نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی 

نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی 

نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی

نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی 
نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی

نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی گوگل یک میدان جنگ رقابتی برای کسب و کارها است که در آن هر شرکتی تلاش می کند تا محتوای خود را بالاتر نشان دهد. در حالت ایده‌آل، به محض ایجاد محتوای شما، بلافاصله در نتایج جستجوی برتر گوگل برای مخاطبان هدف شما قابل دسترسی خواهد بود. با این حال، ما در دنیای ایده‌آلی زندگی نمی‌کنیم، بلکه در دنیایی زندگی می‌کنیم که اگر می‌خواهید زنده بمانید، باید روی سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) تمرکز کنید.

در حقیقت:

“بیش از 75٪ از مردم از صفحه اول جستجوی آنلاین عبور نمی کنند”

“بیش از 25٪ از مردم روی اولین نتایج در جستجوی آنلاین کلیک می کنند”

همچنین تضمینی برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل حتی برای جستجوهایی که با استفاده از نام کسب و کارتان انجام می شود، ندارید. علیرغم چالش های رتبه بندی بالاتر در نتایج جستجو، هنوز راه های زیادی برای بهینه سازی وب سایت شما وجود دارد، بنابراین سیگنال های مثبت به گوگل و سایر موتورهای جستجو ارسال می شود. اگرچه بسیاری از بازاریابان روی استراتژی های کلمات کلیدی یا محتوا تمرکز می کنند، اما نمی توانند به تنهایی ترافیک را افزایش دهند. یک جنبه اغلب در مورد سئو نادیده گرفته می شود: رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید، زیرا در حال حاضر رسانه های اجتماعی بیش از 3.78 میلیارد کاربر دارند که 48٪ از جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

گرافیک رسانه های اجتماعی«سئوی رسانه‌های اجتماعی» به این موضوع مربوط می‌شود که چگونه فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند وب‌سایت‌ها را در موتورهای جستجو به روشی ارگانیک رتبه‌بندی کنند.

کسب‌وکارهای آنلاین به‌طور فزاینده‌ای برای مشتریان رقابت می‌کنند تا برند خود را در رسانه‌های اجتماعی و همچنین در صفحات نتایج موتورهای جستجو جلب کنند. (SERP)

بنابراین، بسیاری از کسب‌وکارها بر روی بهینه‌سازی یکی یا دیگری تمرکز می‌کنند تا بتوانند برتری نسبت به رقبای خود داشته باشند. با این حال هر دو کانال اگر به درستی انجام شوند می توانند از یکدیگر تعریف کنند.

در این مقاله امیدواریم ارتباط بین سئو و رسانه های اجتماعی و نقشی که رسانه های اجتماعی می توانند برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما ایفا کنند را به نمایش بگذاریم.

تاثیر رسانه های اجتماعی بر رتبه بندی جستجو

زمانی که از بازاریابان دیجیتال پرسیده می شود که آیا ارتباطی بین رسانه های اجتماعی و سئو وجود دارد یا خیر، اختلاف نظر دارند. یک موضع رایج وجود دارد که رسانه های اجتماعی مستقیماً بر SEO شما تأثیر نمی گذارد. این بدان معناست که سیگنال‌های اجتماعی مانند پیوندهایی از فیس‌بوک، پینترست یا توییتر ممکن است آگاهی از برند را در آن سایت‌ها ایجاد کنند، اما الگوریتم موتور جستجو آن را به عنوان یک سیگنال رتبه‌بندی نمی‌بیند.

با وجود این، رسانه های اجتماعی می توانند تأثیر قابل توجهی بر SEO و رتبه بالاتر وب سایت شما در SERP داشته باشند. اگرچه رسانه‌های اجتماعی به معنای مستقیم یا سنتی بر رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند، اما اهمیت عمیق‌تری برای سئو دارند.

هم سئو و هم رسانه های اجتماعی را نمی توان در نقششان در کمک به تحقیقات مشتریان، کشف محصولات و خدمات یا کمک به تصمیم گیری خرید نادیده گرفت. این کانال های بازاریابی هر دو می توانند در قیف فروش استفاده شوند، اما تمرکز بر روی یکی بر دیگری آسان است.

در سال 2019، Quicksprout پستی منتشر کرد که حاوی اینفوگرافیک نحوه ورود سئو به وضعیت جدیدی در پاسخ به برخی به‌روزرسانی‌های الگوریتم کلیدی ایجاد شده توسط Google و شروع محتوا به عنوان پادشاه است.

گرافیک محتوای سئو قدیمی و سئو جدید

اینفوگرافیک نشان دهنده چگونگی تغییر سئو در پست به‌روزرسانی‌های گوگل است، اما به‌ویژه به اهمیتی که برندها در هنگام اعمال استراتژی سئوی خود در رسانه‌های اجتماعی می‌دهند، اشاره می‌کند.

گرافیک کلمات کلیدی سئو قدیمی و جدید سئو

بنابراین سئوی جدید بر جستجوهای طولانی و محتوای با کیفیت تمرکز دارد که هدف آن جذب مخاطب خاص است. به نظر می رسد رسانه های اجتماعی برای برآوردن این نیازها عالی هستند. با این وجود، ارزش نگاه کردن به پاسخ گوگل به سوال سئو را دارد. در سال 2014، یکی از دانشمندان کامپیوتر گوگل در ویدئویی اشاره کرد که سیگنال‌های اجتماعی، از جمله معیارهایی مانند لایک‌ها یا فالوورهای رسانه‌های اجتماعی، که نشان‌دهنده حضور و اعتبار یک نمایه هستند، هیچ تاثیری بر رتبه‌بندی جستجو ندارند.

به طور طبیعی این بیانیه بازاریابان را در عدم اطمینان قرار داد. قبل از سال 2014 بسیاری از بازاریابان در دنیای دیجیتال بر این فرض بودند که الگوریتم گوگل سیگنال های اجتماعی را به عنوان معیاری برای کیفیت و اعتماد در نظر می گیرد. این دلیل خوبی دارد زیرا 3 سال قبل، در سال 2010 کاتز اشاره کرد که چگونه سیگنال های اجتماعی یک عامل مستقیم هستند. این فرض منطقی را به دست می دهد که تأثیر سیگنال های اجتماعی می تواند دوباره تغییر کند، با این حال، پس از سال 2014، گوگل در مورد این موضوع سکوت کرده است.

محتوای رسانه‌های اجتماعی ایندکس می‌شود: Google در واقع صفحات و نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی را می‌خزد و فهرست می‌کند. همچنین با آن‌ها مانند هر صفحه HTML وب‌سایت دیگری رفتار می‌کند:

گرافیک نمایه سازی رسانه های اجتماعی

با این حال، اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی و تعداد فالوورها هنگام رتبه‌بندی یک سایت در نظر گرفته نمی‌شود، زیرا به این معنی است که یک سایت کمتر مرتبط و هرزنامه می‌تواند در بالای نتایج جستجو قرار گیرد. همچنین تعداد زیادی از آنها برای خزیدن و پیگیری وجود دارد.

بنابراین آیا رسانه های اجتماعی اصلاً بر سئو تأثیر می گذارند؟

اگرچه شبکه های اجتماعی ممکن است مستقیماً به سئو کمک نکنند، اما تأثیر قابل توجهی در رتبه سئو شما دارند. در سال 2018 Hootsuite آزمایشی را برای اثبات این موضوع انجام داد. آنها با انجام آزمایشی بر روی نتایج سئو برای مقالات نوشتاری خود دریافتند که مقالاتی با ارتقاء اجتماعی و تعامل به طور متوسط ​​22 درصد افزایش در رتبه بندی موتورهای جستجو دارند.

بیایید بیشتر در دیدگاه های مختلف در مورد چه جامعه ای غوطه ور شویم

اکنون که سیگنال‌های اجتماعی تأثیر مستقیمی بر سئو ندارند، رسانه‌ها می‌توانند برای سئو و نحوه برخورد بازاریابان دیجیتال با رسانه‌های اجتماعی انجام دهند.

چگونه به رسانه های اجتماعی نزدیک شویم وقتی می خواهیم نتایج جستجوی بالاتری داشته باشیم

بنابراین بازاریابان چگونه باید به رسانه های اجتماعی برخورد کنند. با توجه به اینکه سیگنال های اجتماعی تاثیر مشکوکی بر رتبه سایت دارند، آیا اصلاً ارزش تعامل با رسانه های اجتماعی را دارد؟ آیا رویکرد «یک اندازه متناسب با همه» وجود دارد که بتواند برای همه کارساز باشد؟ بیایید بررسی کنیم که نشانگرهای دیجیتال چگونه به کانال های اجتماعی خود نزدیک می شوند تا بیشترین بهره را از آنها ببرند و سئوی خود را به حداکثر برسانند.

رتبه بندی پروفایل های رسانه های اجتماعی در SERP

اگرچه اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی بر موقعیت صفحات وب در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) تأثیر نمی‌گذارند، پروفایل‌های اجتماعی شما همچنان می‌توانند بر محتوای نتیجه جستجو تأثیر بگذارند. برای برندها، برخی از بهترین نتایج فهرست جستجو، نمایه های رسانه های اجتماعی هستند.

اگر بخواهید «بازاریابی دیجیتال هوشمندتر» را در گوگل جستجو کنید، فهرست دوم به عنوان رسانه اجتماعی Linkedin ظاهر می شود در حالی که رتبه سوم فیس بوک است.

برای “مک دونالد” صفحه وب آنها به طور طبیعی در نتایج اول است، اما دومین نتیجه جستجو برای یک رسانه اجتماعی است، در حالی که سومین یک سرویس تحویل است و تنها پس از آن صفحه ویکی پدیا قرار می گیرد. رسانه های اجتماعی می توانند راهی موثر برای تسلط بر صفحه اول نتایج باشند.

به طور کلی صفحات اجتماعی می توانند یک برند را انسانی کنند. آنها شخصی تر هستند و به شما امکان می دهند با یک برند ارتباط برقرار کنید. اغلب زمانی که شخصی در حال تحقیق درباره یک برند است و کانال های اجتماعی در نتایج جستجو بالا هستند، به همان اندازه احتمال دارد که روی آنها کلیک کنند تا سایت اصلی خود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کانال‌های اجتماعی هدف مهمی را در موتورهای جستجو انجام می‌دهند و برای گوگل و همچنین مردم اهمیت دارند.

ایجاد حضور در رسانه های اجتماعی با تعامل و محتوای به روز چند مزیت دارد: رسانه های اجتماعی لایه دیگری از تعامل و شخصیت را برای برند شما اضافه می کنند. نمایه های رسانه های اجتماعی شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند و به جای رقبا فضای SERP را اشغال می کنند. از آنجایی که کانال‌های اجتماعی اغلب در نتایج جستجو بالا ظاهر می‌شوند، مخاطبان هدف شما می‌توانند عمیق‌تر با برند شما ارتباط برقرار کنند و احتمال اینکه شما در میان رقبا پیدا شوید، بیشتر است.رسانه های اجتماعی موتورهای جستجوی جدید هستند

دوران جستجو در گوگل یا بینگ به تنهایی گذشته است. نه تنها موتورهای جستجو بیشتر از همیشه هستند، بلکه کانال های رسانه های اجتماعی نیز بیشتر به عنوان موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرند. پاتل تا آنجا پیش می رود که می گوید رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به سئوی جدید هستند.بسیاری از مشتریان در رسانه های اجتماعی فعال هستند و حتی در تلاش برای کشف شرکت ها از طریق اینستاگرام یا توییتر به جای یک موتور جستجو هستند. این دلیل دیگری است که شرکت ها می توانند از داشتن محتوای خود در رسانه های اجتماعی سود ببرند

بنابراین، شرکت ها نباید رسانه های اجتماعی را نادیده بگیرند، بلکه باید مزایای رسانه های اجتماعی را به عنوان یک موتور جستجو بشناسند. علاوه بر این، کار بر روی سئوی رسانه های اجتماعی و ایجاد محتوای با کیفیت در رسانه های اجتماعی ممکن است به کشف محصول شما و نه فقط در رسانه های اجتماعی کمک کند. این به این دلیل است که برندهایی مانند اینستاگرام یا فیس بوک اغلب پروفایل هایی مشابه با برند شما دارند. اگر می خواهید متمایز شوید و به مشتریان خود کمک کنید تا برند شما را به روشی ساده شناسایی کنند، باید نمایه خود را بهینه کنید.

تاثیر NAP ها

به خاطر داشته باشید که گوگل مشروعیت یک تجارت را از طریق NAP تأیید می کند. به نام، آدرس و شماره تلفن شما نیز شناخته می شود. Google با خزیدن در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و یافتن اطلاعات مرتبطی که می‌تواند از کسب‌وکار شما پشتیبانی کند، این موضوع را بررسی می‌کند.گوگل اطلاعات ثابت را دوست دارد، بنابراین یکسان بودن نام حساب شما در بین تمام پروفایل های اجتماعی برای سئو عالی است. اطلاعات بهینه شده مانند ایمیل‌ها و آدرس‌ها که در میان حساب‌های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته می‌شوند، باعث می‌شود کسب‌وکار شما قابل اعتماد به نظر برسد و بنابراین زمان راحت‌تری برای رتبه‌بندی بالاتر خواهید داشت.

بینگ و سیگنال های اجتماعی

برخلاف گوگل، بینگ موضع ثابتی در مورد تاثیر رسانه های اجتماعی بر سئو دارد. تایید شده است که Bing از سیگنال های اجتماعی به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده می کند. دستورالعمل‌های وب‌مستر بینگ بیان می‌کند: «رسانه‌های اجتماعی در تلاش امروزی برای رتبه‌بندی خوب در نتایج جستجو نقش دارند… این سیگنال‌های مثبت می‌توانند در بلندمدت بر نحوه رتبه‌بندی ارگانیک شما تأثیر بگذارند».

 چگونگی نقش سوشیال مدیاها در کمک به سئوی خارجی

الگویی در بین وب سایت های با رتبه برتر در گوگل وجود دارد. همه آنها تمایل دارند سیگنال های اجتماعی قوی داشته باشند و هدفشان رشد برند خود از طریق تعامل با استفاده از محتوا و ارتباطات است.

استراتژی بازاریابی سئو تا حد زیادی بر استفاده از داده ها برای درک نیازهای مصرف کننده، نگاه کردن به مرتبط ترین کلمات کلیدی و پرس و جو در صنعت و تولید محتوای متمرکز بر آنها متکی است. در سال 2022، رسانه های اجتماعی به روشی بسیار مشابه عمل می کنند. در واقع، یوتیوب به عنوان دومین موتور جستجوی محبوب با فیس بوک در رتبه چهارم توسط Search Engine Journal قرار گرفته است.

رسانه‌های اجتماعی به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که با استفاده از کلیدواژه‌ها و هشتگ‌ها تا حد امکان افراد زیادی را با کانال‌های اجتماعی اصلی مرتبط می‌کنند تا مردم بتوانند برندها را به آسان‌ترین راه پیدا کنند. از طریق الگوریتم رسانه های اجتماعی، محتوا برای هر فرد تنظیم می شود و کاربر به راحتی می تواند حساب ها را پیدا کند. اگر برند شما در رسانه های اجتماعی درگیر نباشد، هرگز به مخاطبان هدف شما توصیه نمی شود.

نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی

یک استراتژی موثر رسانه اجتماعی برای سئو را می توان با حداقل منابع ایجاد کرد. صرفاً در فیس بوک، لینکدین یا توییتر به عنوان کانال ارتباطی برای مشتریان خود، می تواند در درازمدت نتیجه دهد و شهرت شما را به ارمغان بیاورد، کانال جدیدی از ترافیک ایجاد کند و به مشتریان خود نزدیکتر شود، همه اینها به رشد برند شما کمک می کند. .

حدود 71 درصد از مشتریانی که تجربیات مثبتی از برندها در رسانه‌های اجتماعی دریافت کردند، همان برند را به خانواده یا دوستانشان توصیه می‌کنند. به گفته اوبرلو این نشان می‌دهد که رسانه‌های اجتماعی می‌توانند در ایجاد ترافیک و اهمیت خدمات آنلاین به مشتریان که فراتر از وب‌سایت شما است، ایفا کنند.

این خلاصه از روش ها و  نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی  شما تأثیر می گذارند را بررسی کنیدآگاهی از برند – شما می توانید با ایجاد محتوای با کیفیت و جذاب، برند خود را بازاریابی کنید. اگر کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی به طور مداوم در معرض دید قرار گیرد، هنگامی که نام برند شما را جستجو می کنند، برای مخاطبان هدف شما آشنا می شود. از طریق استفاده از هشتگ ها، نظرات و برچسب ها می توانید آگاهی و فالوورهای جدید را افزایش دهید.

سئوی محلی – از آنجایی که گوگل پست‌های رسانه‌های اجتماعی را مانند هر وب‌سایت دیگری بررسی می‌کند، می‌توانید با کپی کردن NAP‌های خود (نام، آدرس، شماره تلفن) از وب‌سایت‌تان در شبکه‌های اجتماعی‌تان به منظور شناسایی به صورت محلی از مزایای آن بهره ببرید. نظرات مشتریان و کلمات کلیدی مرتبط نیز بر رتبه محلی تأثیر می گذارد. آیا می دانستید که نظرات فیس بوک در نتایج گوگل نمایش داده می شود؟ اینها می توانند یک مشتری محلی را متقاعد کنند که برند شما را نسبت به رقبا بررسی کند.

لینک سازی – لینک بیلدینگ یکی از راه های کلیدی برای افزایش رتبه شما در SERP است. نام تجاری شما در پلتفرم های اجتماعی توسط میلیاردها کاربر قابل کشف است. این امر شانس ایجاد بک لینک را افزایش می دهد و همچنین منابع دیگری که به برند شما ارجاع می دهند هر دو به افزایش سئو شما کمک می کنند.

منبع ترافیک اضافی – محتوای به اشتراک گذاشته شده از طریق کانال های اجتماعی می تواند ترافیک دریافت کند حتی اگر از رتبه بندی گوگل پنهان باشد. رسانه های اجتماعی همچنین می توانند به عنوان موتور جستجوی خود عمل کنند.گوگل متوجه افزایش ترافیک از طریق رسانه های اجتماعی یا افرادی که محتوای خارج از رسانه های اجتماعی را پیوند می دهند، وب سایت شما را مرتبط نشان می دهد و احتمالاً رتبه بندی گوگل شما را افزایش می دهد و محتوای وب سایت شما را سریعتر ایندکس می کند.تقویت محتوا – با افزایش حضور رقبای آنلاین، کشف محتوای شما می تواند چالش برانگیز باشد. صفحات اجتماعی می توانند به روش های مختلف به یافتن محتوای شما کمک کنند. اگر سایت شما نتواند در صفحه اول موتور جستجو ظاهر شود، این کار موثر است.

اعتماد و اعتبار – هر چه خدمات شما گرانتر باشد، تحقیقات بیشتری توسط مشتری انجام می شود. هنگامی که شخصی در حال تحقیق در مورد شرکت شما است، از رسانه های اجتماعی می توان برای حمایت از شهرت آنلاین شما استفاده کرد و کانالی برای ارتباط مستقیم فراهم می کند. وقتی مشتری نظرات، نظرات و جوایز مثبتی را در رسانه های اجتماعی می بیند، تصویری عالی از برند شما ایجاد می کند. رسانه های اجتماعی همچنین یک پلت فرم منحصر به فرد برای نمایش موضع شما در مورد مسائل اجتماعی، زیست محیطی و سیاسی فراهم می کنند.

نتیجه نقش سوشیال مدیاها در سئوی خارجی:

در گذشته گوگل این موضع را داشت که رسانه‌های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی جستجو ندارند، اما هیچ اطمینانی وجود ندارد که این موضع تغییر نخواهد کرد.

علیرغم موضع گوگل، ثابت شده است که فعال بودن در رسانه های اجتماعی تأثیر مثبتی بر نتایج جستجو دارد، هرچند نه مستقیم. در واقع، یک مطالعه Hootsuite در رسانه های اجتماعی و SEO نشان داد که محبوبیت اجتماعی به رتبه بندی در گوگل کمک می کندگوگل همچنین به نحوه قرارگیری توییتر و فیس بوک در فهرست وب اشاره می کند و مانند هر صفحه وب دیگری خزیده می شود و سپس به نتایج جستجو بازگردانده می شود. در واقع، تعامل با رسانه های اجتماعی می تواند در SERP ها رتبه بالایی داشته باشد که می تواند به برند شما در میان اکانت های اسپم یا تکراری توجه شود و به شناسایی برند شما در بین رقبا کمک کند.

پس از همه، رسانه های اجتماعی در مورد جذب و رشد مخاطبان شما هستند، بنابراین طبیعی است که رسانه های اجتماعی با موتورهای جستجو که هدفشان اشتراک گذاری اطلاعات و ایجاد ارتباط بین افراد است، رابطه هماهنگ داشته باشند. بازاریابان باید دامنه خود را گسترش دهند و مزایایی را که رسانه های اجتماعی می توانند برای استراتژی سئوی خود به ارمغان بیاورند در نظر بگیرند.بازاریابان همچنین باید در نظر داشته باشند که مشتریان می توانند محتوا را به روش های متعددی پیدا کنند و گاهی اوقات رسانه های اجتماعی را به موتورهای جستجو ترجیح می دهند. نمایه های رسانه های اجتماعی در نتایج صفحه اول نیز می توانند ترافیک بیشتری را ایجاد کنند. با سفارش طراحی سایت برای کسب و کار  خود می توانید با رسانه های اجتماعی جذب و رشد مخاطبان برای خود شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.