اسکیما چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟

اسکیما چیست؟

اسکیما چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟

اسکیما چیست؟
اسکیما چیست؟

 

تگ‌های Canonical به شما این امکان را می‌دهند که به Google آموزش دهید که گروهی از صفحات مشابه نسخه ترجیحی دارندبا استفاده از این روش می توان ارزش لینک را در صفحه ترجیحی انتخابی ادغام کرد. با این حال، بودجه خزیدن همچنان هدر خواهد رفت.برچسب های Canonical نیز می توانند توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته شوند، بنابراین این راه حل باید در کنار راه حل دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال، /red-sweaters?under-50/ می تواند URL متعارف را به عنوان /red-sweaters/ تنظیم کند. گوگل اعتبار و ارزش را به صفحه متعارف پیوند می دهد، اما بودجه خزیدن همچنان هدر می رود.

اسکیما چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟

هنگامی که صحبت از استفاده از AJAX برای حل مشکلات ناوبری وجهی می شود، مزیت اصلی مثبت این است که وقتی بازدیدکننده از صفحه ای بازدید می کند و فیلتری را انتخاب می کند، URL متفاوت و جدیدی ایجاد نمی شود.اسلاید مشتری میزبان جاوا اسکریپت از کل فرآیند مراقبت می کند. نیازی به وب سرور نیست.

برای اطمینان از موثر بودن این روش، لازم است که یک مسیر خزیدن برای صفحات خاصی که برای ورود به رتبه بندی مهم هستند، قابل دسترسی باشد.

روش pushState API تاریخچه HTML5 و پیکربندی سرور که به این درخواست‌ها با HTML رندر سمت سرور پاسخ می‌دهد، می‌تواند به اطمینان حاصل شود که AJAX می‌تواند به طور کامل جادوی خود را انجام دهد و SEO را در وضعیت سالم نگه دارد.

کنسول جستجوی گوگل در آخرین گزینه اسکیما چیست؟

این در حالت ایده آل باید آخرین گزینه باشد.

این یک راه حل موقت مناسب است در حالی که تنظیمات در ناوبری انجام می شود. این به این دلیل است که به جای اصلاح مشکل، فقط به گوگل دستور می دهد که چگونه یک سایت باید خزیده شود.

با رفتن به ابزار پارامترهای URL در کنسول جستجوی گوگل، می توانید انتخاب کنید که هر پارامتر چه تاثیری بر صفحه داشته باشد و گوگل چگونه با آن صفحات رفتار کند.

راه های دیگر برای بهره مندی بیشتر از نوباری وجهی

صفحه بندی را با rel=”next” و rel=”prev” به منظور گروه بندی ویژگی های نمایه سازی، از صفحات به یک سری به عنوان یک کل، پیاده سازی کنید.

هر صفحه باید به صفحات فرزندان و والدین پیوند داده شود. این کار را می توان با پودر سوخاری انجام داد.

اسکیما چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟

از ترتیب دقیق وجه URL استفاده کنید تا مشکلات تکراری ایجاد نشود.هنگامی که هیچ موردی برای فیلتر وجود ندارد از کلیک ها جلوگیری کنید.فقط از URL های متعارف در نقشه سایت استفاده کنید.وجوه باید همیشه به صورت یکپارچه و منطقی ارائه شوند (یعنی به ترتیب حروف الفبا).

اگر به نمایه‌سازی، رقیق‌سازی پیوندها و خزیدن اهمیت نمی‌دهد، تنها به یک «اصلاح» تکیه نکنید. برای مثال، تگ‌های noindex و nofollow به بودجه خزیدن کمکی نمی‌کنند. مشابه با پیکربندی پارامترها در کنسول جستجوی گوگل.

اگر ترکیب خاصی از جنبه‌ها اتفاق می‌افتد که ترافیک خوبی دریافت می‌کنند، اجازه فهرست‌سازی را در نظر بگیرید.

نتیجه

امیدواریم این راهنما برای شما مفید بوده باشد و به شما کمک کرده باشد که  اسکیما چیست و نحوه تأثیر آن بر وب سایت ها چگونه است. همچنین شما توانید با سپردن سفارش طراحی سایت خود به آژانس دیجیتال مارکتینگ وب الماس سایتی همراه با پشتیبانی آنلاین داشته باشید.

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.