گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟

گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟

گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟

 

گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟
گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل.گوگل آنالیتیکس چیست؟Google Analytics یک سرویس تجزیه و تحلیل وب است که آمار و ابزارهای تحلیلی اولیه را برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و اهداف بازاریابی ارائه می دهد. این سرویس بخشی از پلتفرم بازاریابی گوگل است و برای هر کسی که حساب  گوگل داشته باشد به صورت رایگان در دسترس است.

Google Analytics برای ردیابی عملکرد وب سایت و جمع آوری بینش بازدیدکنندگان استفاده می شود. این می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا منابع اصلی ترافیک کاربران را تعیین کنند، موفقیت فعالیت‌ها و کمپین‌های بازاریابی خود را بسنجند، اهداف تکمیل شده (مانند خرید، افزودن محصولات به سبد خرید) را ردیابی کنند، الگوها و گرایش‌ها را در تعامل کاربر کشف کنند و سایر اطلاعات بازدیدکنندگان مانند اطلاعات جمعیتی را به دست آورند. . وب‌سایت‌های خرده‌فروشی کوچک و متوسط ​​اغلب از Google Analytics برای به دست آوردن و تجزیه و تحلیل رفتارهای تحلیلی مختلف مشتری استفاده می‌کنند که می‌تواند برای بهبود کمپین‌های بازاریابی، افزایش ترافیک وب‌سایت و حفظ بهتر بازدیدکنندگان استفاده شود.

گوگل آنالیتیکس چگونه کار می کند؟

گوگل آنالیتیکس داده های کاربر را از هر بازدیدکننده وب سایت با استفاده از تگ های صفحه به دست می آورد. یک تگ صفحه جاوا اسکریپت در کد هر صفحه درج می شود. این تگ در مرورگر وب هر بازدیدکننده اجرا می شود و داده ها را جمع آوری کرده و به یکی از سرورهای جمع آوری داده های گوگل ارسال می کند. سپس گوگل آنالیتیکس می‌تواند گزارش‌های قابل تنظیم برای ردیابی و تجسم داده‌هایی مانند تعداد کاربران، نرخ پرش، میانگین مدت جلسات، جلسات بر اساس کانال، بازدید از صفحه، تکمیل اهداف و موارد دیگر تولید کند.تگ صفحه به عنوان یک اشکال وب یا وب بیکن برای جمع آوری اطلاعات بازدیدکنندگان عمل می کند. با این حال، از آنجایی که سیستم به کوکی‌ها متکی است، نمی‌تواند داده‌هایی را برای کاربرانی که آنها را غیرفعال کرده‌اند جمع‌آوری کند.

Google Analytics دارای ویژگی هایی است که می تواند به کاربران کمک کند تا روندها و الگوهای نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب سایت های خود را شناسایی کنند. ویژگی ها جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل، نظارت، تجسم، گزارش و ادغام با سایر برنامه ها را امکان پذیر می کند. این ویژگی ها عبارتند از:

ابزارهای تجسم و نظارت بر داده ها، از جمله داشبورد، کارت امتیازی و نمودار حرکتی که تغییرات داده ها را در طول زمان نشان می دهد.

فیلتر کردن داده ها، دستکاری و تجزیه و تحلیل قیف؛

رابط های برنامه کاربردی جمع آوری داده ها (API)؛

تجزیه و تحلیل پیش بینی، هوش و تشخیص ناهنجاری؛

تقسیم بندی برای تجزیه و تحلیل زیر مجموعه ها، مانند تبدیل.

گزارش های سفارشی برای تبلیغات، کسب، رفتار مخاطب و تبدیل.

اشتراک گذاری و ارتباط مبتنی بر ایمیل؛ و

ادغام با سایر محصولات.

در داشبورد تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل، کاربران می‌توانند نمایه‌های چندین وب‌سایت را ذخیره کنند و یا جزئیات دسته‌های پیش‌فرض را ببینند یا معیارهای سفارشی را برای نمایش برای هر سایت انتخاب کنند. دسته بندی های موجود برای ردیابی شامل نمای کلی محتوا، کلمات کلیدی، سایت های ارجاع دهنده، نمای کلی بازدیدکنندگان، پوشش نقشه و نمای کلی منابع ترافیک است.داشبورد را می توان در سایت گوگل آنالیتیکس مشاهده کرد و از طریق یک ویجت یا یک افزونه برای جاسازی در سایت های دیگر در دسترس است. داشبوردهای  تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل سفارشی شده نیز از فروشندگان مستقل در دسترس هستند.

معیارهای مهم گوگل آنالیتیکس|Google Analytics چیست؟

متریک استانداردی برای اندازه گیری کمی است. گوگل آنالیتیکس به کاربران امکان می دهد تا 200 معیار مختلف را برای سنجش عملکرد وب سایت هایشان ردیابی کنند. در حالی که برخی از معیارها ممکن است برای کسب و کارهای خاص ارزشمندتر از سایرین باشند، اینها برخی از محبوب ترین معیارها هستند:

کاربران کاربر یک بازدیدکننده منحصر به فرد یا جدید وب سایت است.

نرخ پرش. درصد بازدیدکنندگانی که فقط یک صفحه را مشاهده کردند. این بازدیدکنندگان فقط یک درخواست را به سرور گوگل آنالیتیکس راه اندازی کردند.

جلسات. گروهی از تعاملات بازدیدکننده که در یک پنجره 30 دقیقه ای فعالیت اتفاق می افتد.

میانگین مدت جلسه هر بازدیدکننده به طور متوسط ​​چه مدت در سایت می ماند.

درصد جلسات جدید درصد بازدید از وب سایت که برای اولین بار بازدید می شود.

صفحات در هر جلسه میانگین تعداد بازدید از صفحه در هر جلسه.

تکمیل اهداف تعداد دفعاتی که بازدیدکنندگان یک اقدام مشخص و مطلوب را انجام می دهند. این به عنوان تبدیل نیز شناخته می شود.

بازدید از صفحه تعداد کل صفحات مشاهده شده

معیارها در مقابل ابعاد

گزارش های گوگل آنالیتیکس از ابعاد و معیارها تشکیل شده است. درک تفاوت بین آنها برای تفسیر مناسب گزارش ها حیاتی است.

ابعاد. اینها ویژگی ها یا برچسب های کیفی هستند که برای توصیف و سازماندهی داده ها استفاده می شوند. به عنوان مثال، اگر میانگین طول جلسه در چندین منطقه مختلف اندازه گیری شود، ابعاد آن “Region” خواهد بود. “میانگین طول جلسه” که یک اندازه گیری کمی است، نمونه ای از یک متریک است.

ابعاد را می توان در Google Analytics سفارشی کرد. نمونه هایی از ابعاد رایج عبارتند از:

زبان؛

نوع مرورگر؛

شهر و کشور؛

مدل دستگاه ها؛ و

گروه سنی کاربر

معیارهای. اینها اندازه گیری های کمی یک نوع داده است. نمونه هایی از معیارها عبارتند از میانگین طول جلسه،بازدید از صفحه، صفحات در هر جلسه و میانگین زمان در سایت. معیارها برای مقایسه اندازه‌گیری‌ها در ابعاد مختلف استفاده می‌شوند.

مزایا و محدودیت ها

مروری بر مزایای مرتبط با Google Analytics

گوگل آنالیتیکس دارای مزایا و محدودیت های متمایز است. مزایا به طور کلی به قدرتمند، رایگان و کاربرپسند بودن پلت فرم مربوط می شود. Google Analytics همچنین مزایای زیر را ارائه می دهد:

این سرویس رایگان، آسان برای استفاده و مبتدی دوستانه است.

Google Analytics انواع معیارها و ابعاد قابل تنظیم را ارائه می دهد. با استفاده از این پلت فرم می توان انواع مختلفی از بینش های مفید را به دست آورد.

Google Analytics همچنین شامل بسیاری از ابزارهای دیگر مانند تجسم داده ها، نظارت، گزارش، تجزیه و تحلیل پیش بینی و غیره است.

گوگل آنالیتیکس از لحاظ تاریخی دارای کاستی هایی است که ممکن است بر دقت داده های آن تأثیر بگذارد، از جمله موارد زیر:

دقت کلی داده ها می تواند توسط کاربرانی که کوکی های گوگل آنالیتیکس ، برنامه های افزودنی خاص مرورگر، برنامه های فیلتر تبلیغات و شبکه های حریم خصوصی را مسدود می کنند، به خطر بیفتد.

گزارش ها با نمونه برداری از 500000 جلسه تصادفی برای کاهش بار سرور تولید می شوند. علاوه بر این، حاشیه خطا فقط برای تعداد بازدید در این گزارش ها داده شده است. بنابراین، بخش های کوچکی از داده ها ممکن است دارای حاشیه های خطای بسیار زیادی باشند.داده های اکتساب کاربر در مقابل داده های رفتار کاربرگوگل آنالیتیکس می تواند انواع مختلفی از داده ها را برای اهداف بازاریابی در اختیار کسب و کارها قرار دهد.

داده های جذب کاربر بینشی در مورد نحوه ورود مشتریان به وب سایت ارائه می دهد. مشتریان ممکن است از کانال‌های مختلفی مانند نتایج موتور جستجوی پولی، نتایج موتور جستجوی بدون پرداخت، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی یا صرفاً تایپ کردن URL باشند. درک داده های جذب کاربر برای به حداکثر رساندن ترافیک وب سایت حیاتی است.

 

داده های رفتار کاربر نشان می دهد که مشتریان در وب سایت چه می کنند و چگونه با سایت درگیر هستند. این شامل مدت زمانی است که آنها در هر صفحه سپری می کنند، تعداد صفحاتی که بازدید می کنند و اینکه آیا با ویدیوها و گرافیک ها درگیر هستند یا خیر. این داده‌ها را می‌توان برای ایجاد طرح‌بندی‌های وب استفاده کرد که بازدیدکنندگان را بهتر با محتوایی که به دنبال آن هستند مرتبط می‌کند و منجر به تجربه کاربری مؤثرتر می‌شود. تجربیات کاربری که بر اساس داده‌های رفتار کاربر بهینه شده‌اند، احتمال بیشتری برای ایجاد فروش و تبدیل دارند.

گوگل آنالیتیکس|Google Analytics 4 چیست؟

Google Analytics 4 یا GA4 جدیدترین نسخه این سرویس است و در اکتبر 2020 منتشر شد. GA4 تا حدودی بازنگری نسخه های قبلی Google Analytics است. این یک رابط کاربری کاملاً جدید ارائه می دهد و از اتکا به کوکی های شخص ثالث به سمت استفاده از یادگیری ماشینی برای دقت بهتر داده ها تغییر می کند.

 

 ویژگی هایی که در گوگل آنالیتیکس 4  جدید هستند عبارتند از:

 

ابزارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI)؛

ادغام عمیق تر با تبلیغات گوگل؛

گزارش دهی مشتری محور که حول داده های چرخه عمر طراحی شده است.

ویژگی های اضافی ردیابی بدون کد که می تواند داده ها را با تأخیر کمتر ارائه دهد. و

بهبود ویژگی های کنترل داده برای انطباق با مقررات و مدیریت داده ها.

اینها همه ویژگی و تعریف گوگل آنالیتیکس بود برای  مطالعه بیشتر درباره ابزار های دیگر گوگل و سفارش طراحی وب سایت می توانید به آژانس دیجیتال مارکتینگ وب الماس مراجعه کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.