تست و راه های اندازه گیری سرعت وب سایت

سرعت وب سایت

تست و راه های اندازه گیری سرعت وب سایت

چگونه بهبود سرعت وب سایت رتبه بندی SEO شما را افزایش می دهد؟هرچه صفحه شما سریعتر بارگذاری شود، رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت. نحوه ارزیابی و بهینه سازی سرعت وب سایت خود را بیاموزید.در این مقاله قصد داریم نحوه ی گرفتن تست و راه های اندازه گیری سرعت وب سایت را باهم ارزیابی کنیم.

تست و راه های اندازه گیری سرعت وب سایت

پس از ماه‌ها آماده‌سازی، یادگیری و سرمایه‌گذاری، بالاخره یک وب‌ سایت کامل و آماده برای کار دارید! طراحی جذاب و در عین حال ساده است، متن واضح و ریز است، و شما از دیدن واکنش مشتریان هیجان زده هستید. قبل از اینکه سایت را زنده کنید، یک آزمایش سریع انجام می دهید تا متوجه شوید که صفحات به آن سرعتی که انتظار داشتید بارگیری نمی شوند.

تمام آن کار سخت تلف نشد. فقط مشکلی در سرعت سایت یا سرعت صفحه وجود دارد. در هر صورت، چیزی باید اصلاح شود زیرا هر دوی این معیارها نقش مهمی در عملکرد سایت شما دارند. این زمان انتظار نه تنها بازدیدکنندگان را دور می‌کند، بلکه به رتبه‌بندی سئوی سایت شما نیز آسیب می‌زند. در اینجا، ما در مورد سرعت صفحه، چرایی اهمیت آن و چگونگی بهبود آن صحبت خواهیم کرد.  آموزش رایگان سئو داخلی

سرعت وب سایت چیست؟

سرعت  مدت زمان بارگذاری محتوای یک صفحه وب خاص را اندازه گیری می کند. به راحتی می توان این عبارت را با کلمات دیگر مرتبط با بهینه سازی سایت مانند “سرعت سایت” اشتباه گرفت، که به میانگین زمان بارگذاری بیش از یک صفحه نمونه در یک سایت خاص اشاره دارد. از سوی دیگر، سرعت صفحه به طور خاص به زمان بارگذاری یک صفحه وب منفرد اشاره دارد. عوامل زیادی در نهایت سرعت صفحه را تعیین می کنند، از جمله کیفیت سرور، اندازه فایل، فشرده سازی تصویر و موارد دیگر.

همانطور که گفته شد، برخی از تمایزات مهم وجود دارد که هنگام صحبت در مورد این معیار باید از آنها آگاه بود. با وجود داشتن یک تعریف به ظاهر ساده، روش های مختلفی برای اندازه گیری سرعت صفحه وجود دارد. در اینجا، سه نمونه از رایج‌ترین نمونه‌ها را بیان می‌کنیم:زمان تا اولین بایت (TTFB): این متریک مدت زمان شروع بارگذاری صفحه را ارزیابی می کند.

آیا می دانید آن صفحه سفیدی که گاهی درست قبل از بارگیری کامل صفحه وب ظاهر می شود؟ TTFB در عمل

صفحه کاملا بارگذاری شده: این اندازه گیری زمان بارگذاری 100 درصدی صفحه مورد نظر را بررسی می کند. این مستقیم ترین راه برای اندازه گیری سرعت صفحه است.اولین رنگ معنادار/نخستین رنگ متنی: این زمان مورد نیاز برای بارگیری مقدار کافی از منابع در یک صفحه وب برای خواندن واقعی آنچه در آنجا وجود دارد است.

تست و راه های اندازه گیری سرعت وب سایت

این یک معیار مهم است زیرا به کاربران این امکان را می دهد که درک بهتری از نحوه تجربه بازدیدکنندگان سایت و تعامل با آن با صفحه وب داشته باشند. برای مثال، شاید بینش‌های سرعت صفحه نشان می‌دهند که بارگذاری یک پست وبلاگ ۱۵ ثانیه طول می‌کشد. اگرچه ممکن است زمان زیادی به نظر برسد (که همینطور است)، این معیار سرعت صفحه به تنهایی اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار نمی دهد.

ممکن است مشخص شود که بازدیدکنندگان با اولین رنگ معنی دار در دو ثانیه مواجه می شوند، بنابراین آنها به سرعت با صفحه تعامل می کنند.

سرعت صفحه و سئو

اگر امیدی به رتبه بندی سایت خود در جستجوهای گوگل دارید، باید روی بهبود سرعت صفحه سایت خود تمرکز کنید. بینش سرعت صفحه می تواند به شما ایده دقیقی از عملکرد سایت شما با موتورهای جستجو بدهد.برای ادعای آن نقطه مطلوب در صفحه اول گوگل، سرعت صفحه شما باید با زمان بارگذاری 10 نتیجه برتر صفحه ارگانیک رقابت کند. در غیر این صورت، صفحه شما به صفحه دوم یا سوم گوگل منتقل می شود، جایی که اکثر جستجوگران هرگز سرمایه گذاری نمی کنند.

گوگل به سرعت وب سایت اهمیت می دهد زیرا راهی برای تعیین کیفیت سایت و سنجش تجربه کاربر است. سایت هایی که با این معیار عملکرد خوبی دارند، با رتبه بالایی پاداش می گیرند. هنگامی که بهینه سازی می شود، سرعت صفحه منجر به ترافیک بیشتر از جستجوهای ارگانیک و در نهایت یک وب سایت موفق تر می شود.

 

در حالی که توضیح آن نسبتاً آسان است، می توانید با نگاهی به برخی اعداد واقعی، تأثیر سرعت صفحه بر سئو را بهتر درک کنید. خوشبختانه، Backlinko مطالعه کاملی انجام داد که 11.8 میلیون نتیجه جستجوی گوگل و معیارهای 10 صفحه برتر را بررسی کرد. هدف از این مطالعه تعیین ویژگی‌هایی بود که در بین سایت‌های با عملکرد برتر مشترک بودند.

 

نتایج به سرعت از آنچه متخصصان سئو در تمام مدت تصور می کردند پشتیبانی کرد: سرعت صفحه نقش مهمی در رتبه بندی سایت ها دارد. هرچه صفحه شما سریعتر بارگذاری شود، رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت. در این مطالعه، تمام صفحاتی که برای یک جستجوی خاص بالاترین رتبه را داشتند، سرعت صفحه بالایی داشتند. واضح بود که سازندگان سایت تلاش بیشتری برای بهینه سازی زمان بارگذاری خود انجام داده اند.

 

این مطالعه همچنین ارتباط بین صفحات با رتبه برتر و نرخ پرش پایین را نشان داد. به نظر می رسد نتایج صفحه دوم یا سوم گوگل به طور قابل توجهی دارای نرخ پرش بالاتری هستند. این یافته ها توسط معیارهای صنعت جدید گوگل برای سرعت صفحه تایید شد. طبق این سند، صفحات با زمان بارگذاری طولانی‌تر، نرخ پرش بالاتری را تجربه می‌کنند.

همانطور که می بینید، صفحاتی که بارگذاری آنها بیش از پنج ثانیه طول می کشد، می توانند نرخ پرش 90% را انتظار داشته باشند. با گذشت هر ثانیه از آن، احتمال اینکه شخصی صفحه شما را قبل از بارگیری آن ترک کند، افزایش می یابد

اساسایکی دیگر از نتایج واضح آخرین گزارش سرعت صفحه گوگل این است که اکثریت قریب به اتفاق سایت ها بدون توجه به صنعت، عملکرد بسیار کندی دارند.

بسیاری از صفحات و سایت ها کمتر از سرعت بارگذاری ایده آل هستند. جالب اینجاست که صفحات در صنعت فناوری یکی از بالاترین میانگین سرعت ها را دارند که کمی بیش از 11 ثانیه معلق می شوند. این تقریباً چهار برابر سرعت بارگذاری بهینه سه ثانیه یا کمتر است.

خبر خوب این است که کسانی که زمان بارگذاری وب سایت را افزایش می دهند، برای رتبه بندی در صفحه اول گوگل مشکلی نخواهند داشت. خبر بد این است که این شاهکار به وضوح سخت تر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند، زیرا به نظر می رسد بسیاری از سازندگان صفحه اهمیت سرعت سایت برای سئو را از دست داده اند.

راه های تشخیص سرعت وب سایت

اکنون که متوجه شدید سرعت صفحه و سرعت سایت چگونه می تواند بر رتبه سایت تأثیر بگذارد، وقت آن است که صفحه خود را آزمایش کنید تا ببینید عملکرد آن چگونه است. با توجه به میانگین هایی که در بالا دیدیم، این احتمال وجود دارد که سایت شما بتواند از برخی پیشرفت های عمده استفاده کند. در حالی که برخی از تغییرات فوری می تواند تأثیر مثبتی بر زمان بارگذاری سایت شما داشته باشد، مهم است که ابتدا بینش دقیق سرعت صفحه را
دریافت کنید. بهترین راه برای انجام این کار آزمایش سرعت صفحه است.

1.گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول یکی از بهترین و موثق ترین منابع برای اندازه گیری و تست سرعت سایتتان است . شما میتوانید برای گرفتن تست سرعت سایتتان ، در منوی سمت چپ ، Core Web Vitals را انتخاب کرده و هم در نسخه ی موبایل سایت خود را آژمایش کرده و هم در نسخه ی دسکتاپ .

2.سایت های خارجی و ایرانی که سرعت سایت شما را اندازه گیری میکنند.

بسیاری از سایت های خارجی و ایرانی وجود دارند که شما میتوانید با وارد کردن آدرس URL  سایت یا ادرس صفحات سایتتان ، سرعت آن صفحه یا سایت را بررسی کنید. در نمونه های خارجی میتوان به

  • GTMetrix.
  • Site 24×7.
  • WebPage Test.
  • Varvy Pagespeed Optimization.
  • Pingdom.
  • Uptime.اشاره کرد.همچنین در نمونه های ایرانی میتوان به جت سئو اشاره کرد.

همانطور که می بینید، همه جا برای پیشرفت دارند. اما این تست دقیق سرعت صفحه و بینش سرعت صفحه حاصل از آن هنگام ایجاد تغییرات لازم برای بهینه سازی عملکرد صفحه بسیار ارزشمند خواهد بود. در نتایج، شما همچنین یک طرح کلی واضح از جزئیات هر صفحه پیدا خواهید کرد، که تشخیص اینکه چه چیزی باید بهینه شود و چه چیزی خوب کار می کند آسان تر می شود.

با استفاده از این بینش‌های سرعت صفحه، می‌توانید به راحتی تعیین کنید که چه مناطقی از سایت خود را می‌توان بهبود بخشید. به جای اتلاف وقت و انرژی با عیب یابی یا حدس زدن ساده، این اطلاعات به شما امکان می دهد مناطق مشکل را با دقت هدف قرار دهید.

خوشبختانه، تست سرعت صفحه گوگل اختصاصی برای جستجوهای موبایلی وجود دارد. و حتی لازم نیست دسکتاپ خود را ترک کنید. به سادگی به Test My Site مراجعه کنید تا آن را بررسی کنید. دامنه خود را وارد کرده و enter را فشار دهید.

پس از چند ثانیه، یک گزارش مفصل با اطلاعات بینش سرعت صفحه و سایر اطلاعات ارزشمند برای کمک به درک عملکرد سایت تلفن همراه خود خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که سرعت ایده آل سایت سه ثانیه یا کمتر است. نتایج همچنین راه‌هایی را برای بهبود سئوی صفحه موبایل و مقایسه‌های صنعتی ارائه می‌دهد تا ببینید سایت شما چگونه در مقابل رقبا قرار می‌گیرد.

چگونه سرعت صفحه را افزایش دهیم

هنگامی که ایده دقیقی از سرعت صفحه ای که با آن سر و کار دارید دارید، زمان آن رسیده است که برای بهبود این عملکرد تلاش کنید. حتماً به نتایج تست سرعت صفحه رجوع کنید تا ببینید کدام قسمت‌ها به بیشترین توجه نیاز دارند. این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان می شود، بلکه مطمئن می شود که بیشترین بازده را برای تلاش های خود دریافت می کنید. به طور کلی، در اینجا برخی از بهترین راه ها برای بهبود سرعت صفحه آورده شده است:

کد سایت خود را بهینه کنید: کد نقش زیادی در عملکرد سایت شما ایفا می کند، به خصوص در زمان بارگذاری. برای بارگذاری سریع‌تر، حتماً نویسه‌های نامربوط، کاما، فاصله‌ها و سایر موارد غیر ضروری را حذف کنید.امکان فشرده سازی: گاهی اوقات، کاربران اتصال مورد نیاز برای بارگیری بهینه صفحه وب شما را همانطور که هست ندارند. با یک برنامه فشرده سازی، صفحه شما می تواند به طور خودکار اندازه فایل را کاهش دهد تا در این موارد سریعتر بارگیری شود.

 

از تصاویر کوچکتر استفاده کنید: همه ما آن کیفیت شفاف را می خواهیم، ​​اما استفاده از تصاویر کوچکتر می تواند برای بهبود سرعت صفحه معجزه کند. یافتن تعادل بین کیفیت تصویر و اندازه تصویر بسیار مهم است.اگر می‌خواهید در مورد راه‌های بیشتری برای بهبود سرعت صفحه بیاموزید، پست اخیر وبلاگ ما را بررسی کنید، پنج راه برای افزایش سرعت وب‌سایت و نکاتی برای آزمایش که در آن به جزئیات بیشتری می‌پردازیم.

چه از یک وب سایت به عنوان یک فروشگاه مجازی، یک قیف فروش یا فقط به عنوان راهی برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید، بهینه سازی سرعت صفحه بسیار مهم است. هنگامی که سرعت بارگذاری سریع است، بازدیدکنندگان بیشتر احتمال دارد که به اطراف بمانند. همچنین احتمال رتبه‌بندی صفحه شما در صفحه اول گوگل بیشتر خواهد بود، که منجر به بهبود چشمگیر بازدیدکنندگان ارگانیک می‌شود – معیاری حیاتی برای سایت‌های موفق. برای کسب اطلاعات بیشتر، و

سفارش سئو تضمینی سایت

سفارش خود را ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.