بیل اسلاوسکی توضیح می دهد، همه چیز در مورد متن لنگر نیست.

پیوندهای بد (سمی) را شناسایی کنید؟

لینک های سمی لینک های بدی هستند، اگرچه بحث کیفیت نیست. آنها مواردی هستند که می توانند منجر به جریمه دستی شوند و بر توانایی شما برای رتبه بندی تأثیر بگذارند.هر چیزی که نشان دهنده یک طرح پیوند باشد باید سمی در نظر گرفته شود. انواع علائمی وجود دارد که می تواند این نوع پیوندها را نشان دهد، از جمله:

دامنه پیوند دهنده توسط گوگل ایندکس نشده است (این ممکن است نتیجه یک جریمه دستی باشد).

به نظر می رسد این سایت صرفاً برای پیوند وجود دارد.

به نظر می رسد دامنه پیوند دهنده بخشی از یک شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) باشد.

متن لنگر بیش از حد بهینه شده است (همان عبارتی که به طور مداوم به عنوان متن لنگر استفاده می شود غیر طبیعی است).

صفحه ارجاع دهنده به بدافزار آلوده شده است.

پیوند از یک انجمن بدون تعدیل می آید.

همان صفحه را می توان در دامنه های مختلف که به سایت شما پیوند می دهند (صفحه آینه) یافت.

می‌توانید در مورد نحوه اعمال نشانگرهای سمی مختلف توسط Semrush’s Backlink Audit Tool به منظور تعیین سمیت آن، بیشتر بخوانید.

چگونه لینک های سمی را حذف می کنید؟

پیوندهای سمی را می توان با استفاده از ابزار Disavow Links Google که از طریق کنسول جستجوی گوگل  قابل دسترسی است حذف کرد.

ابزار Disavow در کنسول جستجوی گوگل

توجه داشته باشید که فقط باید از این روش در بدترین شرایط استفاده کنید. اگر اقدامی دستی علیه سایت خود برای پیوندهای غیرطبیعی دارید، یا فکر می کنید ممکن است یکی را دریافت کنید، از سایت دیگر بخواهید آن پیوندها را حذف کند. اگر این امکان پذیر نیست، به عنوان آخرین راه حل می توانید آن سایت ها را با استفاده از ابزار آنها رد کنید.

اساساً، شما یک فایل متنی از پیوندها، دامنه ها یا زیر دامنه ها را با استفاده از یک فرمت خاص ایجاد می کنید و آن را در کنسول جستجو آپلود می کنید. در اینجا دستورالعمل های گوگل آمده است.لینک‌های با کیفیت بالا، لینک‌های با کیفیت پایین، و همه چیز در این بین وجود دارد – و سپس مواردی وجود دارند که سمی در نظر گرفته می‌شوند. تجزیه و تحلیل پیوند به شما کمک می کند موقعیت هایی را شناسایی کنید که می توانند بر توانایی سایت شما برای رتبه بندی تأثیر منفی بگذارند. انجام همان تجزیه و تحلیل بر روی رقبای شما می تواند فرصت های جدیدی را برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا نشان دهد. و همچنین با خرید بک لینک قوی و تضمینی  می توانید  به توانایی های سایت خود افزوده.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.