12 فاکتور اساسی سئو داخلی که باید بدانید

12 فاکتور اساسی سئو داخلی که باید بدانید

12 فاکتور اساسی سئو داخلی که باید بدانید

سئوی داخلی فرآیندی است که در آن محتوا، برچسب‌ها و لینک‌های داخلی صفحه به منظور بهبود دید جستجو انجام می‌شود. در اینجا 12 فاکتور اساسی سئو داخلی که باید بدانید را باهم بررسی خواهیم کرد.

12 فاکتور اساسی سئو داخلی که باید بدانید

 

هیچ نقطه ای وجود ندارد که بتوانید در آن بنشینید و استراحت کنید، محتوایی که سایت شما یک بار برای همیشه در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) قرار دارد.

مطمئناً، ممکن است امروز به اوج رسیده باشید، اما کار یک متخصص SEO هرگز تمام نمی شود.

هر تغییری در الگوریتم گوگل یا محتوای رقیب می‌تواند شما را از رتبه اول حذف کند، به این معنی که باید با تغییرات همراه باشید.

و این بدان معناست که سئوی داخلی شما باید در نقطه مورد نظر باشد. اما قبل از اینکه به آن بپردازیم، مهم است که یک نمای کلی از نحوه کار گوگل و سایر موتورهای جستجو داشته باشیم.

مبانی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو خزنده ها یا عنکبوت ها را برای کاوش در اینترنت می فرستند. آنها پیوندهایی را از یک سایت به سایت دیگر دنبال می کنند و نقشه ای از محتوا به نام فهرست جستجو می سازند.
در فرآیند کاوش در سایت‌ها، این خزنده‌ها همچنین محتوای آنها را ارزیابی می‌کنند و تعیین می‌کنند که چه نوع اطلاعاتی در آن وجود دارد.

سپس این داده ها توسط الگوریتم موتور جستجو برای تعیین میزان پاسخگویی محتوای آن سایت خاص به پرسش های کاربران استفاده می شود.

هرچه بهتر به پرس و جو پاسخ دهد، در SERP رتبه بالاتری خواهد داشت.

در تلاش بی پایان گوگل برای ارائه نتایج بهتر به کاربران، الگوریتم آن اغلب به روز می شود. این امر به ناچار منجر به تغییراتی در رتبه‌بندی می‌شود، که پس از آن به کسی نیاز دارد که وب‌سایت را برای بهبود یا اطمینان از رتبه‌بندی بهینه کند.

سئو درون صفحه چیست و چرا مهم است؟

سئوی درون صفحه، که گاهی به آن سئوی درون سایت نیز می گویند، فرآیندی است که در آن محتوا، برچسب ها و لینک های داخلی صفحه به منظور بهبود دید جستجو و افزایش ترافیک بهینه سازی می شود.

به عبارت دیگر، این وسیله ای برای بهینه سازی وب سایت شما برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بهتر وب سایت شما است.

و این، البته، با مجموعه ای از مزایا همراه است.

اولین مورد در مورد میزان ترافیک است.

پنج نتیجه ارگانیک اول در یک صفحه جستجو 67.60٪ از کل کلیک ها را به خود اختصاص می دهند. پنج نفر بعدی تنها 3.73 درصد را تشکیل می دهند. بنابراین، اگر می خواهید ترافیک داشته باشید، باید نزدیک به بالا باشید.

ثانیا، سایت های با رتبه بالا نرخ کلیک (CTR) بسیار بهتری دارند. اولین نتیجه جستجوی موبایل گوگل دارای میانگین CTR ارگانیک 26.9٪ است.

اکنون در نظر بگیرید که 92.4٪ از کاربران اینترنت که در تلفن همراه خود برای چیزی در نزدیکی خود جستجو می کنند، در همان روز از آن کسب و کار بازدید می کنند و می توانید متوجه شوید که سئوی ارگانیک می تواند روی نتیجه شما تأثیر بگذارد. و بهینه سازی روی صفحه یک عامل مهم در رتبه بندی ارگانیک شما است.

امیدواریم تا این مرحله، اهمیت سئو داخلی را درک کرده باشید. اکنون زمان شروع است. بیایید شروع کنیم …

12 عامل ضروری سئوی داخلی سایت

سئو داخلی را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم کرد: محتوا، HTML و معماری وب سایت. هر کدام را جداگانه بررسی خواهیم کرد.
محتوا
قبلاً شنیده اید: محتوا پادشاه است.

سئو بدون آن مانند یک ماشین اسپرت جدید و زیبا بدون موتور است – ممکن است زیبا به نظر برسد، اما به جایی نمی رسد. اما، همه محتواها یکسان ایجاد نمی شوند.

در اینجا فاکتورهای محتوایی که باید برای به حداکثر رساندن سئوی سایت خود در نظر بگیرید آورده شده است:

1. E-A-T

یکی از روش هایی که گوگل به سایت شما وزن می دهد بر اساس E-A-T یا تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن است.

در 175 صفحه از راهنمای کیفیت جستجوی گوگل، 135 بار ذکر شده است که باید نشان دهنده نقشی باشد که در الگوریتم های موتور جستجو ایفا می کند.

در حالی که گوگل تنها چند عنصر E-A-T (رتبه صفحه و پیوندها) را تایید کرده است، به طور کلی در زمینه سئو پذیرفته شده است که سیگنال های روی صفحه نقش مهمی در ارزیابی آن دارند.

2. کلمات کلیدی

ابتدایی ترین راه برای اینکه به آنها بگویید محتوای وب سایت شما به سؤال کاربر پاسخ می دهد، به زبانی است که شما استفاده می کنید.

صفحاتی که دارای کلمات کلیدی مورد استفاده در یک پرس و جو هستند، چه در متن، عنوان یا هر دو، به احتمال زیاد مرتبط با جستجو هستند.

گاهی اوقات تشخیص آن آسان است. اگر وب‌سایت یک فروشگاه مبلمان را بهینه می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید کلیدواژه‌هایی مانند [مبل]، [ست اتاق ناهارخوری] و .. را وارد کنید.

اگر یک فروشگاه تخصصی مبلمان است، باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی دم بلند مانند [بوفه های هنری مدرن] را درج کرده اید.

مشتریان هدف در جستجو و ایجاد محتوایی هستند که شامل این عبارات باشد. انجام تحقیق همیشه ایده خوبی است، بنابراین هیچ فرصتی را از دست ندهید.

3. نوشتن محتوای سئو شده

ایجاد محتوایی که هم موتورهای جستجو را در اولویت قرار دهد و هم بازدیدکنندگان انسانی را به سایت شما تبدیل کند چیزی شبیه هنر است.مگر اینکه قبلاً این کار را انجام داده باشید، نوشتن نسخه ای که به خوبی خوانده می شود و همچنان به بهترین شیوه های SEO پایبند باشد، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

ما یک قطعه کامل برای کمک به شما در تسلط بر هنر داریم، اما برخی از نکات کلیدی عبارتند از:
بر خوانایی تاکید کنید: محتوای شما باید به راحتی قابل اسکن باشد تا کاربران بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.
از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید: این تکنیک که به عنوان پر کردن کلمات کلیدی نیز شناخته می‌شود، در گذشته توسط متخصصان سئوی  برای گول زدن سیستم مورد استفاده قرار می‌گرفت، گوگل از سایت‌هایی که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، دید ضعیفی دارد. اگر در حال انجام این کار هستید، صفحه شما ممکن است در SERP کاهش یابد یا حتی به طور کلی حذف شود.
جملات و پاراگراف ها را مختصر نگه دارید:  با کوتاه نگه داشتن جملات و پاراگراف های خود از دور کردن کاربران خودداری کنید.
از عنوان‌های فرعی استفاده کنید: سرفصل‌های فرعی به دلیل اندازه خود برجسته هستند و توجه افرادی را که صفحه شما را اسکن می‌کنند به خود جلب می‌کنند. از مقدار کافی در محتوای خود استفاده کنید تا خوانندگان را به پایین صفحه هدایت کنید.

4. محتواهای بصری

استفاده از تصاویر، ویدئوها و اینفوگرافیک ها بیشتر از جذاب کردن صفحه شما از نظر بصری برای بازدیدکنندگان است. همچنین به شما فرصت هایی می دهد تا سئوی خود را تقویت کنید.

بیش از 36 درصد از مشتریان هنگام خرید آنلاین از جستجوی بصری استفاده می کنند، به این معنی که اگر از تصاویر استفاده نمی کنید، ترافیک را از دست می دهید.

اطمینان حاصل کنید که در صورت امکان متن همراه خود را بهینه می کنید.

برای جلوگیری از بارگذاری کند، از اندازه فایل های تصویری خود آگاه باشید. تصاویر خود را قابل اشتراک گذاری کنید تا فرصت های بک لینک را شناسایی کنید، که می تواند به تقویت E-A-T شما کمک کند.

HTML
زبان نشانه گذاری HyperText یا HTML کدی است که برای ساختار صفحات وب و محتوای آنها استفاده می شود.

آنها به مرورگر کاربر می گویند که چه چیزی را نشان دهد و کجا نشان دهد. و به موتورهای جستجو می گوید که صفحه شما در چه موردی است و آنها باید شما را در کجا رتبه بندی کنند.

در اینجا فاکتورهای HTML SEO روی صفحه هستند که باید در نظر بگیرید:

5. برچسب های عنوان

این یکی از آن حوزه‌هایی است که تمرکز بر جزئیات مهم است.

به خودی خود، این قطعه کد که به شما امکان می دهد به یک صفحه وب عنوان بدهید، احتمالاً باعث بالا رفتن رتبه بندی SERP نمی شود.

اما در زمینه سایر عناصر روی صفحه (مانند مواردی که در اینجا مورد بحث قرار گرفت)، می تواند به شما در ایجاد زمینه و نشان دادن ارتباط سایتتان کمک کند.

برای نگاهی دقیق تر به نحوه بهینه سازی تگ های عنوان خود، این را بخوانید.

6. توضیحات متا

در حال حاضر، یک متخصص سئو کهنه کار دستان خود را به سمت صفحه نمایش بالا می برد. او می‌گوید: «اوه، بیا، همه می‌دانند که توضیحات متا یک عامل رتبه‌بندی سئو نیستند.»

او فقط تا حدودی درست می گوید در حالی که درست است که شواهد زیادی علیه توضیحات متا به عنوان یک عامل رتبه بندی وجود دارد، او در مورد اینکه همه این را می دانند اشتباه می کند.

و اجازه ندهید نانسی منفی در اینجا شما را از اضافه کردن آنها به سایت خود منصرف کند.

علیرغم عدم استفاده نسبی آنها در سئو، آنها دو مزیت کلیدی را ارائه می دهند: آنها می توانند به گوگل کمک کنند تا بفهمد صفحه وب شما چیست و مهمتر از آن، تأثیر زیادی بر CTRهای شما دارند.

توضیحات متا بهتر به جستجوگران درک بهتری از محتوای صفحه شما می دهد که به نوبه خود منجر به کلیک بیشتر می شود. بنابراین، از آنها غافل نشوید.

7. بهینه سازی تصویر

قبلاً به طور خلاصه به اهمیت دارایی‌های بصری در صفحه شما اشاره کردیم، اما اکنون زمان آن است که جنبه‌های فنی آنها را دقیق‌تر بررسی کنیم.

در اینجا چند نکته برای کمک به بهینه سازی شما وجود دارد:

تگ های جایگزین سئو را در نظر بگیرید.
فرمت و اندازه فایل مناسب را برای بارگذاری سریع انتخاب کنید.
به جای استفاده از چیزی مانند IMG_08759، نام فایل‌ها را سفارشی کنید.
مطمئن شوید که تصاویر شما برای موبایل مناسب هستند.

بار دیگر، ما یک منبع عالی برای اطلاعات عمیق تر در مورد بهینه سازی تصویر HTML داریم. اینجا را بخوانید.

8. برچسب گذاری جغرافیایی (برای جستجوی محلی(Local seo))

ممکن است این یک اقتصاد جهانی باشد، اما بیشتر تجارت هنوز در سطح محلی انجام می شود. با بهینه سازی سئوی محلی روی صفحه خود با مردم همسایه خود ارتباط برقرار کنید.

در حالی که این برای شرکت های بزرگ مانند جی ام سی یا پپسی اهمیت کمتری دارد، اما برای مشاغل کوچک و متوسط، این نان و کره آنهاست.

سه تاکتیک اصلی SEO وجود دارد که باید هنگام تمرکز بر ترافیک محلی در نظر بگیرید:

بهینه‌سازی فهرست‌ها و نقل‌قول‌های محلی از جمله نام، آدرس و شماره تلفن (NAP)، URL وب‌سایت، و توضیحات کسب‌وکار، استفاده از برنامه‌های شخص ثالث و دریافت نظرات.

وب سایت یا وبلاگ محلی

بهینه سازی و ایجاد پیوند با سایر مشاغل و سازمان های محلی.
مطمئن شوید که نام مکان مورد نظر خود را در کلمات کلیدی خود قرار دهید و آنها را در هر کجا که مناسب هستند در محتوای خود قرار دهید.

معماری وب سایت

داشتن یک وب سایت با ساختار خوب به دو دلیل مهم است: اول اینکه وب سایتی که به شیوه ای منطقی طراحی شده باشد توسط موتورهای جستجو به طور موثرتری خزیده می شود و دوم اینکه تجربه کاربری غنی تری ایجاد می کند.

در اینجا عواملی وجود دارد که باید هنگام بهینه سازی معماری سایت خود در نظر بگیرید:

9. سرعت سایت

یک سایت ناهموار و با بارگذاری آهستهبازدیدکنندگان را ناامید و دور می کند  – در واقع به رتبه جستجوی شما نیز آسیب می رساند.

با این حال، حداقل سرعتی که سایت شما باید داشته باشد دائما در حال تغییر است.

در حال حاضر می توان با رسیدن به آستانه حداقل Core Web Vitals Google برآورده کرد. اگر سایت شما در حال حاضر این استانداردها را ندارد، چندین مرحله وجود دارد که می توانید انجام دهید، از جمله:

فعال کردن فشرده سازی
کاهش ریدایرکت ها
بهینه سازی تصاویر
استفاده از حافظه پنهان مرورگر
10. طراحی واکنشگرا

در سال 2016، حجم جستجوی موبایل برای اولین بار از دسکتاپ پیشی گرفت. و در سالهای بعد، این تعداد فقط افزایش یافته است.

در حال حاضر موبایل بیش از 56 درصد از کل مصرف اینترنت را به خود اختصاص داده است و تبلت ها 2.4 درصد دیگر را به خود اختصاص داده اند.

از آنجایی که کاربران بیشتری در دستگاه های تلفن همراه هستند، گوگل مسیر منطقی را دنبال کرد و شروع به اولویت بندی سایت هایی با طراحی واکنش گرا در رتبه بندی جستجوی موبایل کرد.

این به‌روزرسانی سازگار با تلفن همراه تنها بر نتایج جستجوی انجام‌شده در دستگاه‌های تلفن همراه تأثیر می‌گذارد، و در حالی که هنوز امکان رتبه‌بندی در این نتایج بدون طراحی واکنش‌گرا وجود دارد، Google قویاً به سایت‌ها توصیه می‌کند نسخه تلفن همراه داشته باشند.

در اینجا می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد تأثیر پاسخ‌دهی سایت بر روی نتایج جستجو بخوانید.

11. ساختار URL

زمانی بود که URL ها نقش زیادی در سئو داشتند. حرفه ای ها مطمئن می شوند که کلمات کلیدی آنها در آدرس های وب گنجانده شده است تا به آنها در رتبه بالاتر کمک کند.

اما گوگل در چند سال اخیر الگوریتم را تغییر داد. و آنچه زمانی برای رتبه بندی بسیار مهم بود، اکنون نقش بسیار کمتری ایفا می کند.

این بدان معنا نیست که مهم نیست. موتورهای جستجو هنوز آدرس های اینترنتی شما را در امتیاز کلی شما لحاظ می کنند – آنها همان اهمیتی که قبلا داشتند را ندارند.

با این حال، شواهدی وجود دارد که آنها در رتبه بندی اولیه سایت نقش دارند و برخی از متخصصان معتقدند که آنها به گروه بندی صفحات عادت دارند. این بدان معنی است که اگرچه آنها نباید اولویت اصلی سئو شما باشند، اما نبایدآنها را نادیده بگیرید.

خرید بک لینک تضمینی

12. لینک های داخلی

یکی از مواردی که بسیار بسیار در سئو داخلی مهم است ، لینک های داخلی است . شما با لینک دادن اصولی صفحات سایت خود به یکدیگر این امکان را  برای رنک بهتر و قوی میدهید و به گوگل دسترسی سریع تری برای کراول کردن بدهید

لینک ها به همین صورت کار می کنند.

سه نوع اصلی لینک  وجود دارد که باید در مورد سئو بدانید:

پیوندهای داخلی – یا پیوندهایی که به صفحه دیگری در وب سایت شما مانند این صفحه هدایت می شوند.

لینک های خروجی – که به عنوان لینک های خارجی نیز شناخته می شوند، این ها لینک هایی هستند که به یک سایت در دامنه متفاوتی اشاره می کنند، مانند این که به صفحه SEO گوگل اشاره می کند.

لینک‌های ورودی – که گاهی اوقات بک لینک نامیده می‌شوند، اینها لینک‌هایی از وب‌سایت‌های دیگر هستند که به صفحه شما اشاره می‌کنند.
از بین این سه، لینک های ورودی به مراتب مهم ترین هستند. آنها بزرگترین مزیت سئو را ارائه می دهند، اما به دست آوردن آنها نیز سخت ترین است.

روش‌های مختلفی وجود دارد که متخصصان سئو برای تولید لینک‌های ورودی با کیفیت از آن استفاده می‌کنند، از جمله استفاده از رسانه‌های اجتماعی، ایجاد اینفوگرافیک‌های قابل اشتراک‌گذاری و حتی درخواست بک لینک.

اما مراقب باشید: همه پیوندهای ورودی مفید نیستند. برخی، به‌ویژه آنهایی که از مزارع پیوند، پست‌های انجمن و کتاب‌های مهمان می‌آیند، می‌توانند پیوندهای جعلی باشند که برای تقلب در سیستم رتبه‌بندی طراحی شده‌اند. اگر این موارد را رد نکنید، می تواند به رتبه شما آسیب برساند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.