بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

"<yoastmark

بک لینک چیست؟ بک لینک به سادگی پیوندی از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. موتورهای جستجو مانند گوگل از بک لینک به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کنند زیرا زمانی که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می دهد، به این معنی است که آنها معتقدند محتوا قابل توجه است. بک لینک های با کیفیت می توانند به افزایش رتبه سایت و دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو (SEO) کمک کنند.

بک لینک چیست؟

 

بک لینک ها نقش مهمی در الگوریتم موتورهای جستجو، سئو و استراتژی کلی شما برای رشد وب سایت شما دارند.
ساده ترین راه برای فکر کردن به بک لینک ها، گفتگو بین وب سایت ها استبه عنوان مثال، جان یک وبلاگ نویس است و یک مقاله بسیار جالب در مورد یک رویداد ورزشی می نویسد.یک وبلاگ نویس دیگر، سامانتا، هنگام به اشتراک گذاشتن دیدگاه جان به مقاله پیوند می دهد. از آنجایی که او در مورد موضوع در سایت مجله آنلاین معروف خود می نویسد، این یک بک لینک به پست جان ایجاد می کند.از آنجایی که مجله آنلاین محبوب است، بسیاری از سایت‌های دیگر به مقاله او لینک می‌دهند. این امر اعتبار مجله آنلاین را افزایش می دهد و مقاله جان همچنین یک بک لینک ارزشمند از یک سایت معتبر دریافت می کند.اساساً این یک برد-برد است.

انواع بک لینک

دو نوع اصلی بک لینک وجود دارد که یکی از آنها ارزشمندتر از دیگری است. بیایید نگاهی گذرا به هر یک از آنها بیندازیم و چگونه بر سایت شما تأثیر می گذارند.

انواع بک لینک

یک تگNofollow به موتورهای جستجو می گوید که یک لینک را نادیده بگیرند. آنها هیچ مقداری را از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمی کنند. بنابراین، معمولاً برای بهبود رتبه جستجو یا دید شما مفید نیستند.

لینک های Dofollow نوعی بک لینک هستند که همه می خواهند. فقط به خاطر داشته باشید که آنهایی که از سایت های معتبر می آیند بیشترین ارزش را دارند. این نوع بک لینک می تواند به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو کمک کند.

با این حال، پیوندهای dofollow وجود دارد که بد یا “سمی” در نظر گرفته می شوند. این پیوندها از سایت های مشکوک می آیند یا با شکستن شرایط خدمات موتور جستجو به دست می آیند.این ممکن است باعث شود گوگل سایت شما را جریمه کند یا حتی ایندکس کند. به یاد داشته باشید، این به کمیت بک لینک ها نیست، بلکه کیفیتی است که باعث تفاوت در رتبه بندی می شود.

چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

ایجاد بک لینک به سایت شما زمان و تلاش می خواهد. در اینجا 7 راه ساده برای شروع ایجاد بک لینک های با کیفیت برای وب سایت خود آورده شده است.پیوندهایی را به سایت خود در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید.در گوگل برای پستی که در حال حاضر رتبه خوبی دارد جستجو کنید و سپس آن را بهبود و گسترش دهید.پست‌های فهرستی، پست‌های «چگونه»، پست‌های «چرا»، اینفوگرافیک‌ها یا پست‌هایی با ویدیوهای جاسازی شده ایجاد کنید. این فرمت ها معمولا بک لینک بیشتری نسبت به پست های استاندارد دریافت می کنند.

پست های راهنمای نهایی را بنویسید. این پست های بسیار طولانی حاوی چندین هزار کلمه هستند و هر زاویه ای از موضوع را پوشش می دهند.

پست های مهمان را در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر بنویسیدبا اینفلوئنسرها در حوزه یا صنعت خود تماس بگیرید و در مورد مقاله ای در سایت خود به آنها بگویید که ممکن است بخواهند به آن لینک دهند.با اینفلوئنسرهای صنعت خود مصاحبه کنید و یک لینک برای آنها ارسال کنید، بدون شک آنها به سایت شما لینک خواهند داد.شما همچنین می توانید تحقیقات بک لینک رقابتی را شروع کنید. برای انجام این کار، باید بک لینک های رقبای خود را ببینید که رتبه خوبی دارند.

یک ابزار بک لینک مانند SEMrush می تواند به شما در یافتن این لینک ها کمک کند، بنابراین می توانید به عنوان بخشی از استراتژی ساخت لینک خود، آن دامنه ها را هدف قرار دهید.

لینک بیلدینگ برای سئو

چگونه می توانم بک لینک های خود را بررسی کنم؟

ابزارهای مختلفی برای نظارت بر بک لینک وجود دارد که به شما امکان می دهد بک لینک های وب سایت خود را بررسی کنید، از جمله کنسول جستجوی گوگل، SEMRush، Ahrefs و غیره.

مراقبت از بک لینک های خود بسیار مهم است. دستورالعمل‌های Google Webmaster از شما می‌خواهد که از صاحبان وب‌سایت‌های سمی بخواهید پیوندهای خود را از سایت شما حذف کنند. اگر این کار را نکنید، گوگل می تواند وب سایت شما را جریمه کند و رتبه صفحه شما در نتایج جستجو کاهش می یابد.

بنابراین، مهم است که بدانید چگونه به این 3 سوال پاسخ دهید:

از کجا می توانم تمام بک لینک های خود را پیدا کنم؟

چگونه می توانم بفهمم سمی هستند؟

چگونه می توانم با صاحبان سایت های بک لینک سمی تماس بگیرم؟

خوشبختانه، پاسخ با ابزار مناسب آسان است.

شما می توانید از کنسول جستجوی گوگل برای کمک به رشد سایت خود و دیدن بک لینک های خود استفاده کنید، اما ممکن است زمان زیادی ببرد و محدودیتی در انجام آن وجود دارد.

با این حال، ابزارهای سریعتر و بهتری در دسترس هستند. به عنوان مثال، با استفاده از SEMrush، می توانید به سرعت به هر سه سؤال مهم و موارد دیگر پاسخ دهید.

SEMrush دو حوزه اصلی دارد که به طور خاص با بک لینک ها سروکار دارند. اولی بخش Backlink Analytics است که به شما امکان می دهد رقبای خود را مطالعه کنید و دومی قسمت Backlink Audit است.

بیایید نگاهی گذرا به بخش حسابرسی بک لینک بیندازیم زیرا به شما امکان می دهد تمام بک لینک های سایت خود را پیدا کنید.

ممیزی بک لینک

در مرحله بعد، ابزار حسابرسی بک لینک SEMrush هر بک لینک را بررسی می کند و موارد سمی را مرتب می کند. به این ترتیب می توانید قبل از اینکه گوگل وب سایت شما را جریمه کند، بک لینک های سمی را پیدا کرده و رد کنید.

نشانگرهای بک لینک

و یکی از بهترین چیزها در مورد SEMrush این است که به شما امکان می دهد مستقیماً از صفحه کاربر به صاحب وب سایت سمی ایمیل بزنید.با ابزاری مانند SEMrush، می‌توانید تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید، بک لینک‌های رقبای خود را ببینید و بک لینک‌های خود را مدیریت کنید.ت؟پیگیری پروفایل بک لینک شما چیزهای زیادی در مورد ارزش سایت شما به شما می گوید و بخش مهمی از استراتژی سئو سایت شما است.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد که بدانید بک لینک چیست و چگونه می توانید از آنها برای رشد وب سایت خود استفاده کنید.همچنین میتوانید برای

خرید بک لینک تضمینی

بر روی خرید بک لینک تضمینی کلیک کرده و قیمت و پلن ها را مشاهده کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.