انکر تکست| Anchor Text چیست؟

انکر تکست| Anchor Text چیست؟

انکر تکست| Anchor Text چیست؟

 

انکر تکست| Anchor Text چیست؟ تعریف متن انکر Anchor text متن قابل کلیک در یک هایپرلینک است. بهترین روش‌های سئو نشان می‌دهد که متن انکر به صفحه‌ای که به آن پیوند می‌دهید مربوط باشد، نه متن عمومی. متن انکر آبی و خط دار رایج ترین است زیرا استاندارد وب است، اگرچه امکان تغییر رنگ و خط کشی از طریق کد html وجود دارد. کلمات کلیدی در متن انکر یکی از سیگنال های بسیاری هستند که موتورهای جستجو برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده می کنند.

به عنوان مثال، سفارش طراحی سایت (متن آبی شده) یک انکر تکست است.

انکر تکست| Anchor Text چیست؟

به عنوان برچسب پیوند یا عنوان پیوند نیز شناخته می شود. کلمات موجود در انکر تکست به تعیین رتبه ای که صفحه توسط موتورهای جستجو مانند گوگل یا یاهو و بینگ دریافت می کند کمک می کند. پیوندهای بدون متن انکر معمولاً در وب اتفاق می‌افتند و به آنها URLهای برهنه یا متن‌های انکر URL می‌گویند. مرورگرهای مختلف متن انکر را متفاوت نشان می دهند و استفاده صحیح از متن انکر می تواند به صفحه پیوند داده شده برای رتبه بندی آن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو کمک کند.

متن تطبیق دقیق انکر دارای همان کلمات کلیدی است که به عنوان کلیدواژه هدف یک صفحه وب برجسته شده است.

به عنوان مثال، یک متن انکر منطبق دقیق در این صفحه، کلمه کلیدی “anchor text” خواهد بود که به www.wordstream.com/anchor-text پیوند داده شده است مانند: anchor text.

تغییر متن انکر

وقتی وب‌سایت‌ها به شدت لینک‌های متنی لنگر منطبق را ایجاد می‌کنند، فیلتر هرزنامه گوگل ایجاد می‌شود. این غیرطبیعی است که صفحات وب که به وب سایت شما پیوند دارند و همگی دارای متن لنگر مطابقت دقیق باشند. کمی تنوع متن لنگر طبیعی است، درست مانند اینکه بخش بزرگی از پیوندهای اینترنت URL های برهنه هستند.

دستکاری متن انکر تکست

به عنوان یک سیگنال موتور جستجو برای مرتبط بودن، ممکن است متن لنگر پیوندهای خود را بیش از حد بهینه کنید.

متن انکر تکست هدفمند

لینک سازان یا سئوکاران متخصص در ایجاد لینک به یک وب سایت، اغلب متن لنگر را از لینک هایی که از وب سایت های دیگر می سازند کنترل می کنند. این انکر تکست ها هدفمند هستند – کلمات کلیدی موجود در متن لنگر با کلمه کلیدی مورد نظر صفحه ای که سئو در تلاش است در آن رتبه بندی کند مطابقت دارد.

بک لینک انکر متن

بک لینک پیوندی از یک وب سایت دیگر است. انکر تکست بک لینک متنی است که توسط وب سایت های دیگری که به وب سایت شما لینک می دهند استفاده می شود. متن لنگر این بک لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا مرتبط ترین کلمات کلیدی را که یک صفحه وب باید برای آنها رتبه بندی کند، تعیین کند.

بک لینک های متنی انکر تکست یک طرفه

اگر وب سایت A با بک لینک انکر تکست به وب سایت B پیوند می خورد و وب سایت B به وب سایت A پیوند نمی دهد، پس شما یک بک لینک انکر تکست یک طرفه دارید. بک لینک های لنگر تکست یک طرفه توسط سئوکاران جستجو می شود زیرا آب رتبه صفحه از یک دامنه به دامنه دیگر جریان می یابد. اعتقاد بر این است که هرچه بک لینک های یک طرفه لنگر تکست یک صفحه وب از وب سایت هایی با رتبه صفحه بالا بیشتر باشد، در موتورهای جستجو رتبه بهتری خواهند داشت.

متن انکر بیش از حد

درست مانند پر کردن کلمات کلیدی، می توانید متن لنگر بیش از حد در یک صفحه مشخص داشته باشید. وقتی کلمات کلیدی زیادی در یک صفحه وجود دارد که به صفحات بسیار زیادی دیگر از یک وب سایت یا همه به یک صفحه اما با متن های انکر متفاوت لینک داده می شود، شما یک مورد انکر تکست بیش از حد دارید. استفاده بیش از حد از متن لنگر در وب سایت شما می تواند منجر به جریمه های گوگل شود، زیرا این یک عمل هرزنامه و غیر دوستانه برای کاربر در نظر گرفته می شود.

توزیع متن انکر تکست

از آنجایی که سازنده‌های لینک به طور فعال به وب‌سایت خود با متن لنگر هدفمند پیوند می‌سازند، کلمات کلیدی خاص سهم بیشتری از توزیع کلی متن لنگر صفحه را خواهند داشت.

متن انکر تکست هرزنامه

انکر تکست هرزنامه پیوندی با انکر تکست است که هیچ ارتباطی با صفحه‌ای که در آن وجود دارد یا صفحه‌ای که به آن پیوند می‌دهد ندارد. متن های لنگر هرزنامه یک تاکتیک متداول سئو کلاه سیاه هستند که به طور موقت برای کلمات کلیدی رقابتی مانند “وام روز پرداخت” یا “خرید ویاگرا” رتبه بندی می شوند، اما همچنین می توانند به عنوان ابزاری برای آسیب رساندن به وب سایت یا فرد رقیب از طریق سئو منفی و بمباران گوگل استفاده شوند. .

متن انکر طبیعی در مقابل متن انکر غیر طبیعی

هنگامی که وب گردها به وب سایت شما پیوند می زنند، اجتناب ناپذیر است که متن لنگر بدی دریافت می کنید که به شناسایی موضوع صفحه وب شما کمک نمی کند.
با این حال، درست مانند URL های برهنه، اینها اتفاقات طبیعی هستند و توسط موتورهای جستجو مورد بی مهری قرار نمی گیرند.

از طرف دیگر، فقدان URL های برهنه، استفاده بیش از حد از متن لنگر، و یا تعداد بالای بک لینک های متنی انکر تکست هدفمند، همگی نشانه هایی از توزیع غیرطبیعی انکر تکست هستند.

موتورهای جستجو مانند گوگل ممکن است وب سایت هایی را که بر روی دستکاری متن لنگر تمرکز می کنند، در صورت به خطر افتادن تجربه کاربر جریمه کنند.

 

آموزش رایگان سئو داخلی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.