انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی
انواع کلمات کلیدی

انتخاب خوشه مناسب از کلمات کلیدی رتبه بندی صفحه را آسان تر می کند. برای سئو، انواع مختلفی از کلمات کلیدی وجود دارد. برخی می توانند فقط یک یا دو کلمه باشند. عبارات دیگر می توانند عبارات طولانی باشند. همه این کلمات و عباراتی که افراد جستجو می کنند برای تحقیق کلمات کلیدی ضروری هستند. اینها کلمات کلیدی هدفی هستند که به صفحه شما کمک می کنند تا دیده شود. و معمولاً در دسته های خاصی تعریف و تقسیم می شوند.

در اینجا انواع کلمات کلیدی که باید بدانید آورده شده است.

کلمات کلیدی SEO بر اساس طول

کلمات کلیدی دم کوتاه

کلمات کلیدی دم دراز

کلمات کلیدی Mid-Til

کلمات کلیدی SEO بر اساس قصد خریدار

اطلاعاتی

نوباری

تجاری

معامله ای

کلمات کلیدی SEO برای صنعت خاص

بخش بازار

تعریف مشتری

تولید – محصول

جغرافیایی هدف گذاری شده

کلمات کلیدی SEO بر اساس طول

در این دسته سه نوع کلیدواژه وجود دارد.

کلمات کلیدی دم کوتاه

اینها کلمات کلیدی هستند که دارای یک یا دو کلمه با حجم جستجوی بالا هستند. آنها اغلب به عنوان کلمات کلیدی تمرکز یا سر شناخته می شوند.دم کوتاه ها رقابت بالایی دارند. آنها همچنین مشخص نمی کنند که کاربر دقیقاً به دنبال چه چیزی است.فرض کنید «SEO» را در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید. بیش از 91 هزار حجم جستجوی ماهانه دارد. مشخص نیست که کاربر به دنبال چه چیزی است. زیرا، نتایج برای این کلمه کلیدی هدف متفاوت خواهد بود.برای مشخص کردن، او باید از کلمات کمکی برای محدود کردن جستجو استفاده کند. تقریباً در هر موقعیتی، حجم جستجو کمتر خواهد بود.

کلمات کلیدی دم بلند

مات کلیدی دم درازآنها کلمات کلیدی با بیش از دو یا سه کلمه هستند و به عنوان عبارات عمل می کنند. آنها ممکن است حجم جستجوی بالایی در مقایسه با جستجوهای دم کوتاه نداشته باشند، اما خاص هستند.

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً سه کلمه یا بیشتر هستند.

اگر همان مثال بالا را در نظر بگیرید، کلمات کلیدی مرتبط با دنباله طولانی «بهترین ابزار رایگان سئو»، «تکنیک‌های سئوی روی صفحه» و غیره خواهند بود.
آنها ممکن است حجم جستجوی کمی داشته باشند، اما به رتبه بندی صفحه شما کمک می کنند. یعنی نرخ تبدیل برای کلمات کلیدی دم بلند بالاست.

سفارش طراحی وب سایت

کلمات کلیدی Mid-Til

اینها بین کلمات کلیدی دم کوتاه و دم بلند قرار می گیرند. آنها طولانی تر از دم کوتاه و کوتاه تر از کلمات کلیدی دم بلند هستند. حجم جستجوی آنها متوسط ​​است، یعنی بیشتر از جستجوهای دم بلند.

بیایید مثال قبلی را در نظر بگیریم. یک کلمه کلیدی طولانی می تواند “بهترین ابزار رایگان سئو” باشد. کلمه کلیدی با طول متوسط ​​«ابزار سئو» خواهد بود.

اولی دارای حجم جستجوی 590 است. دومی، 15K.

کلمات کلیدی SEO بر اساس قصد خریدار

قصد خریدار به شما کمک می کند تا انتخاب کلمات کلیدی را محدود کنید.

قصد خریدار
در این دسته، به طور کلی چهار نوع کلمه کلیدی وجود دارد.

کلمات کلیدی اطلاعاتی  Informational

چنین کلمات کلیدی آنهایی هستند که کاربران برای کسب آگاهی در مورد یک محصول یا خدمات از آنها درخواست می کنند. آنها اغلب سؤالاتی دارند که با «چگونه»، «چیست» و غیره شروع می شود.

کلمات کلیدی اطلاعاتی

 کلمات کلیدی Commercial

این نوع را می توان به عنوان قصد «اکنون خرید» نیز نامید. این نشان دهنده قصد قوی از طرف جستجوگر برای اقدام (خرید، عضویت، اشتراک و غیره) است. معمولاً این عبارات کلیدی حاوی اصلاح کننده های زیر هستند: خرید (آنلاین) کوپن (کد) معاملات ارسال رایگان و غیره مردم به احتمال زیاد در نتیجه این نوع جستجوها متعهد به خرید هستند.

کلمات کلیدی Transactional

قصد معامله قصد معامله در جایی در میانه قصد تجاری و اطلاعاتی قرار دارد. به بیان ساده، این پرس و جوها می توانند هم هدف خرید و هم خواندن بیشتر در مورد مفهوم را نشان دهند. با محتوا و تنظیمات مناسب، این جستجوگران ممکن است چیزهایی بخرند یا متقاعد شوند که از جایی دورتر در قیف تبدیل خرید کنند. این پرسش‌ها می‌توانند حاوی کلماتی مانند: . . . بررسی ها . . . در مقابل. . . بهترین. . . 10. . .

4. هدف نوباری کلمات کلیدی Navigational

که حاوی نام های تجاری هستند، هدف ناوبری را نشان می دهند، به این معنی که جستجوگر دقیقا می داند به کجا می رود. جستجوی نام تجاری دارایی شماست. اگر شخصی هنگام جستجو نام برند شما را تایپ کند، دقیقاً می داند که چه می خواهد. شما فقط باید آن را به آنها بدهید. هدف ناوبری

بخش بازار

این کلمات کلیدی در یک صنعت یا عمودی آن استفاده می شود. آنها از نظر ماهیت عمومی و گسترده هستند، اما به بازار هدف کمک می کنند تا بفهمند شرکت چه چیزی می فروشد.

به عنوان مثال، یک برند لباس از “لباس” به عنوان کلمه کلیدی استفاده می کند.

تعریف مشتری

همانطور که می توانید حدس بزنید، آنها کلمات یا عباراتی هستند که به نوع خاصی از مشتری مربوط می شوند. بازاریابان از آنها برای دستیابی به مخاطبانی استفاده می کنند که ویژگی های مشترکی مانند سن، جنسیت و غیره دارند.با در نظر گرفتن مثال قبلی، کلیدواژه‌های تعیین‌کننده مشتری برای یک برند لباس عبارتند از «لباس برای مردان»، «لباس برای نوجوانان» و غیره. همانطور که ممکن است استنباط کنید، این کلمات کلیدی باید مبتنی بر زمینه باشند.

تولید – محصول

این نوع کلمات کلیدی دارای نام های تجاری هستند. آن‌ها با نرخ تبدیل بالاتری در جایگاهی عرضه می‌شوند که پیشنهادات یک نام تجاری را ترجیح می‌دهد یا به آن وفادار است.

جغرافیایی هدف گذاری شده

آنها بر اساس مکان هستند و برای مشاغل محلی بسیار مفید هستند. یک مطالعه HubSpot نشان می دهد که 46٪ از جستجوهای گوگل در مورد اطلاعات محلی است.یک مثال معمولی از یک کلمه کلیدی با هدف جغرافیایی این است که «از کجا می توانم [محصول] را در [محل] بخرم».

اینها همه انواع کلمات کلیدی هستند که به شما کمک می کنند تا با سفارش سئو تضمینی سایت به تحقیق کلمات کلیدی شروع کنید. مطالب بیشتر را در آژانس دیجیتال مارکتینگ وب الماس در بیابید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.