چرا سئو داخلی|on page مهم است؟

چرا سئو داخلی|on page مهم است؟

چرا سئو داخلی|on page مهم است؟

"چراچرا سئو داخلی|on page مهم است؟

لینک های داخلی چیست؟ لینک های داخلی، هایپرلینک هایی هستند که به صفحاتی در همان دامنه اشاره می کنند. اینها با پیوندهای خارجی متفاوت هستند، که به صفحاتی در دامنه های دیگر پیوند می زنند. قصد داریم با هم مقاله ی چرا سئو داخلی|on page مهم است؟ را بررسی کنیم.

چرا لینک های داخلی|on page برای سئو مهم هستند؟

پیوندهای داخلی به گوگل کمک می کنند تا تمام صفحات سایت شما را پیدا، فهرست و درک کند.اگر از آنها به صورت استراتژیک استفاده کنید، پیوندهای داخلی می توانند اعتبار صفحه (همچنین به عنوان PageRank شناخته می شود) را به صفحات مهم ارسال کنند.به طور خلاصه: لینک سازی داخلی برای هر سایتی که خواهان رتبه بالاتر در گوگل است، کلیدی است.

بهترین شیوه ها برای بهبود سئو داخلی

از متن لنگر غنی از کلمه کلیدی استفاده کنید.

شما حتی می توانید با استفاده از متن انکر تکست دقیق در لینک های داخلی خود کنار بیایید.

(که در مورد بک لینک های سایت شما یک نه بزرگ است)

در واقع، گوگل حتی توصیه می کند که از کلمات کلیدی در متن لنگر خود استفاده کنید:

گوگل توصیه می کند که از کلمات کلیدی در انکر تکست خود استفاده کنید

به عنوان مثال، در اینجا یک پیوند داخلی در صفحه ای از سایت من وجود دارد:

لینک داخلی

آن متن لنگر به کاربران و گوگل کمک می کند تا بفهمند صفحه ای که من به آن لینک می دهم درباره «سئوی موبایل» است.

گفتنی است، اگر تمام انکر تکست شما دقیقاً یکسان باشد، هرزنامه به نظر می رسد.

گوگل گفته است که استفاده از انکر تکست های تطبیق زیادی در لینک های داخلی «معمولاً» به شما آسیبی نمی رساند.

اما من دوست دارم در سمت امن بمانم. به همین دلیل است که من متن لنگر پیوند داخلی خود را کمی با هم مخلوط می کنم:

متن لنگر پیوند داخلی را مخلوط کنید

پیوند به صفحات مهم(که می تواند به رتبه بهتر آن صفحه در گوگل کمک کند)این لینک های داخلی به اندازه لینک های سایر وب سایت ها قدرتمند نیستند. اما آنها همچنان کمک می کنند.به همین دلیل است که سئوهای هوشمند به صورت استراتژیک به صفحات مهم لینک می دهند.

پیوندهای داخلی به پست اضافه شد

من همچنین در صورت امکان از متن لنگر غنی از کلمات کلیدی استفاده کردم:

در صورت امکان از متن لنگر غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

از متن لنگر یکسان برای دو صفحه مختلف استفاده نکنید

این موضوع گوگل را گیج می کند.

به عنوان مثال، فرض کنید دو صفحه در سایت خود دارید.

یکی در مورد کوکی های شکلاتی بدون دانه است. و دیگری در مورد کوکی های شکلاتی کم کربوهیدرات است.دو صفحه محصول مجزا

خوب، شما نمی خواهید به هر دو صفحه با متن لنگر یکسان پیوند دهید:متن لنگر یکسانی که صفحات مختلف را پیوند می دهد

وقتی گوگل آن را می بیند، فکر می کند که هر دو صفحه دقیقاً در یک موضوع هستند.به جای آن، از متن لنگر توصیفی متفاوت برای هر صفحه استفاده کنید:از متن لنگر توصیفی برای پیوند دادن صفحات استفاده کنید

پیوندهای داخلی را با کنسول جستجوی گوگل  حسابرسی کنید.کنسول جستجوی گوگل یک ویژگی عالی به نام “پیوندها” دارد.

کنسول جستجوی گوگل – لینک ها

و می توانید از این ویژگی برای مشاهده نحوه تنظیم لینک های داخلی سایت خود استفاده کنید..

این چه ربطی به چرا سئو داخلی|on page مهم است و خود سئو دارد؟

خوب، وقتی شخصی زمان زیادی را در سایت شما سپری می کند، به گوگل می گوید: «مردم این نتیجه را دوست دارند. این صفحه باید یک نتیجه عالی برای این کلمه کلیدی باشد. بیایید آن را چند نقطه افزایش دهیم.»زمان ماندن بالا، رتبه بندی را بهبود می بخشدو هنگامی که لینک های داخلی را در بالای صفحه خود قرار می دهید، به افراد امکان می دهد فوراً روی آن کلیک کنند.این بدان معناست که آنها زمان بیشتری را در سایت شما صرف خواهند کرد.

تکنیک آسمان خراش – پیوند داخلی در مقدمه

البته، شما می خواهید پیوندهای داخلی را در سراسر صفحه خود اضافه کنید. اما از افزودن 1 تا 2 لینک داخلی در بالای صفحه خود در صورت منطقی نترسید.

لینک های Dofollow

اگر می خواهید رتبه صفحه را از طریق  لینک هابی داخلی در سراسر سایت خود ارسال کنید، باید از لینک های معمولی dofollow استفاده کنید.لینک های داخلی آنها را قبلاً nofollow کنید.معمولاً به این دلیل است که آنها از نوعی افزونه استفاده می کنند که به طور خودکار برچسب nofollow را به لینک های  خارجی اضافه می کند. و یک باگ یا تنظیمات باعث می‌شود لینک‌های داخلی آنها نیز nofollow شوند.

از لینک های داخلی برای کمک به نمایه سازی استفاده کنیدگوگل معمولاً تمام صفحات مهم یک وب سایت را پیدا کرده و ایندکس می کند.

اما اگر تعداد زیادی صفحه دارید (یا بودجه محدودی برای Crawl دارید)، ممکن است گوگل تنها درصد مشخصی از صفحات سایت شما را ایندکس کند.

فقط برخی از صفحات ممکن است ایندکس شونداینجاست که لینک های داخلی وارد عمل می شوند.پیوندهای داخلی یافتن صفحات در سایت شما را برای گوگل آسان می کند.پیوندهای داخلی یافتن صفحات را آسان تر می کند(به خصوص صفحاتی که در اعماق معماری سایت شما دفن شده اند، که گاهی اوقات “صفحات یتیم” نامیده می شوند)

بنابراین اگر صفحه یا مجموعه‌ای از صفحات دارید که می‌خواهید ایندکس شوند، پیوند داخلی به آن صفحه یا دسته آن صفحه از ناوبری سایت خود داشته باشید:برای بهبود فهرست بندی، لینک  داخلی را به صفحات یا دسته ها اضافه کنید مستقیماً از یک صفحه به صفحه دیگر: لینک مستقیم صفحات و فراموش نکنید که از نقشه سایت خود به صفحه ای که می خواهید ایندکس شوید پیوند دهید:

پیوند نقشه سایت به صفحه

پیوند استراتژیک از صفحه اصلی خوداگر مانند اکثر مردم هستید، صفحه اصلی شما معتبرترین صفحه در کل وب سایت شما است.به عنوان مثال، صفحه اصلی من 15 درصد بیشتر از دومین صفحه من با بیشترین پیوند به صفحه پیوند دارد:

صفحه اصلی پلینک های  بیشتری نسبت به صفحه دوم داردبنابراین مهم است که به صورت استراتژیک از صفحه اصلی خود به صفحاتی که به مقداری آب نیاز دارند پیوند دهید.

قدرت صفحه اصلی در نهایت به همه پست ها می رسد

(آیا بهتر است مستقیماً از صفحه اصلی خود به پست های مهم پیوند داده شود؟ مطمئناً. اما این تقریباً به خوبی کار می کند و صفحه اصلی من را بر روی تبدیل متمرکز می کند).

اجتناب از اتوماسیون

من طرفدار ابزارهایی نیستم که لینک های داخلی را خودکار می کنند.

مولد لینک داخلی – افزونه وردپرس

چرا؟ 3 دلیل:

استراتژیک بودن سخت است: پلاگین ها و ابزارها بدون اینکه بفهمند کدام صفحات بیشترین نیاز را دارند، پیوندهای داخلی را اضافه می کنند. یا اینکه کدام صفحات در سایت شما برای پیوند دادن از FROM بهتر است.

هرزنامه متن لنگر: بسته به اندازه سایت شما، یک افزونه می تواند به راحتی یک شبه پیوندهای داخلی متن لنگر متن را با تطبیق دقیق 1k ایجاد کند.

کاربران را نادیده می گیرد: لینک های داخلی فقط برای سئو نیستند. آنها همچنین به کاربران کمک می کنند تا محتوای مرتبط را در سایت شما پیدا کنند. به عنوان مثال، یک افزونه هرگز نمی تواند فکر کند که این پیوند را اضافه کند:لینک داخلی دستی با افزونه امکان پذیر نیست

کمک در مورد معماری سایت

پیوندهای داخلی به شما کمک می کند معماری سایتی ایجاد کنید که برای گوگل و کاربران آسان باشد تا آنچه را که در وب سایت شما نیاز دارند پیدا کنند.

در واقع، لینک های داخلی معماری سایت شما هستند.لینک های داخلی معماری شما هستند

بله، بسیاری از پیوندهای داخلی شما از صفحه A به صفحه B اشاره می کنند. اما شما همچنین می خواهید صفحات خود را به دسته ها به یکدیگر پیوند دهید.

صفحات را در دسته ها به یکدیگر پیوند دهید

سایت های تجارت الکترونیک کار فوق العاده ای در این زمینه انجام می دهند.

پیوندهای داخلی را به صفحات قدیمی اضافه کنیدمن این کار را به عنوان بخشی از ممیزی سه ماهه سئو وب سایت خود انجام می دهم. و فوق العاده مفید است.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

ابتدا یک مقاله قدیمی در سایت خود پیدا کنید که حداقل یک سال پیش منتشر کرده اید.در مرحله بعد، فهرستی از صفحاتی را که از زمان انتشار مقاله قدیمی منتشر کرده اید، بگیرید.در نهایت، صفحه را برای مکان‌هایی که می‌توانید پیوند داخلی به صفحه جدید اضافه کنید، اسکن کنید.

وایلا!

شما فقط تعداد انگشت شماری لینک داخلی مفید را از چند دقیقه کار دریافت کردید.

زیاده روی نکنید!

لینک های داخلی عالی هستند اما در یک نقطه خاص (در حدود 100)، لینک ها در یک صفحه ارزش زیادی ندارند.

و اگر فکر می کنید 100 لینک های زیادی به نظر می رسد، به خاطر داشته باشید که این شامل همه لینک های داخلی و خارجی است.

این بدان معنا نیست که نمی‌توانید بالای 100 لینک در یک صفحه بروید. به عنوان مثال، این صفحه در سایت من حداقل 200 پیوند دارد:فقط بدانید که با شروع از حدود 100، هر پیوند اضافی در آن صفحه ارزش کمتر و کمتری دارد.

نسخه موبایل وب سایت خود را بررسی کنید

گوگل گفته است که اشکالی ندارد که ساختار پیوند داخلی متفاوتی برای نسخه های دسکتاپ و موبایل وب سایت خود داشته باشید. که گفت:

من توصیه می کنم هر دو نسخه را تا حد امکان مشابه نگه دارید.

در هر صورت، ارزش این را دارد که دوباره بررسی کنید که نسخه موبایل سایت شما دارای تمام پیوندهای داخلی کلیدی نسخه دسکتاپ شما باشد.

اولویت لینک اول

گاهی اوقات خود را با دو پیوند داخلی یکسان در یک صفحه می بینید.

پیوندهای یکسان در همان صفحه این مسئله بزرگی نیست. در واقع، اگر تعداد زیادی لینک در ناوبری سایت خود داشته باشید، معمول است:

تعداد زیادی لینک در ناوبری سایتتنها مسئله انکر تکست است.کدام متن لنگر را گوگل انجام می دهداولین مورد در صفحهفقط اولین متن لنگر شمارش شد

به همین دلیل است که متن لنگر پیوند ناوبری شما بسیار مهم است. ناوبری شما نه تنها منجر به تعداد زیادی لینک می شود، بلکه می تواند سایر متن های لنگر را در صفحه شما لغو کند.

درباره اینکه چرا سئو داخلی| on page مهم است تا اینجا با یکدیگر  مطالعه کرده وفهمیدیم که چرا سئو داخلی سایت مهم است ولی سوال دیگر که پیش می آید این است که چگونه سئو داخلی را یاد بگیریم؟

تیم ما به شما کمک می کند که آموزش رایگان سئو داخلی را تجربه کنید.

پست های مرتبط

2 نظر

  • zahra 1401-04-16

    ممنون از مقاله مفید تون دیگه چه راهکارایی واسه سئو داخلی وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.