ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟ –  هنگام جستجو در اینترنت ممکن است متوجه تغییر URL با کلیک کردن از یک سایت به سایت دیگر شوید. گاهی اوقات شما یک URL ساده مانند www.mysite.com دارید. یا ممکن است کلماتی مانند www.shop.mysite.com قبل از سایت اضافه شده باشد.

کلمه فروشگاه در این مورد یک زیر دامنه است و برای متمایز کردن دو وب سایت از یکدیگر استفاده می شود.

در این راهنما، یاد می‌گیرید که زیردامنه‌ها چیستند، چگونه می‌توانید از آنها استفاده کنید و اینکه آیا آنها بر سئو تأثیر می‌گذارند یا خیر.

ساب دامین چیست؟

ساب دامنه افزودنی است که به یک رشته URL برای جداسازی و سازماندهی محتوای یک وب سایت ایجاد می شود.
استفاده از یک زیر دامنه به شما این امکان را می دهد که قسمت های سایت مانند وبلاگ یا فروشگاه را از قسمت های اصلی وب سایت خود تقسیم کنید.

هر بار که URL را مشاهده می کنید، اساساً سه بخش اصلی وجود دارد:

1. دامنه سطح بالا یا TLD

: این پسوند در پایان است. به عنوان مثال می توان به .com، .org یا .io اشاره کرد.
تصویری از وب‌سایت نیل پاتل، با پیکانی که به دامنه سطح دوم URL اشاره دارد.
دامنه سطح دوم URL

2. دامنه سطح دوم یا SLD:

این بخش خلاقانه دامنه است. درwebalmas.com,webalmas دامنه سطح دوم خواهد بود.

3. زیر دامنه:

زیر دامنه در این سناریو هر چیزی است که قبل از “neilpatel” باشد. به عنوان مثال، اگر به app.neilpatel.com بروید، بخش «برنامه» URL همان چیزی است که شما را به ابزار تحقیق کلمات کلیدی، Ubersuggest هدایت می کند. در این مورد، “app” زیر دامنه خواهد بود و به جدا کردن ابزار از بقیه سایت کمک می کند.

بسیاری از سایت ها از این برای ایجاد بخش های مختلف برای اهداف سازمانی و تجربه کاربری استفاده می کنند

مشاوره  = 09960636013

چگونه یک ساب دامین بسازیم ؟

یادگیری نحوه ایجاد یک ساب دامنه بسیار ساده است و چیزی است که از طریق ارائه دهنده میزبانی وب خود انجام خواهید داد.
بیایید از HostGator به عنوان مثال استفاده کنیم.

مرحله 1: وارد حساب کاربری خود شوید

ابتدا به باطن خود وارد می شوید و کمی به پایین اسکرول می کنید تا بخش دامنه ها را پیدا کنید..
مرحله اول ایجاد یک زیر دامنه

مرحله 2: یک زیر دامنه ایجاد کنید

در اینجا نام زیر دامنه خود و دامنه ای که می خواهید آن را به آن ضمیمه کنید وارد می کنید. در این مورد از سایت تنیس به عنوان مثال استفاده کردم. مرحله دوم ایجاد یک ساب دامنه

مرحله 3: رکوردهای DNS را به روز کنید

هنگامی که زیر دامنه را ایجاد کردید، باید یک رکورد سیستم نام دامنه جدید یا DNS اضافه کنید. ممکن است از یک ساعت تا 24 ساعت طول بکشد تا تغییرات به روز شوند و در سایت شما پیاده سازی شوند، بنابراین انتظار نداشته باشید که فوراً وارد آن شوید.

در مورد یک زیر شاخه، افزودن به URL شما همچنان بخشی از دامنه اصلی است. این بخشی از وب سایت به عنوان یک کل است و به گوگل نمی گوید که چیزی متفاوت است.

از سوی دیگر، زیر دامنه ها قصد دارند به تنهایی بایستند و از گوگل می خواهند که آنها را به عنوان یک سایت جداگانه در نظر بگیرد.

زیر دایرکتوری ها همیشه بعد و زیر دامنه ها همیشه قبل می آیند.

سوال بزرگ بحث ساب دامنه در مقابل ساب دایرکتوری این است که کدام یک برای سئو بهتر است؟

مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که Google با یک زیر دامنه به عنوان یک موجودیت جداگانه برخورد می کند – به این معنی که هر کاری که انجام می دهید با سایت اصلی مرتبط نیست. همه پیوندها و محتوا در رتبه بندی کلی دامنه دامنه اصلی شما لحاظ نمی شود.

این بسته به هدف شما می تواند خوب یا بد باشد.

اگر کار کاملاً متفاوتی روی ساب دامنه انجام می دهید که می تواند به اعتبار دامنه والد لطمه بزند، می تواند چیز خوبی باشد. اگر ساب دامین شما کاملاً به دامنه والد مربوط می شود و همه لینک ها و محتوای خود را در آن قسمت از سایت دریافت می کنید، ممکن است چیز بدی باشد.

ما باید یاد بگیریم که چگونه [زیر دامنه ها] را جداگانه بخزیم، اما در بیشتر موارد، این فقط یک امر رسمی برای چند روز اول است. – جان مولر، گوگل

در بیشتر موارد، تفاوت بین این دو بسیار کم است، بنابراین بهتر است روی چیز دیگری مانند ممیزی محتوا و بهینه‌سازی موبایل تمرکز کنید.

چه زمانی باید از یک زیر دامنه در وب سایت خود استفاده کنید؟

اکنون که برخی از تفاوت‌های بین زیر دامنه‌ها و زیر شاخه‌ها را درک کرده‌اید، در اینجا زمانی است که باید از یکی بر دیگری استفاده کنید.
از سایت اصلی خود جدا شوید
در برخی موارد، می خواهید محتوا ایجاد کنید یا کاری در سایت خود انجام دهید، اما نمی خواهید آن را با صفحه اصلی مرتبط کنید.

افزودن یک فروشگاه به سایت خود یک مثال عالی از این موضوع است.

بهبود سازمان

گوگل به ما می گوید که تجربه روی صفحه و مصرف کنندگان نیز مهم است. اگر سایت شما به خوبی سازماندهی نشده باشد و پیمایش آن دشوار باشد، مردم آن را ترک خواهند کرد، به همین سادگی است.
ساب دامنه ها به شما کمک می کنند تا سایت خود را با محدود کردن حجم اطلاعات موجود در آن سازماندهی کنید. هیچ‌کس نمی‌خواهد ده‌ها صفحه را برای یافتن یک پاسخ ساده که به دنبال آن است، جستجو کند. این به شما بستگی دارد که یک تجربه کاربری با کیفیت بالا برای مشتریان خود فراهم کنید و هم زیردامنه ها و هم زیر شاخه ها می توانند به این کار کمک کنند.

برای جدا کردن سایت ها بر اساس زبان.

اگر چندین شرکت را در کشورهای مختلف در سراسر جهان اداره می کنید، ممکن است بخواهید برای هر زبان از یک زیر دامنه استفاده کنید.
مثال ویکی‌پدیا را در بالا برای شما آوردم، اما بسیاری از مارک‌های بین‌المللی از آن برای بهبود سازماندهی سایت استفاده می‌کنند و در عین حال به گوگل اجازه می‌دهند روی زبان مناسب برای مخاطبان شما در آن زمان تمرکز کند.

چه زمانی نباید از زیر دامنه استفاده کرد؟

اگر از سئو به عنوان روش اصلی خود برای ایجاد ترافیک برای سایت خود استفاده می کنید، ممکن است بخواهید از زیر دامنه ها اجتناب کنید. شما می خواهید در برند خود انسجام ایجاد کنید و این شامل تمام جنبه های وب سایت شما می شود.
دلیلی وجود ندارد که محتوای غنی از کلمات کلیدی را در صفحات فروش و محصولات نیز قرار ندهید. با در نظر گرفتن فروشگاه شما به عنوان یک سایت مجزا از وبلاگ شما، گوگل آن پیوند و غنی بودن کلمه کلیدی را نمی گیرد و آن را به سایت اصلی شما منتقل نمی کند.

پیشنهاد : سفارش طراحی وب سایت

به خاطر داشته باشید، گوگل شما را به خاطر انجام این کارها تنبیه نمی کند، اما هیچ سودی هم برای شما نخواهد داشت.

من فکر می کنم تمرکز باید روی تولید محتوای با کیفیت بالا و مرتبط به عنوان ابزار اصلی شما برای تقویت سئو سایت باشد. شما همچنان می توانید سایت خود را به گونه ای سازماندهی کنید که بدون استفاده از ساب دامین برای همه به خوبی کار کند.

مزایای سئو استفاده از زیر دامنه چیست؟

تا اینجا، ما کمی در مورد اینکه چرا زیردامنه ها نباید تمرکز اصلی برای سئو باشند صحبت کرده ایم، اما اجازه دهید در مورد دلایلی صحبت کنیم که چرا آنها واقعا می توانند برای شما مفید باشند.
بهبود تجربه در محل
یک مطالعه گسترده UX انجام شده توسط خدمات وب آمازون نشان داد که 88 درصد از خریداران آنلاین اگر تجربه بدی داشته باشند به سایتی باز نمی گردند.

این تعجبی ندارد. گزینه های زیادی برای خرید و خواندن هر چیزی که می خواهید وجود دارد، چرا به خود زحمت می دهید به سایتی بازگردید که از آن لذت نمی بردید؟

این را به خاطر داشته باشید، وظیفه ما ایجاد مجدد تجربه در فروشگاه است اما این کار را به صورت آنلاین انجام دهیم. اگر به مدت دو ساعت در یک فروشگاه قدم زدید و نتوانستید چیزی را که به دنبالش بودید پیدا کنید و کسی به شما کمک نکرد، آیا به آن فروشگاه باز می گردید؟

همان قوانین آنلاین اعمال می شود.

اعتبار دامنه خود را تقویت کنید

Domain Authority رتبه‌بندی است که اساساً بیان می‌کند که چقدر برای ارائه آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند به شما اعتماد دارید. هر چه سایت شما بهتر و قدیمی تر باشد، امتیاز بیشتری دریافت می کند.
هنگامی که یک سایت برای اولین بار ایجاد می شود، به طور خودکار امتیاز 1 به آن داده می شود.

اگر محتوای باکیفیت منتشر می کنید، ترافیک ایجاد می کنید و افراد را برای مدتی در سایت خود نگه می دارید، امتیاز بالا می رود. اگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنید، امتیاز شما می تواند پایین بیاید.

یک راه عالی برای استفاده از زیر دامنه ها برای افزایش اعتبار دامنه، پیوند بین دو دامنه است.

به عنوان مثال، می توانید محتوایی را در وبلاگ خود ایجاد کنید که حاوی پیوندهایی به محصولات فروشگاه شما باشد. این نوع پیوندهای رفت و برگشت برای سئو خوب به نظر می رسد تا زمانی که در آن زیاده روی نکنید.

به گفته برایان دین، تنها 2.2 درصد از محتوا از چندین وب سایت لینک دریافت می کند، بنابراین هر قدمی که برمی دارید کمک می کند.

بهتر است محتوای خود را سازماندهی کنید

من درباره تجربه کاربر و سازماندهی محتوا زیاد صحبت کرده ام، اما مهم است که بفهمیم چرا این مهم است

وقتی محتوای شما سازماندهی شده باشد، نه تنها پیدا کردن آن برای افراد آسان تر است، بلکه خزیدن سایت شما را برای گوگل آسان تر می کند. این می تواند به گوگل کمک کند کلمات کلیدی را که می خواهید رتبه بندی کنید سریعتر پیدا کند، و اگر گوگل بتواند به راحتی در سایت حرکت کند، کاربران نیز می توانند.
به شما امکان می دهد کلمات کلیدی مرتبط را در URL خود بگنجانید

در سال 2018، جان مولر گفت که کلمات کلیدی در URL ها ارتباط بسیار کمی با رتبه بندی یا تجربه کاربر دارند.

توییتی از جان مو در مورد استفاده از کلمات کلیدی در URL.
توضیح جان مو در مورد کلمات کلیدی در URL ها برای رتبه بندی بسیار مهم نیست.
به نظر من، آنها خیلی راحت می توانند تأثیر منفی بگذارند، اما تأثیر مثبت برای آنها بسیار دشوارتر است.

با این حال، از جمله کلمات کلیدی به عنوان یک زیر دامنه فراگیر برای کمک به سازماندهی محتوا می تواند تأثیر مثبتی بر SEO شما داشته باشد. باز هم، خزیدن سایت را آسان‌تر می‌کند، اما همچنین فوراً به گوگل می‌گوید که آن بخش از سایت شما در مورد چیست.

معایب استفاده از زیر دامنه در سئو چیست؟

در اینجا چند روش وجود دارد که زیر دامنه ها می توانند بر سایت شما تأثیر منفی بگذارند.
زیردامنه ها می توانند سئوی شما را کاهش دهند
در اینجا یک تشبیه عالی برای شما وجود دارد.

شما دو سطل دارید که آنها را با آب پر می کنید و وقتی یک سطل پر شد، می توانید از سطل آب بنوشید. اما، تا زمانی که حداقل یک سطل به طور کامل پر نشود، نمی توانید نوشیدنی بنوشید.

اگر از کم آبی می میرید، آیا بهترین استراتژی برای پر کردن هر سطل به طور مساوی یا تمرکز روی یک سطل است؟

داشتن یک ساب دامین غیر ضروری، تلاش های سئوی شما را به جای تمرکز بر یکی، در دو سایت پخش می کند. این بدان معناست که اگر به سادگی بر روی یک دامنه تمرکز کنید، ممکن است دوبرابر پیوندها و محتوا طول بکشد تا نتایج یکسانی به دست آید.

اگر وبلاگی در یک زیر دامنه داشته باشید، عواقب آن می تواند حتی بدتر باشد. شرکت‌هایی که وبلاگ دارند 97 درصد لینک‌های ورودی بیشتری دریافت می‌کنند، بنابراین به جای این که این لینک‌ها برای سایت اصلی شما مفید باشند، فقط برای زیر دامنه وبلاگ شما مفید هستند و URL اصلی شما را خشک می‌کنند.

آنها در پیوند داخلی کمکی نخواهند کرد

لینک های یک زیر دامنه یک پیوند خارجی در نظر گرفته می شود. هر کسی در سئو به شما می گوید که لینک سازی داخلی یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی است.
اگر از یک زیر دامنه به یک صفحه اصلی لینک می دهید، به عنوان یک لینک داخلی به حساب نمی آید و احتمالاً می تواند گوگل را مجبور کند که سایت شما را ضعیف یا نازک ببیند.

خزیدن برای گوگل کمی دشوارتر است

قبلاً در مقاله در مورد این صحبت کردم که چگونه جان مولر گفت که الگوریتم باید یاد بگیرد که زیر دامنه ها را جداگانه بخزد، اما این چیزی نیست که برای همیشه دوام بیاورد. از آنجایی که ساب دامنه ها یک سایت جداگانه هستند، باید آنها را تأیید کنید و همه چیز را در کنسول جستجو و تجزیه و تحلیل به طور جداگانه دنبال کنید.
همه این عوامل در کنار هم می توانند خزیدن در سایت را برای گوگل در ابتدا چالش برانگیزتر کنند و امیدواریم که تجربه بهتری در backend داشته باشند.

سوالات متداول در مورد تاثیر زیر دامنه ها بر سئو
مزایای زیر دامنه برای سئو چیست؟

در صورت استفاده صحیح، زیردامنه ها می توانند تجربه سایت را بهبود بخشند، اگر بین دو سایت پیوند برقرار می کنید، اعتبار دامنه شما را تقویت می کنند و می توانند به شما در سازماندهی بهتر محتوا کمک کنند.

چگونه یک ساب دامنه راه اندازی می کنید؟
شما وارد cPanel خود می شوید، زیر دامنه ها را پیدا می کنید، یک نام زیر دامنه ایجاد می کنید، آن را به دامنه اصلی متصل می کنید و DNS خود را به روز می کنید. تا 24 ساعت منتظر بمانید تا تغییرات انجام شود.

تفاوت بین ساب دامین ها و زیر پوشه ها چیست؟

زیر دامنه ها قبل از URL قرار می گیرند در حالی که زیرپوشه ها بعد از آن قرار می گیرند. زیر دامنه ها به عنوان یک سایت کاملاً متفاوت از URL اصلی در نظر گرفته می شوند در حالی که زیرپوشه ها به سادگی صفحات جدیدی در دامنه اصلی هستند. س

معایب استفاده از ساب دامنه چیست؟

اشکالات اصلی این است که تلاش‌های سئوی خود را در چندین وب‌سایت گسترش می‌دهید، که پیوند داخلی را دشوارتر می‌کند. اگر همه چیز را به درستی سازماندهی نکنید، می توانند خزیدن سایت شما را دشوارتر کنند.

نتیجه گیری: ساب دامین چیست؟

اکنون می‌دانید که زیردامنه چیست – پس اکنون قصد دارید چه کار کنید؟ آیا فکر می کنید ساب دامنه ها انتخاب مناسبی برای سایت شما هستند؟
در حالی که آنها مطمئناً زمان و مکان خود را دارند، توصیه می کنم با دقت قدم بردارید و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. از نظر عوامل رتبه بندی کلی سئو، این بسیار نزدیک به پایین است.

آموزش رایگان سئو داخلی
در عوض، بر سازماندهی محتوایی که در سایت خود دارید تمرکز کنید، تقویم محتوای خود را پر کنید و در جهت بهبود سئوی سایت خود تلاش کنید.

ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

ساب دامین Sub Domain چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.