سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

 

سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟
سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟

سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟ دو نوع سئو وجود دارد: سئوی درون صفحه که به بهینه سازی محتوا و صفحه می پردازد و سئوی خارج از صفحه که به برقراری روابط بین وب سایت ها مربوط می شود. این دو با هم، دنیای سئو را تقریباً کامل می کنند. اما  چیز دیگری وجود دارد: سئوی فنی – موضوع بزرگ بعدی که باید در مورد آن صحبت کنید.

سئو فنی چیست؟

بنابراین سئو فنی دقیقا به چه چیزی اشاره دارد؟ آیا به نوعی عوامل داخل صفحه را با عوامل خارج از صفحه ترکیب می کند؟ خوب، تا حدودی واقعاً، تا حدودی واقعاً نه…

سئوی فنی به تمام فعالیت‌های سئو به استثنای بهینه‌سازی محتوا و ساخت لینک مربوط می‌شود. به عبارت ساده، الزامات زیر موتورهای جستجو را برای بهبود خزیدن پوشش می دهد. این الزامات برای همگام شدن با موتورهای جستجو که هر روز پیچیده‌تر می‌شوند، دائماً در حال تغییر و پیچیده‌تر شدن هستند. بنابراین می توانیم بگوییم که سئوی فنی در حالت اصلاح دائمی است.

سئوی فنی باید بهینه شود تا پایه و اساس لازم را ایجاد کند که محتوا و پیوندهای شما را با بهترین محیط بازاریابی ممکن فراهم کند تا بتوانید بدون هیچ مانعی در نتایج موتورهای جستجو بدرخشید.

خوب، این تعریف کوتاه ما از SEO فنی خواهد بود. 🙂

اگر به سئو مانند ساختن خانه فکر می کنید، سئو فنی تماماً در مورد ساختن یک پایه محکم است. شما می توانید به آن به عنوان هر کاری که برای یک سایت انجام می شود به غیر از خود محتوا نگاه کنید.

بیایید به برخی جزئیات بپردازیم.

سئو فنی چیست و شامل چه عناصری میشود؟

عناصر سئو فنی

1.سرعت وب سایت

حتی غول‌هایی مانند آمازون متوجه شدند که هر 100 میلی‌ثانیه زمان بارگذاری صفحه منجر به کاهش یک درصدی در فروش می‌شود. در اوایل سال جاری، برایان دین اظهار داشت که سرعت بارگذاری صفحه – زمان نمایش کامل محتوا در یک صفحه – در ده فاکتور برتر رتبه بندی SEO گنجانده شده است. او آن را در مطالعه موردی قاتل خود که شامل تجزیه و تحلیل بیش از یک میلیون نتیجه جستجوی گوگل است، توضیح داد.

به طور خلاصه، سرعت بیشتر وب سایت همیشه بهتر است.اما بیایید با یادآوری اصول اولیه، حافظه خود را تازه کنیم. چگونه می توانید سرعت بارگذاری وب سایت خود را بهبود بخشید و تجربه کاربری خود را روان کنید؟

قالب های خود را ساده نگه دارید

اجزای وب سایت خود را محدود کنید و قالب های خود را مینیمالیستی کنید. در مورد قالب‌ها و طرح‌ها، یک قانون کلی ضروری است که باید به خاطر بسپارید: «کمتر، بیشتر است.»

هر عنصر اضافی از طرح‌بندی‌های شما – افزونه‌ها، ویجت‌ها، کدهای ردیابی – به زمان اضافی برای بارگیری نیاز دارد. این همچنین به کدی اشاره دارد که باید بهینه شود.هرچه عناصر بیشتری در یک صفحه نیاز به بارگیری داشته باشند، کاربران شما باید مدت بیشتری منتظر بمانند. و بهتر است آنها را بیشتر از 3 ثانیه صبر نکنید.دستیابی به تعادل سالم بین حداقل مقدار عناصر ضروری و طراحی کامل صفحه. و فراموش نکنید که این تنظیمات را نیز انجام دهید. آنها مطمئناً زمان بارگذاری را کاهش می دهند:

بهینه سازی تصاویر

تصاویر خود را با تنظیم صحیح اندازه آنها واضح کنید. با این حال، اندازه را به حداقل لازم محدود کنید زیرا تصاویر بزرگ بسیار سنگین هستند و می توانند زمان بارگذاری شما را به شدت مختل کنند.همچنین از فرمت jpg برای عکس ها (چون رنگ های بیشتری در اختیار دارند) و png برای گرافیک استفاده کنید.

تغییر مسیرها را محدود کنید

تغییر مسیرهای متعدد نیز بر سرعت بارگذاری صفحه شما تأثیر منفی می گذارد. هرچه تغییر مسیرهای بیشتری در یک صفحه نصب شود، کاربر باید مدت بیشتری منتظر بماند. به همین دلیل است که همیشه باید سعی کنید تعداد ریدایرکت ها را کاهش دهید و مطمئن شوید که فقط یک تغییر مسیر در یک صفحه دارید.

در مورد صفحات خطای 404، هنگامی که یک مشکل “صفحه یافت نشد” وجود دارد که نمی توان از آن اجتناب کرد، مطمئن شوید که یک مورد سفارشی ایجاد کرده اید. آن را به روشی کاربرپسند و طنز طراحی کنید تا حداقل بازدیدکنندگان خود را سرگرم کند و آنها را به صفحه اصلی یا هر بخش مهم و محبوب دیگری از وب سایت خود هدایت کند.

چند سناریو وجود دارد که ممکن است منجر به خطای 404 شود. صفحه منتقل شد. صفحه حذف شد یا ایمیل اشتباهی پیوند داده شد. همه این سناریوها مستلزم اجرای یک تغییر مسیر دائمی 301 هستند. اگر صفحه را نمی توان به هیچ منبع موجود یا مرتبطی هدایت کرد، یک صفحه خطای سفارشی 404 ایجاد کنید که می تواند وضعیت را کاهش دهد.

اما هرگز اجازه ندهید کاربر وارد صفحه خطای استاندارد 404 شود زیرا باعث می شود بلافاصله از وب سایت شما خارج شود و جلسه را پایان دهد.

صفحات خطا را می توان در کنسول جستجوی گوگل پیدا کرد. برای یافتن گزارش «خطای URL» که به دسته‌های دسکتاپ، تلفن هوشمند و تلفن ویژه تقسیم می‌شود، به «crawl» و سپس «crawl errors» بروید.

جستجو-کنسول-خزیدن-خطا

شما می توانید خطاهای 404 وب سایت خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که با آنها چه کاری انجام دهید.

کش مرورگرها

کش مرورگر اولین باری که از یک صفحه وب بازدید می کنید شروع به ذخیره منابع وب سایت به طور خودکار (در رایانه محلی) می کند. این به این دلیل است که مرورگر شما اولین نسخه وب‌سایت نقدی را «به خاطر می‌آورد» و سپس می‌تواند آن را تا حد زیادی بارگذاری کند
هنگامی که یک صفحه خاص را ترک می کنید و دوباره به آن باز می گردید سریعتر. این به طور قابل توجهی سرعت بارگذاری صفحه را برای بازدیدکنندگان بازگشتی بهبود می بخشد.از کش مرورگر استفاده کنید و آن را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید. اطلاعات بیشتر در مورد انواع سئو و

سفارش سئو تضمینی سایت

را اینجا در آژانس دیجیتال مارتینگ وب الماس بخوانید.

2.سازگاری با موبایل

سازگاری با موبایل دومین عنصر سئو فنی است و به همان اندازه سرعت وب سایت مهم است.

آوریل 2015 بود که گوگل به روز رسانی الگوریتمی را ارائه کرد که توسط بسیاری از کارشناسان به عنوان “Mobilegeddon” شناخته می شود. Mobilegeddon که برگرفته از Armageddon است، تأثیر زیادی بر نحوه رتبه بندی وب سایت ها توسط گوگل در نتایج جستجو داشت. به معنای واقعی کلمه به دوران دسکتاپ پایان داد و عصر جدید جستجوی موبایل را آغاز کرد.از آن روز به بعد، سازگاری با موبایل عامل کلیدی در نمایش وب سایت در جستجوی تلفن همراه، به ویژه برای نتایج محلی، بوده است.

بنابراین اگر هنوز نمی‌دانید که آیا سایت شما موبایل فرندلی است یا خیر، فوراً آن را با استفاده از ابزار تست موبایل‌پسند گوگل تست کنید و ببینید چقدر باید بهینه‌سازی کنید.

3.معماری سایت

معماری سایت یکی دیگر از ویژگی های سئو فنی چیست  است و شامل چه مواردی میشود را با هم میبینیم؟ عنصر فوق‌العاده مهم زیر در سئو فنی، شکل دادن به یک معماری سایت هوشمندانه است که سئو دوستانه نیز دارد.

HTTPS

معماری صحیح سایت با انتخاب یک پروتکل انتقال ابرمتن مناسب آغاز می شود. در این مورد، تنها یک انتخاب سئو دوستانه وجود دارد. شما قطعا باید از پروتکل امن – HTTPS استفاده کنید.

چرا؟ در 6 آگوست 2014، گوگل اعلام کرد که HTTPS در لیست فاکتورهای رتبه بندی آنها گنجانده شده است. و این یک رویداد نادر است زیرا اکثر فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل معمولاً مخفی نگه داشته می‌شوند و همه منابعی که حاوی آنها هستند بر اساس فرضیات و تحلیل (مستقل) مدیر وب‌سایت است.

بنابراین داشتن وب سایت خود در HTTPS:// باعث افزایش رتبه شما می شود. اگرچه جدا کردن تأثیر HTTPS به طور انحصاری غیرممکن است، بهتر است تمام الزامات موتورهای جستجو را دنبال کنید تا شانس رتبه خود را به حداکثر برسانید.

علاوه بر این، HTTPS مزایای دیگری نیز در رابطه با تجزیه و تحلیل سایت به ارمغان می آورد. در Google Analytics، جزئیات ارجاع دهنده تنها در صورتی قابل مشاهده است که از HTTPS استفاده کنید.سایت‌هایی که پروتکل HTTP دارند، تاریخ ارجاع‌دهنده را در زیر منبع ترافیک «مستقیم» درج می‌کنند – بدون هیچ داده‌ای که جدا از اعداد مشخص شده باشد. این به این دلیل اتفاق می افتد که بدون پروتکل امنیتی تشخیص اینکه ترافیک از کجا آمده است غیرممکن است.

HTTPS همچنین امنیت و حفاظتی را به وب سایت شما اضافه می کند و آن را ارزشمندتر می کند.

Breadcrumbs به طور شفاف سلسله مراتب وب سایت را نشان می دهد و نشان می دهد که او در حال حاضر کجاست.

آنها همچنین تعداد اقداماتی را که کاربر باید انجام دهد در صورت نیاز به بازگشت به صفحه اصلی، بخش های مختلف یا صفحه سطح بالاتر کاهش می دهد.

Breadcrumbs معمولاً توسط وب سایت های بزرگی استفاده می شود که دارای سلسله مراتب جامع و بخش های مختلفی هستند که ساختار واضحی را می طلبند. آنها به ویژه برای وب سایت های تجارت الکترونیکی که محصولات مختلفی را ارائه می دهند توصیه می شوند.

Breadcrumbs یک طرح ناوبری ثانویه است و باید به عنوان افزودنی اضافی برای وب سایت استفاده شود. آنها نباید جایگزین ناوبری اولیه شوند.

ساختار URL

آخرین اما نه کم‌اهمیت، یک معماری سایت هوشمند همچنین مستلزم آن است که یک ساختار URL کاربرپسند، واضح و سازگار را معرفی کنید. URL متنی قابل خواندن است که جایگزین IP ها می شود – اعدادی که رایانه ها برای شناسایی منابع خاص استفاده می کنند. URL ها صفحه را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو توصیف می کنند.

اگر آنها را به خوبی برای سئو بهینه کنید، به عنوان یک فاکتور رتبه بندی نیز عمل خواهند کرد. بنابراین به یاد داشته باشید که آنها را تا حد امکان توصیفی و مختصر بیان کنید. در حالت ایده‌آل، کاربر باید بتواند قبل از کلیک کردن روی آن، فقط با بررسی URL، آنچه را که در زیر یک پیوند خاص گنجانده شده است، درک کند.

یک کلمه کلیدی را که توسط یک صفحه مشخص مورد هدف قرار گرفته است اضافه کنید. اگر کلمه کلیدی را در تمام «موقعیت‌های» سئوی درون صفحه پیاده‌سازی کنید، ارتباط کل صفحه را تقویت خواهید کرد و به موتورهای جستجو کمک می‌کنید آن را در رتبه‌بندی جستجو برای آن دسته‌بندی کنند.

کلمه کلیدی.

در مورد سئو فنی چیست و شامل چه مواردی میشود؟ بیشتر بیاموزید: چک لیست بهینه سازی روی صفحه: راهنمای بی نقص برای بهینه سازی محتوای شما علاوه بر این، کلمات موجود در URL های شما باید با خط فاصله از هم جدا شوند. با این حال، بهتر است تعداد کلمات موجود در URL های خود را به حداقل برسانید – هرگز آنها را بیش از 2048 کاراکتر نکنید. در غیر این صورت، صفحه قادر به بارگیری نخواهد بود.

فایل robot.txt و نقشه سایت نیز عناصری از معماری سایت با طراحی هوشمندانه هستند. با خواندن همه چیز درباره فایل Robots.txt و استفاده مؤثر از نقشه سایت، که در بخش دانشگاه ما ارائه شده است، به موضوع شیرجه بزنید.

پیوندهای داخلی

 

پیوندهای داخلی برای بهبود دیده شدن مقالات قدیمی شما که به صورت موضوعی مرتبط با مقالات تازه منتشر شده هستند، مهم هستند.

شما باید محتوای وب سایت را دسته بندی کنید و همیشه به صفحات یک دسته پیوند دهید. انجام این کار تضمین می کند که کاربر می تواند بین منابع وب سایت شما جستجو کرده و جریان پیدا کند و در مورد هر جنبه از موضوع خاص در صفحات مختلف اطلاعات بیشتری کسب کند.

در نتیجه، پست های قدیمی شما فراموش نخواهند شد، زیرا هر انتشار جدید به کاربران شما درباره آنها یادآوری می کند.ساختار عاقلانه پیوندهای داخلی در وب سایت شما باید کمابیش شبیه یک هرم باشد:

معماری سایت

چگونه یک ساختار سایت ایجاد کنیم که سئو را افزایش دهد علاوه بر این، پیوندهای داخلی نیز به دلیل سئوی سئوی موجود، به قطعات قدیمی‌تر شما تقویت سئوی ارزشمندی می‌دهند.صفحات مرتبط تر در صورت خزیدن مکرر با یکدیگر ترکیب می شوند و با افزایش فرکانس خزیدن، رتبه کلی در موتورهای جستجو نیز افزایش می یابد.

4.محتوای تکراری

سئوی فنی همچنین به خطاهای وب سایت و نحوه جلوگیری از آنها اشاره دارد. محتوای تکراری یک مشکل فنی جدی سئو است که می تواند برای شما دردسرهای زیادی ایجاد کند. از آن آگاه باشید!

برای ارائه پیشینه بیشتر، می‌خواهم اولین به‌روزرسانی الگوریتم پاندا را در سال 2011 به شما یادآوری کنم. اولین به‌روزرسانی پاندا محتوای با کیفیت پایین و مشکلات محتوای تکراری را هدف قرار داد. گوگل به طور مداوم کیفیت منابع موجود در وب را کنترل می کند و از مجازات وب سایت هایی که به دنبال هرزنامه هستند دریغ نمی کند.

از مشکلات محتوای تکراری مطلع باشید. با استفاده از کنسول جستجوی گوگل، وب سایت خود را بررسی کنید تا هر گونه مشکلی را شناسایی کنید. دوباره به داشبورد کنسول جستجوی گوگل بروید، سپس؟ ظاهر را جستجو کنید، سپس بهبودهای HTML را جستجو کنید و بررسی کنید که آیا مشکلی برای رفع وجود دارد یا خیر.

تکراری-محتوا-مسائل

اگر محتوای تکراری شناسایی شد، از شر آن خلاص شوید. شما می توانید این کار را با حذف کامل محتوای تکراری انجام دهید، اما همچنین می توانید آن را دوباره بیان کنید. این زمان بیشتری خواهد داشت، اما بهتر است تلاش کنید و محتوا را از دست ندهید.ایده دیگر اضافه کردن – به صفحات دارای محتوای تکراری – URL متعارف است.لینک کانونیکال به موتورهای جستجو نشان می دهد که منبع محتوای منتشر شده چیست و مشکل را به طور کامل برطرف می کند.

نتیجه

سئوی فنی یک موضوع بی پایان است

طیف وسیعی از موضوعات مربوط به عناصر مورد نیاز برای بهینه سازی مطابق با الزاماتی که موتورهای جستجو تحمیل می کنند را پوشش می دهد.

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.